Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316846)

mariomario 26-01-2021 01:34

Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany?
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczem Fusiona 2014 2.0 ecoboost, w którym świeci mi się kontrolka silnika.
Forscan pokazuje błędy P0A5A:00-AF i P0A5C:00-AF, dlatego chcę sprawdzić połączenie z tym czujnikiem, ale nie wiem gdzie jest. Przy klemach aku, nie rzucił mi się w oczy. Wyguglałem, że prawdopodobnie nosi oznaczenie BT4T-14B357-..
Co prawda to nie jedyny błąd, ale od czegoś trzeba zacząć.
Mam też zaniżoną temperaturę na zewnątrz o jakieś 30C, a wymiana czujnika nie pomaga. Sam czujnik działa, bo temperatura się zmienia (na wyjętym stała -40 Celsjusza).
Może jest to powiązane z błędem B1D03:15-48 (bo lampy mam EU, w których nie ma np. postojówek)?
Aha i ładowanie za wysokie, bo 14,97V.
No i wentylatory chłodnicy kręcą na maksa, ale nie wywala błędów czujnika cieczy ani klimy.
Proszę o info gdzie szukać tego czujnika i sugestie co do reszty.
Pozdrawiam.

tedi_k 26-01-2021 08:03

Odp: Czujnik natężenia prądu alternatora w Fusionie - gdzie jest zamontowany?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -
czujnik natężenia prądu umieszczony jest na przewodzie klemy PLUS (nie przy samej klemie a nieco w dół), ma postać "korala",
przekłamywanie czujnika temperatury może być wynikiem bądź uszkodzenia wiązki (dodatkowa rezystancja), uszkodzenia pinu we wtyczce PCM albo uszkodzenia samego PCM (sterownika silnika).

Generalnie auto nadaje się do postawienia w porządnym warsztacie by to wszystko zostało zdiagnozowane...

mariomario 26-01-2021 20:25

Odp: Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany?
 
Dzięki za informacje.
Faktycznie, przy PCM było grzebane, nawet złamana jest dźwignia zabezpieczająca od "dolnej" kostki. Może jutro dobiorę się do niej.
Sprawdzę co się da.
Dobry warsztat powiadasz, hmm... Zna ktoś taki w okolicach Warszawy?

mariomario 05-03-2021 12:05

Odp: Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany?
 
Problem rozwiązany. Potrzebna była wymiana PCM, po której wszystkie błędy czujników zginęły. PCM nie podawał masy na czujniki.
We wnętrzach lamp dorzeźbiłem wiązki do postojówek i DRL. Wszystko śmiga:)

pakitko 07-07-2023 11:00

Odp: Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany?
 
Dzięki za odpowiedź zwrotną po rozwiązaniu problemu

sonrisa4000 15-05-2024 09:07

Odp: Czujnik natężenia prądu alternatora - gdzie jest zamontowany?
 
Ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.