Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Dystrybucja powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320638)

Opos 29-05-2021 08:03

Dystrybucja powietrza
 
Cześć,

mam problem z nawiewem/klimatyzacją, po włączeniu po stronie kierowcy leci ciepłe/gorące powietrze a po prawej stronie zimne, dodatkowo w 2 rzędzie w ogóle nie leci powietrze z nawiewów. Wyjątkiem jest ustawienie klimatyzacji na LO wtedy z przednich nawiewów leci zimne powietrze, ale tył dalej nie działa.

Opos 29-05-2021 11:31

Odp: Dystrybucja powietrza
 
Cytat:

Napisał Opos (Post 3346455)
Cześć,

mam problem z nawiewem/klimatyzacją, po włączeniu po stronie kierowcy leci ciepłe/gorące powietrze a po prawej stronie zimne, dodatkowo w 2 rzędzie w ogóle nie leci powietrze z nawiewów. Wyjątkiem jest ustawienie klimatyzacji na LO wtedy z przednich nawiewów leci zimne powietrze, ale tył dalej nie działa.

Znalazłem filmik na YT jak się robi automatyczną kalibrację klimatyzacji. Zrobiłem to i zostawiłem auto na 15 min chodziła klima. Problem z rozdziałem powietrza między prawą (zimne) a lewą (gorące) stronę nie wystąpił, próbowałem ustawić różne temperatury ale bardzo słabo wyczuwalna była różnica temperatur między stronami. Niestety problem związany z nawiewami z tyłu dalej występuje... czy jest jakaś osobna klapa odpowiedzialna za dystrybucję powietrza do tyły, która mogła się zawiesić/zepsuć?

jaceks 07-06-2021 08:12

Odp: Dystrybucja powietrza
 
na tył zawsze leci słabo, są bardzo długie tunele i dużo załamań.
zeby wymusić powietrze na tył musisz ustawić nawiew na środkowe kratki (albo tryb Auto latem) i zamknąć środkowe nawiewy. wtedy cokolwiek doleci na tylne słupki.

radek1977 05-08-2021 12:35

problem z Klimą pomocy
 
Witam
mam problem w moim galaxy z klimą.
Klima działa, tylko że z jednej strefy wieje gorącym powietrzem ( mimo ,że obie strefy ustawione są na np. 19st to od strony kierowcy dmucha na maksa ciepłe powietrze).
Na kompie pokazuje błąd silnika od klap ,ale nikt nie chce podjąć się naprawy-wymiany.
Może ktoś ma jakieś namiary w Wawie na dobrego magika? lub może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

radek1977 06-08-2021 10:02

Odp: Dystrybucja powietrza
 
umnie test klimy zabardzo nie działa. Mam blaupunkta NX i wciśnięcie NAVI i MENU i wejście w tryb selftestu klimy nic nie zmienia ,dalej z prawej strony dmucha gorące ,a z lewej takie jak się ustawi. Ktoś ma jakiś pomysł jak dostać sie do tych silniczków które są odpowiedzialne z zminę temperatury?

radek1977 17-09-2021 10:52

Odp: Dystrybucja powietrza
 
Cytat:

Napisał radek1977 (Post 3360412)
umnie test klimy zabardzo nie działa. Mam blaupunkta NX i wciśnięcie NAVI i MENU i wejście w tryb selftestu klimy nic nie zmienia ,dalej z prawej strony dmucha gorące ,a z lewej takie jak się ustawi. Ktoś ma jakiś pomysł jak dostać sie do tych silniczków które są odpowiedzialne z zminę temperatury?

Udało się naprawić. Tak w skrócie może komuś się przyda.
Podpięcie pod kompa pokazywało błąd silniczków odpowiedzialnych za mieszanie powietrza.
Spec od klimy stwierdził ,że bez zdjęcia deski się nie da wymienić silniczków, ale jest dostęp do kostki i można na próbę podpiąć inny w celu sprawdzenia. Po podpięciu nowego silniczka okazało się ,że też nie przechodzi kalibracji. Więc wymiana kontrolera klimy umieszczonego pod radiem (Blaupunkt NX). Po wymianie problem ustał i wszystko działa jak należy.

piszczat 04-02-2023 05:22

Odp: Dystrybucja powietrza
 
Cytat:

Napisał radek1977 (Post 3368669)
Po podpięciu nowego silniczka okazało się ,że też nie przechodzi kalibracji. Więc wymiana kontrolera klimy umieszczonego pod radiem (Blaupunkt NX). Po wymianie problem ustał i wszystko działa jak należy.

W którym miejscu siedzą silniczki od klap i jak się do nich dostać. Mam ten sam problem i zanim coś które spróbowałbym zweryfikować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.