Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jaka pompa wspomagania? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313325)

bebenek 14-06-2014 15:24

Jaka pompa wspomagania do 2.0 automat ?
 
Witam wszystkich.Od niedawna jestem posiadaczem mondka mk4 2.0 diesel automat 140Km.niestety szwankuję w nim wspomaganie kierownicy.mechanik mówi,że to pompa,ja jednak po przeczytaniu kilku postów mam wątpliwości.gdyby jednak okazało się,że to pompa walnięta to mam do was prośbę.na mojej pompie(jeszcze nie zdemontowanej)na naklejce(uszkodzonej zresztą)widnieje tylko końcówka nr 96-CC.może ktoś z was wie jaka pompa ma być w moim mondziaku.druga sprawa to rozrusznik.jaki do mojej bryczki.czy jest w okolicy Szczecina zakład gdzie można sprawdzić wydajność pompy,żeby niepotrzebnie niewydawać kasy.proszę o odpowiedzi.jestem nowy i jeśli napisałem coś nie tak to sorki.uczę się jak każdy całe życie.pozdro.dodam jeszcze.że mondek jest z 2008r i na zegarze 162tyś

ExpressParts 16-06-2014 12:34

Odp: jaka pompa wspomagania do mk4 2.0 automat
 
Hej. Pompa to ostateczność, najpierw trzeba zdiagnozować. Zapraszamy do nas, nr wysyłam na PW ;)

Mariusz 16-06-2014 12:43

Odp: jaka pompa wspomagania do mk4 2.0 automat
 
To, że na tych zrzutach ekranu nie ma w końcówce symbolu 96-CC się nie przejmuj. Wybierz coś ze swojego rocznika (rok, miesiąc) w dieslu.

http://www.fotoszok.pl/out.php/t2079414_1.jpg
http://www.fotoszok.pl/out.php/t2079415_2.jpg

http://www.fotoszok.pl/out.php/t2079418_3.jpg
http://www.fotoszok.pl/out.php/t2079419_4.jpg

bebenek 18-06-2014 07:29

Odp: Jaka pompa wspomagania do 2.0 automat ?
 
Dzięki za odp.pompa już zamówiona.powinna być dzisiaj,a póżniej tylko zostanie jazda.Temat uznaję za zamknięty

Kalczuk87 07-05-2016 18:03

Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel
 
Witam mam pytanie czy ktos sie orjetuje jaka pompa pasuje mondeo mk4 1.6 benzyny (anglik) czy pompy od disla sa takie same? I gdzie moge sie dowiedziec numer czesci bez wykrecania jej z auta?

slawek-kali 07-05-2016 19:51

Odp: Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel
 
Daj nr. VIN

Mariusz 08-05-2016 18:40

Odp: Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel
 
1 załącznik(i)
Takie są:

Kuba_Łódź 01-03-2017 00:00

Jaka pompa wspomagania
 
Witam,

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z buczeniem pompy wspomagania, wymieniłem zbiorniczek i płyn, płukałem układ co na trochę pomogło, ale pompa znów zaczyna się odzywać.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za pompą.

I tu pojawił się problem ponieważ po sprawdzeniu przez kolegów z forum numeru części (za co serdecznie dziękuje) wyszukując po numerze części znajduje pompy, ale z informacją, że pasują tylko do volvo. Natomiast po numerze części wygląda, że powinno pasować. Ciśnienie według moich informacji też się zgadza.

mowa tu o numerze części 6G91-3A696-NB - 1506272

Poniżej link do przykładowej pompy.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przyznam, że się trochę zakręciłem i jeśli ktoś mógłby jednoznacznie określić czy pompa będzie pasować czy nie to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuje

Thomsit 01-03-2017 09:10

Odp: Jaka pompa wspomagania
 
Cytat:

Napisał Kuba_Łódź (Post 2759127)
Witam,

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z buczeniem pompy wspomagania, wymieniłem zbiorniczek i płyn, płukałem układ co na trochę pomogło, ale pompa znów zaczyna się odzywać.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za pompą.

I tu pojawił się problem ponieważ po sprawdzeniu przez kolegów z forum numeru części (za co serdecznie dziękuje) wyszukując po numerze części znajduje pompy, ale z informacją, że pasują tylko do volvo. Natomiast po numerze części wygląda, że powinno pasować. Ciśnienie według moich informacji też się zgadza.

mowa tu o numerze części 6G91-3A696-NB - 1506272

Poniżej link do przykładowej pompy.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przyznam, że się trochę zakręciłem i jeśli ktoś mógłby jednoznacznie określić czy pompa będzie pasować czy nie to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuje

Witam Cie kolego,

widze ze nikt sie nie zainteresowal Twoim probleme wiec ja sie dorzuce:)

a ze w tym temacie twkie od wrzensia zeszlego roku i krew mnie zalewa w zwiazku z slynna pompa wspomagania w mondkach.


czy w Twoim mondku buczy pompa bo buczy czy w dalszym ciagu posiadasz miliony szampanskich babelkow ktore zobaczysz jak dobrze przyswiecisz w zbiorniczek latarka ledowa.

Przerpbilem to samo auto kupilem w zeszlym roku ale wplasciciel poprzendi nie wymienil nigdy plynu bo zlewalem czarny wrecz.

wymienilem rowniez zbiorniczek na nowy i tu maly tip. czy masz na krocu ktorym wychodzi plyn do pompy ten dodtakowy filterke pomaranczowy podluzny? jak tak to go wyciagnij i sprawdz po tygodniu jaki beda objawy czy dalej bedzie Ci buczec. ja mialem filterek nowy plyn przyszla zima a mieszkam w Finlandii zrobily siepierwsze mrozy i juz byl problem zbyt maly przeplyw i przy uruchomieniu pompa wyla niemilosiernie, mimi iz zakupilem fabrycznie regenerowana w Fordzie ze Szwecji pompe wspomagania.

Lecz w moim przypadku ja mam ewidentnie zpierniczona regeneracje tej pompy bo wspomganie jest ale jeczy nie buczy a jeczy mi non stop

Jeszcze sie zastanawiam nad jedna rzecza, ktorys z kolegow z forum to zastosowal i w jego przypadku pomoglo i jecznie jak reka odjol zniknelo

wlal do ukladu wspomagania ten specyfik power steering treatment forte i mu pomoglo i nie slyszalem by znow buczenie wrocilo.

Jezeli juz chcesz kupowac pompe, to ja bym sie bedac w Polsce zastanowil czy swojej nie zawiesc do typkkow ktorzy regeneruja ompe ale znalesc warsztat ktory to robi dobrze.

Bo Sam widzisz na moim przykladzie ja kupilem za 256 euro regenerowana z forda i mam na nia 2 lata gwarancji a jeczy niemilosiernie, z mam znajmoego z pracy ktory ma identyczny samochod jak moj lecz w GHII i u niego Cisza.

Sam ja bede reklamowal lecz musi zejsc snieg u mnie i wtedy wlorze stara.

W moim przypadku na tsarym plynie stary zbieorniczek byl tak zatkany ze w zbiorniczku mialem bulgotanie jak bys wode gotowal wiec sie moze okazac ze pompa wspomagania stara jest dobra ale wyla bo bylo powietrze.

proponuje poszukac specow od regeneracji pomp, i zregenerowac swoja ktora masz.

Mam nadzieje ze rozwieazesz problem bo mnie tak irytuje jeczneie wspomagania ze jedynm sensownym rozwiazaniem a raczej maskowaniem jest puszczniae muzyki glosniej

Pozdrawiam i powodzenia

Mariusz 01-03-2017 09:19

Odp: Jaka pompa wspomagania
 
2 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz skrina.
Wg tego numeru VIN- WF0DXXGBBD8A57966, masz mieć ewidentnie taką, jak na skrinie nr2.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.