Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Przekładka 1.5 na 2.0 eb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319093)

WoojO 05-04-2021 19:57

Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Hej!
Tak się stało że mój najcudownieszy silnik 1.5 padł. Auto puściło kilka bąków na biało i w końcu nie odpaliło. Tak sobie siedzę i rozmyślam czekając na wycenę z aso... że może by zrobić przekładkę 1.5 eb manual na 2.0 eb automat :D Czy ktoś już przerabiał taki temat? Na allegro jest trochę silników od różnych modeli (galaxy, fusion etc.) posiadających cała gamę oznaczeń silnika. Jakie oznaczenia mógł bym brać pod uwagę przy przekładce? Na co zwrócić uwagę przy skrzyni? Wystarczy że będzie to model 6F35? Co jeszcze należało by wymienić? PCM do wymiany czy wystarczy konfiguracja?... Tylko nie piszcie że to bez sensu :P

BiPi 05-04-2021 22:35

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Mi kiedyś ktoś powiedział że lepiej zmienić auto w takim wypadku;)

WoojO 05-04-2021 22:44

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
:P mi to każdy mówi... jest mi bardzo na rękę pojeździć jeszcze moim 3-4 lata. I tak by było gdyby nie silnik :/ Czeka mnie wydatek więc fajnie mieć opcję gdzie za "kilka złociszy" więcej będę miał trochę frajdy z jazdy przez te kilka lat :D

BiPi 05-04-2021 23:03

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
A co się stało z silnikiem? Mój przy 86tus pracuje średnio tzn owyzej 2tys głośno w kabinie nawet się robi...
Nie mówiąc o tym.ze coś prY ruszaniu drży a jak się wciśnie za.mocno gaz to boksuje kołami i dupa z ruszania fajnego

tombalt 05-04-2021 23:09

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Tylko że poza silnikiem i skrzynią może się okazać że jeszcze pół auta trzeba wymienić....
Zawieszenie, hamulce, chłodnice, wiązki elektryczne....
W dodatku ktoś to jeszcze musi poskładać.
Domyślam się że cierpisz ale potem mogłoby być jeszcze gorzej...
Daruj sobie i szukaj nowego auta jak chcesz 2.0 i automat.

WoojO 05-04-2021 23:25

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Cytat:

Napisał BiPi (Post 3333110)
A co się stało z silnikiem? Mój przy 86tus pracuje średnio tzn owyzej 2tys głośno w kabinie nawet się robi...
Nie mówiąc o tym.ze coś prY ruszaniu drży a jak się wciśnie za.mocno gaz to boksuje kołami i dupa z ruszania fajnego

U mnie po uruchomieniu pojawił się biały dym, zaczął poszarpywać ale tylko na początku. Zrobiłem może 8 km i już się nie uruchomił :/ Zbiorniczek na płyn chłodniczy pusty... miałem 121 tyś. Zobaczymy co jutro aso powie...mam niby gwarancje 12 ale za chiny ludowe nie pamiętam czy dobiłem do magicznych 1000 km kiedy gwarancja zaczyna działać. Możliwe że zabranie mi 50 km :D masakra. Wygląda na to że chyba kupie używkę 1.5 i spróbuję chipa.

Bump:
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3333112)
Tylko że poza silnikiem i skrzynią może się okazać że jeszcze pół auta trzeba wymienić....
Zawieszenie, hamulce, chłodnice, wiązki elektryczne....
W dodatku ktoś to jeszcze musi poskładać.
Domyślam się że cierpisz ale potem mogłoby być jeszcze gorzej...
Daruj sobie i szukaj nowego auta jak chcesz 2.0 i automat.

Właśnie obawiam się że lista pierdułek do wymiany może być dluga :/ tutaj auto mam od nowości i znam każdą ryskę i kamyczek w oponie :)

klocolus 06-04-2021 02:09

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 3333113)
U mnie po uruchomieniu pojawił się biały dym, zaczął poszarpywać ale tylko na początku. Zrobiłem może 8 km i już się nie uruchomił :/ Zbiorniczek na płyn chłodniczy pusty... miałem 121 tyś. Zobaczymy co jutro aso powie...mam niby gwarancje 12 ale za chiny ludowe nie pamiętam czy dobiłem do magicznych 1000 km kiedy gwarancja zaczyna działać. Możliwe że zabranie mi 50 km masakra. Wygląda na to że chyba kupie używkę 1.5 i spróbuję chipa.

Myślę, że duzo łatwiej było by ogarnac 2.0eb z manualem (jezeli obecnie masz skrzynie mmt6, niestety z mk5 nie mam do czynienia), dokładanie automatu może być sporym wyzwaniem. No i w mk5 nie było w 2.0eb manuala wiec tez unikatowa wersja ;)

Ogólnie temat ciekawy no ale nasze auta to nie stare beemki gdzie mozna wszystko łatwo przekładac i na wszystko sa już patenty :one:

tombalt 06-04-2021 06:25

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Nie wspominając o najważniejszej kwestii....
Kto to potem odkupi? Takiego /przepraszam/ ulepa....

klocolus 06-04-2021 13:00

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 3333113)
Właśnie obawiam się że lista pierdułek do wymiany może być dluga :/ tutaj auto mam od nowości i znam każdą ryskę i kamyczek w oponie

Czy ja wiem, taki 2.0eb w manualu to może być trochę rarytas. Albo od razu grubo 2.3eb ze szperą :one:

Jednak czytałem, że skrzynia jest IB6 w 1.5eb to trochę komplikuje sprawę ale jest do zrobienia.

Wszystko jest do weryfikacji ale wg mojej wiedzy potrzeba by było:
-Półośki od 2.0tdci
-Skrzynia manual od focusa st 2.0eb
-Wybierak biegów i linki od 2.0 tdci (możliwe że będze pasować to co jest obecnie)
-Silnik 2.0eb (albo 2.3eb :D)
-Poduszka prawa od eb z mk5, poduszki skrzyni od 2.0 tdci
-Wydech od 2.0eb

Oczywiście wszystko do zweryfikowania

Komputer 1.5eb powinien po odpowiednim podłączeniu i remapie obsłużyć 2.0eb/2.3eb, sam samochód nie powinien nawet zauważyć podmiany silnika. Może wypaść łożysko podpory prawej półosi w trochę innym miejscu (w mk4 ecoboosty mają dłuższy o chyba 4cm wałek wychodzący ze skrzyni do przegubu wewnętrznego niż diesle ale w mk5 nie orientuje się), być może trzeba będzie pokombinować z mocowaniem albo jakiś mix z prawą półosią od focusa mk3 st. Pewnie jeszcze trochę zabawy z podłączeniem chłodzenia i klimy. Upgrade hamulców przednich jeżeli są różne. Przód też może trochę usiąść, być może trzeba wymienić sprężyny zawieszenia (1.5/1.6eb to bardzo lekkie silniki a 2.0/2.3 już mają przeciętną wagę).

Jakbyś miał gdzieś to zlecać to pewnie temat totalnie nieopłacalny ale jak jesteś w stanie sam pogrzebać może wyjść coś ciekawego.

lukaszooo 06-04-2021 13:39

Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb
 
Szybkie liczenie w pamięci i wychodzi ok 30tys zł. Jeśli chcesz moge sie podjąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.