Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311171)

Jakoob 18-07-2020 13:12

Mam sparowany telefon z autem i działa to bardzo dobrze. Bluetooth w telefonie i aucie cały czas włączone, po włożeniu kluczyka łączą się automatycznie. Jednak kiedy wyłączę opcję wzywania pomocy w menu auta (ekran na środku konsoli) mam komunikat jak w tytule "wzywanie pomocy jest wyłączone". Myślałem, że jak zgodzę się i włączę automatyczne wzywanie pomocy nic się więcej nie będzie pokazywało. Po włączeniu informuje mnie, że "wzywanie pomocy jest włączone". Da się z poziomu auta zlikwidować ten komunikat?

U Was też tak pokazuje?

Marek 25-07-2020 16:22

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Też u mnie mówi, że wzywanie jest włączone.

Ps. Twój awatar był inspiracją do ustawienia mojego :D

Jakoob 26-07-2020 19:34

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Czyli magiczne TTTM :)

PS. Niezły awatar :D

Darekptr 27-07-2020 08:21

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Kiedy wzywanie było wyłączone w moim Focusie 2017 z Sync 1 to był komunikat głosowy o tym, że jest wyłączony itd. Pisemny komunikat też był.
Teraz jak jest włączone to jest tylko komunikat pisemny który trwa chwilę.

Marcin.Knd 01-01-2022 11:22

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
odświeżę temat bo mam pytanie.

Pogrzebałem sobie trochę forscanem i znalazłem ustawienie bodajże : Emergency Call Protocol. ustawione na Ameryka Północna. Po wybraniu na EU, komunikat "wzywanie pomocy wyłączone". Jak wróce na Ameryka Północna to zgłasza że włączone.

ktoś mi rozjaśni o co tu chodzi?? czy to znaczy że w razie czego będzie wybierać 911 czy 112?

Auto z PL dystrybucji z sync 1.1 rok 2017.

krzys1968 01-01-2022 12:14

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Cytat:

Napisał Marcin.Knd (Post 3388624)
ktoś mi rozjaśni o co tu chodzi??

Z tego co pamietam to w ustawieniach Radia da sie to ustawic

Jakoob 01-01-2022 13:20

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Da się ustawić w menu radia czy po odpaleniu poduszek auto ma automatycznie zadzwonić po pomoc. Włączenie czy wyłączenie tej opcji powoduje zmianę wyświetlanego komunikatu jednak samego komunikatu nie da się wyłączyć całkowicie w jakiejkolwiek opcji ustawień wzywania. Co do przestawiania USA/Europa nie wypowiem się.

Marcin.Knd 01-01-2022 15:36

Odp: Komunikat wzywanie pomocy jest wyłączone/włączone.
 
Nie no spoko domyślam się co robi ta funkcja. Ale chodzi mi właśnie o ten protokół USA lub Europa bo jak przestawiłem na EU to nie chciał się włączyć, a przypominam że auto z polskiej dystrybucji sync 1.1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.