Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Kontrolka otwartej maski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311510)

Niemamocny 12-03-2018 20:26

Błąd otwartej maski i niedziałający silniczek fotela kierowcy
 
Witam Panowie,
Mam mały problem z moim Fusionem. A nawet dwa problemy.

1. Świeci mi się informacja że mam otwartą maskę mimo że maska jest zamknięta. Pytanie więc skąd auto może dostawać informacje o niezamkniętej masce? Gdzieś jest zlokalizowany jakiś czujnik?

2. Mam elektrycznie regulowane fotele. O ile fotel pasażera działa koncertowo to w fotelu kierowcy mam mały problem. Działa regulacja góra/dół, odchył oparcia oraz regulacja odcinka lędźwiowego. Natomiast za chiny ludowe nie chce działać regulacja przesunięcia całego fotela przód/tył.
Pytanie zatem czy za ten ruch odpowiada osobny silniczek? Jeśli tak to będę wdzięczny za namiary który to (przy próbie regulacji nie słychać niczego wiec jak mniemam silniczek zdechł)

Help

Ps. Model 2015, 2,0L, 240 KM, SE trim (jeśli to cokolwiek pomoże)

zenq 12-03-2018 22:15

Odp: Błąd otwartej maski i niedziałający silniczek fotela kierowcy
 
Czujnik maski jest w zamku maski, tym po stronie kierowcy. Otwarcie obwodu oznacza otwarcie maski. Moze przewod urwany albo cos nie laczy.

kuba0005 13-03-2018 06:04

Odp: Błąd otwartej maski i niedziałający silniczek fotela kierowcy
 
Walony pewnie przodem i założona wiązka z Europy a tam w zderzaku nie ma kostki do czujnika..Albo zmieniona lewa lampa i ktoś zapomniał wpiąć ok. pół metra wiązki.

Bump: Dolny silniczek zamontowany w poprzek pomiędzy płozami odpowiada za ruchy do tyłu i przodu.

konus19 27-07-2020 22:09

Kontrolka otwartej maski
 
Witajcie,

zwracam się z problemem dotyczącym kontrolki otwartej maski oraz niesprawnymi halogenami. Zamek z czujnikiem zostal wymieniony na nowy ori ford - nie pomoglo. Forscan wyswietla bład dotyczący halogenów - przewód zwarty do akumulatora lub obwód otwarty. Zaznaczam że kiedyś wszystko działało (według poprzedniego właściciela ktory mial to auto ponad 2 lata), i pewnego dnia po myciu wyswietlilo ikone otwarte pokrywy silnika. Zrzucilem oslone pod intercoolerem, wiazki przewodow wygladaja elegancko. Dalej kable idą gdzies do gory za podłużnicą gdzie już nie miałem dostępu. Jakieś pomysły gdzie dalej kopać?

FUSION 2014 27-07-2020 22:51

Odp: Kontrolka otwartej maski oraz niesprawne halogeny.
 
Cytat:

Napisał konus19 (Post 3269906)
Jakieś pomysły gdzie dalej kopać?

Czesc Kolego. Pod lewą podłużnicą jest kostka od wiązki zderzaka może źle dopięta jest [emoji848] bynajmniej tam bym zaczął szukać [emoji848]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

zenq 28-07-2020 07:42

Odp: Kontrolka otwartej maski oraz niesprawne halogeny.
 
zdecydowanie. po stronie kierowcy jest zlaczka zderzaka, tam sie cos zapewne zadzialo.

konus19 02-08-2020 21:46

Odp: Kontrolka otwartej maski oraz niesprawne halogeny.
 
Sprawa rozwiązana. Zatem informacja dla osób które w przyszłości będą miały podobny problem :D

Winna była kostka łącząca zderzak z resztą. Kable były jakoś dziwnie zlutowane i się pourywały/pordzewiały/zaśniedziały. Ogarnięcie na nowo i wszystko śmiga. Okazało się że mam doświetlanie zakrętów, no i oczywiście odpalanie zdalne z kluczyka działa jak należy, alert otwartej maski nie świeci. Dzięki za pomoc!

FUSION 2014 02-08-2020 21:51

Odp: Kontrolka otwartej maski oraz niesprawne halogeny.
 
[emoji106]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ronczka94 03-01-2023 11:38

komunikat otwartej maski
 
witam,

mam problem z komunikatatem otwartej maski, gdy rzeczywiście maska jest zamknięta. zaczęło się w trakcie mrozów, gdy wracałem autostradą do domu w trakcie jazdy wyskoczyła informacja, że maska jest otwarta, ale błyskawicznie zniknęło. za jakiś czas problem już powracał częsciej i zostawał na dłużej, teraz pali się już informacja większość czasu.
najgorzej, że gdy auto stoi na parkingu i jest zamknięte to zaczyna wyć auto alarm i sąsiedzi przychodzą, ze skargami, że auto wyje w nocy i nie mogą spać przez to.

gdzieś na amerykańskich stronkach wyczytałem, że zamek się zużywa przy autach, które już mają trochę przejechane, ale wymiana zamka nie pomogła, cały czas jest ikonka otwartej maski + komunikat "hood ajar" (mam menu w j, angielskim)

ktoś już przerabiał taki problem i zna rozwiązanie lub mógłby coś doradzić?

dzięki i pozdrawiam

MILITH 03-01-2023 11:51

Odp: komunikat otwartej maski
 
Witam,

Mam tak samo, ale kontrolka zapala się i auto wyje mi tylko latem. Niestety póki co nie znalazłem rozwiązania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.