Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy warto zamontować wygłuszenie maski? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319070)

marek987 05-04-2021 11:12

Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Witam,

W sklepie Forda znalazłem taką matę wygłuszającą maskę:

Wygłuszenie maski S-Max ✩ Galaxy - oryginał ® 1682018 S-Max MK 1, Galaxy MK 3, wszystkie typy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cena: 435 zł.

Czy ktoś próbował instalować to u siebie i może podzielić się wrażeniami? Warto wydać tą kasę na uzyskane efekty?

Pozdrawiam,
marek987

MAG 05-04-2021 11:24

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Nie lepiej uzywki poszukać?
Wywalanie takiej kasy na te wygłuszenie to IMHO bezsens.

Khiav 05-04-2021 13:13

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Albo zamiennika? Tuż przed świętami [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jutro ma być, to zobaczymy czy to się sprawdzi.

Vito2m 05-04-2021 18:19

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Za ta kwote , kupisz trzy uzywki , tylko troche przybrudzone troche kurzu i smaru

woro_woro 05-04-2021 18:56

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Pytanie, jaką rolę to rzeczywiście spełnia. Wg mnie bardziej ma to zastosowanie termiczne dla diesela niż wygłuszające.

r0ck 06-04-2021 06:43

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Ja zastosowałem maty wygłuszające od caruaudio. Poszło kilka sztuk, kleiłem w lato, trzyma lux, estetycznie super, efektów wyciszenia jakoś zbytnio nie zaobserwowałem no może na zewnątrz. Poza tym gryzonie nie jedzą.

marek987 06-04-2021 10:14

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Dzięki za Wasze uwagi. Jeśli to nie przynosi zauważalnych efektów w postaci wyciszenia to raczej daruję sobie.

gawelek007 08-04-2021 08:11

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Cytat:

Napisał marek987 (Post 3333164)
Dzięki za Wasze uwagi. Jeśli to nie przynosi zauważalnych efektów w postaci wyciszenia to raczej daruję sobie.

Ważnym zadaniem wygłuszenia jest też izolacja cieplna silnika. Ja kupiłem swojego że zjedzona podbitka. Myślałem nad nową, ale kupiłem używana za ok. 170zl i masę butylowa wygłuszającą. Efekt słyszalności jest trochę mniejszy ( mam benzynę także i bez tego jest cicho ) ale ciepło tak nie ucieka, w zimie na masce nawet po dłuższej trasie nie topniał lód.
Mate kupiłem z rolki wraz z rolka dociskającą. Łatwo się aplikuje, roboty z czyszczeniem na 2h. I na wierzch dałem ta używana podbitkę żeby wyglądało jak oryginał. Maska trochę cięższa.
Koszt: masa butylowa [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2 szt. + rolka dociskajaca.
Podbitkę maski Ok. 160zl.
Ewentualnie jeszcze spinki jak nie masz.
Ciepłej, ciszej i wygląda jak oryginał.

Jeśli podbitkę zjadły ci zwierzęta to sprawdź sobie węże od wody. U mnie jeden zaczął sikać, zrobiłem. Za kilka dni znowu w innym miejscu. Okazało się że było tam mnóstwo maluch ukłuć i pękało co kilka dni.

marek987 08-04-2021 13:49

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
U mnie wygłuszenia maski w ogóle nie ma.

Natomiast zauważyłem, że głębiej, prawie pod szybą, jest wygryziona jakaś podbitka, taka żółtawa. Możliwe, że kiedyś faktycznie jakaś kuna czy coś. Samochód mam nie niedawna, więc pewnie to jakaś sprawa historyczna, bo wszystko jest sprawne. Samochód miał ostatni przegląd w Solid Garage w styczniu.

Dzięki za link do tej podbitki Bitmat. Rozważę.

gawelek007 08-04-2021 19:20

Odp: Czy warto zamontować wygłuszenie maski?
 
Cytat:

Napisał marek987 (Post 3333850)
U mnie wygłuszenia maski w ogóle nie ma.

Natomiast zauważyłem, że głębiej, prawie pod szybą, jest wygryziona jakaś podbitka, taka żółtawa. Możliwe, że kiedyś faktycznie jakaś kuna czy coś. Samochód mam nie niedawna, więc pewnie to jakaś sprawa historyczna, bo wszystko jest sprawne. Samochód miał ostatni przegląd w Solid Garage w styczniu.

Dzięki za link do tej podbitki Bitmat. Rozważę.


Ja kupiłem niecały rok temu, poprzedni właściciel mówił o kunach bo znalazł trochę sierści. A te zwierzęta uwielbiają kable i węże gryźć i drapać.
Możesz samą podbitkę Bitmat założyć, polecam ze względu na ciepło i widzę, że masz Diesel więc podejrzewam, że zauważysz akustyczną różnicę. Na stronie producenta wygłuszenia masz jeszcze inne modele. Podałem tylko link dla przykładu ( Ja to założyłem ). Moja benzyna jest cicha nawet z podniesioną maską więc u mnie akustycznie bez większych zmian. Jednak maska sztywniejsza i silnik ciepły a maska nie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.