Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu 1,6 ti-vct (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312176)

roksinski 17-08-2020 18:53

Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu 1,6 ti-vct
 
Witam. Auto Focus mk3 1.6 ti vtc 125 KM. W październiku zbliża się termin wymiany rozrządu (minie 8 lat, przebieg 100 tys km, udokumentowany aso, serwis olejowy co roku). Wstępnie zadzwoniłem do aso i cena za usługę to 1720. W niezależnych ok 1200. Jednak w jednym z warsztatów powiedzieli, że trzeba przy wymianie rozrządu także wymienić koła zmiennych faz rozrządu. Cena za taką usługę to 2500 pln.
I teraz mam pytania:
1.czy faktycznie trzeba je wymieniać (brak objawów i tzw."klekotania") wraz z rozrządem?
2. czy jeśli np. za rok koła faz rozrządu ulegną awarii to jest konieczna ponowna wymiana rozrządu?
3. czy wymiana tych kół wraz z rozrządem może podnieść cenę "za robociznę" x2?

zbinek512 17-08-2020 19:31

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
1. Uważam, że jeśli nie ma objawów to ja nie ruszał bym tego.
2. Ewentualnie sam pasek.
3. Może ale nie dużo. Jak masz rozebrany i zablokowany rozrzad to jest kwestia odkrecenia i zakrecenia kół

roksinski 17-08-2020 19:39

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Dzięki. Dlatego cena 2500 wydaje mi się zdecydowanie za wysoka...

Danielo_82 17-08-2020 19:41

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Cytat:

Napisał roksinski (Post 3274625)
Witam. Auto Focus mk3 1.6 ti vtc 125 KM. W październiku zbliża się termin wymiany rozrządu (minie 8 lat, przebieg 100 tys km, udokumentowany aso, serwis olejowy co roku). Wstępnie zadzwoniłem do aso i cena za usługę to 1720. W niezależnych ok 1200. Jednak w jednym z warsztatów powiedzieli, że trzeba przy wymianie rozrządu także wymienić koła zmiennych faz rozrządu. Cena za taką usługę to 2500 pln.
I teraz mam pytania:
1.czy faktycznie trzeba je wymieniać (brak objawów i tzw."klekotania") wraz z rozrządem?
2. czy jeśli np. za rok koła faz rozrządu ulegną awarii to jest konieczna ponowna wymiana rozrządu?
3. czy wymiana tych kół wraz z rozrządem może podnieść cenę "za robociznę" x2?

1.Nie trzeba ,niektórzy wymieniają uszczelnienia
2. Wymiana nie, ale robota od nowa.
3. Może. Przy samym rozrzadzie nie trzeba blokować wałków plaskownikiem. Przy wymianie kół trzeba, a z tym (przynajmniej w ecoboost 1.6) jest masę roboty dodatkowej.

RyszardaTrzeciaWaza 17-08-2020 19:57

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
1 załącznik(i)
Zobacz najpierw, ile kosztują koła zmiennych faz do Twojego silnika.
Tanie nie są, ale w porównaniu do konkurencji to trzeba się cieszyć ;-)
Tych kół nie wymienia się, jeżeli nie dają sygnałów zużycia.
Nie polecam jazdy z uszkodzonym kołem, bo to kończy się wymianą wałka rozrządu...

Foto wałka z krótką jazdą na zużytym kole. Nie jest to 1.6, ale będzie podobnie.

roksinski 17-08-2020 20:39

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Wiem ile kosztują... Nie dają żadnych sygnałów zużycia, a rozrząd trzeba wymienić. Dziwne, że tam gdzie ja dzwoniłem nikt o tym nie wspominał, a tam gdzie zadzwoniła żona od razu dodatkowo do wymiany "koła" i cena cokolwiek wysoka... :?

Skolmi 18-08-2020 05:13

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Naciąganie. Nawet w oplowskich XER'ach, gdzie faktycznie te koła się sypią, nie wymienia się ich na zapas.

roksinski 18-08-2020 06:09

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 3274698)
Naciąganie. Nawet w oplowskich XER'ach, gdzie faktycznie te koła się sypią, nie wymienia się ich na zapas.

Dlatego jak usłyszałem ile sobie życzą to mnie trochę zaskoczyło. Żona jak usłyszała cenę, to powiedziała, że w ASO 1720 sama wymiana rozrządu, na to koleś z serwisu, żeby jechała w takim razie do aso. Może mechanik miał gorszy dzień...;)

zbinek512 18-08-2020 08:02

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
Nawet jak przyjdzie ci wymienić to cię pocieszę. Ostatnio robiłem podobną operację w Peugeot 3.0 v6 207KM. Cena zmiennych kół zmiennych faz rozrządu w serwisie 4000zł. Znalazłem firmę która je zregenerowała za 1000zł. Na razie jest OK.

ignas 18-08-2020 18:08

Odp: Wymiana rozrządu + wymiana kół zmiennych faz rozrządu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ja też szykuję się do wymiany rozrządu, więc trochę drążyłem ten temat.

Standardowo w ASO za 1721 wymienią Tobie zestaw paska rozrządu bez pompy wody (bo nie jest napędzana paskiem rozrządu) i bez zestawu paska osprzętu - tak wnioskuję z opisu, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ASO w Pile oferuje w tej chwili promocyjną "wymianę rozrządu" za 1149zł, która obejmuje również wymianę pompy wody i płynu chłodniczego. Czy również zestaw paska osprzętu? Tego nie wiem. Podaję ASO w Pile za przykład, że ASO wcale nie musi być bardzo drogie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do wymiany kół zmiennych faz rozrządu: Plan Obsługi Pojazdu w ETIS-ie nie przewiduje wymiany kół ani po 7 latach ani po 8 latach.

---

EDIT:

Byłem na wymianie rozrządu w ASO. Całkowity koszt materiałów i robocizny (zestaw rozrządu z pompą wody, zestaw paska wielorowkowego, wymiana płynu chłodzącego na nowy) wyniósł niecałe 1500zł. Moim zdaniem cena jak na ASO bardzo atrakcyjna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.