Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Duże spalanie po wymianie kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318496)

mopato10 18-03-2021 10:38

Duże spalanie po wymianie kół
 
Witam. Parę dni temu wymieniłem koła zimowe na letnie . Jeździłem na nich już w zeszłym sezonie letnim i wszystko było ok. -spalanie było w normie. Na kołach zimowych autko (fokcus mk3 1,6 105KM) paliło w mieście 9-10.5 L zależnie od korków itp. Po zmianie kół samochód zaczął palić 12-13.5L przy takim samym użytkowaniu. (podane dane spalania są z komputera- Przy ostrym ruszeniu na letnich kołach spalanie chwilowe potrafi dojść do 55l/100km a na zimowych z tego co pamiętam pokazywało ok.35 litrów.) Może macie jakieś sugestie co może być przyczyną ,na co zwrócić uwagę? Zmieniałem już ciśnienie w oponach ( wulkanizator dał 2.3 ,upuściłem na 2.1) i bez zmian. Jedyną różnicą w stosunku do zeszłego sezonu to koła mogą być na innych miejscach bo zimą je myłem i poschodziły oznaczenia które gdzie było zamontowane ale to chyba nie może mieć takiego znaczenia.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły.
pozdrawiam

hindus 18-03-2021 10:39

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Może gdzieś Ci hamulce nie odbijają? Przyłóż rekę do zacisku po jeździe i sprawdź

Deryll 18-03-2021 10:56

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Cytat:

Napisał mopato10 (Post 3328144)
podane dane spalania są z komputera

No to może podaj dane z dystrybutora.

mopato10 18-03-2021 11:00

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3328145)
Może gdzieś Ci hamulce nie odbijają? Przyłóż rekę do zacisku po jeździe i sprawdź

Koła są zimne.

Bump:
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3328147)
No to może podaj dane z dystrybutora.

No porównuję oba rodzaje kół na ten sam sposob- komputer który pokazuje mi całkiem dokładnie.

krakersik 18-03-2021 14:38

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Odpowiedzią może być bieżnik lub rozmiar opony. Bieżnik zimowy ma więcej wolnych przestrzeni niż letni. Może zimówki są węższe niż letnie, może niższe niż letnie.
Napompuj letnie do tych samych wartości co miałeś w zimówkach i zobacz czy będzie aż taka różnica.

mopato10 18-03-2021 15:32

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Sprawdzę w weekend czy tłoczki w hamulcach odbijają bo mechanik mówi że po zimie i soli to plaga teraz.

luckyboy 18-03-2021 16:44

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Jaki rozmiar był, a jaki jest?

mopato10 18-03-2021 19:10

Odp: Duże spalanie po wymianie kół
 
Taki sam. Przypominam że w poprzednim sezonie było ok. na tych kołach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.