Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dołożenie wskaźników z ST (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310604)

ScorpioPL 30-06-2020 17:30

Dołożenie wskaźników z ST
 
3 załącznik(i)
Witam, szukam posiadaczy Kugi 2.5t zainteresowanych dołożeniem wskaźnika środkowego z Focusa ST, mam już potrzebne schematy oraz projekty do wydruku 3d pudełka na elektronikę i ewentualnie tej środkowej "budki" na wskaźniki.
Podstawowy problem jest w tym że w kudze nie ma tyle miejsca na głębokość w desce żeby wskaźniki się zmieściły.
Niestety za projekt potrzebny do wykonania płytki elektronicznej, na którą przekładamy same wskaźniki, firmy chcą około 190zł chciałbym to podzielić na kilku chętnych.
Załączam kilka zdjęć obrazujących sytuacje.

Antej 30-06-2020 17:42

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
Jakiś czas temu przygotowałem sobie rozpiskę pod ten temat do FF mk2.

Czy dobrze rozumiem że nie jesteś w stanie wkomponować standardowych wskaźników z ST/RS w płaszczyznę deski?

W związku z tym chcesz przeprojektować obudowę i tym samym zbudować od nowa płytkę drukowaną ale w innym rozmiarze?

ScorpioPL 30-06-2020 18:15

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
Tak, oryginalne wskaźniki nie wejdą bo płytka jest za duża, trzeba same wskaźniki przełożyć do krótszej płytki a elektronika sterująca pozostaje na oryginalnej płytce w osobnym pudełku, na ostatnim zdjęciu widać efekt końcowy.

Antej 30-06-2020 18:51

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
rzeźba, rzeźba i jeszcze raz rzeźba

niszczysz deskę rozdzielczą
niszczysz obudowę zegarów i rozlutowujesz płytkę,a te też parę stówek kosztują
na koniec trawisz płytkę jako podstawę pod silniczki i oświetlenie (to akurat pisakiem można samemu przygotować ze wzoru)
i spasowujesz to wszystko, wpinając to w wiązkę, rzeźbiąc po raz czwarty

jak sam nie masz zacięcia to rozsądna firma, a nie taka " co, ja tego nie zrobię,potrzymaj mi piwo", policzy setkami za ten projekt.

Chyba bym zaryzykował i wpiął zegary z z Mk3 na sztukę, bo są niższe.

ScorpioPL 30-06-2020 19:47

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
niszczysz deskę rozdzielczą -> kuga ma schowek, tylko za płytki, nic nie niszczysz operacja jest całkiem odwracalna i nie pozostanie żaden ślad.
niszczysz obudowę zegarów i rozlutowujesz płytkę,a te też parę stówek kosztują -> nie zmuszam nikogo.
na koniec trawisz płytkę jako podstawę pod silniczki i oświetlenie (to akurat pisakiem można samemu przygotować ze wzoru) -> tego nie potrafię fakt.
i spasowujesz to wszystko, wpinając to w wiązkę, rzeźbiąc po raz czwarty -> focus tez jest wpięty w instalacje, rozumiem że jak podpina się pracownik forda to już nie "rzeźba"
Szukam chętnych do projektu nikogo nie zmuszam, nie chcesz nie zakładaj !

ScorpioPL 08-04-2021 18:45

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
3 załącznik(i)
Witam, w końcu sie udało zdobyć wszystkie "klocki" do tej ukladanki.
Jestem bardzo zadowolony z efektu.

MAG 11-04-2021 15:01

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
Trochę trwało, ale patrząc po zdjęciach efekt warty wysiłku i czasu.



Off topic

Od czasu do czasu korci mnie taka Kuga 2,5T i zrobienie jej na 300+, ale kurde troche już stare są te auta ...
Z drugiej strony po zabawach z S-Max'em mam troche gratów które mógłbym użyć do tego silnika ...
Ale z trzeciej strony - chyba już się trochę zmęczyłem autami 10 lat+ i chciałoby się już cos troszke nowszego ...

ScorpioPL 12-04-2021 16:50

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
Dzięki, wiesz troche to trwało ale ja wziąłem sie za kilka rzeczy naraz, kierownica, xenony kpl, głosniki wzmak sub wygłuszenie, radio android kamera przód-tył, elektryczne skórzane fotele, no i zeszło, musze przedstawic auto z fotkami wkońcu.
A co do reszty powiem ci 2 rzeczy:
1. Ten silnik jest tak rewelacyjny w polaczeniu z 4wd że za każdym razem jak wciskam gaz mam banana na twarzy :) Więc przymykam oko na wiek.
2. Bierz Mustanga GT masz od ręki 400+ sam lekko choruje na takiego, może kiedyś...

KugAR 31-05-2021 09:30

Odp: Dołożenie wskaźników z focusa ST
 
Pięknie to wyszło. Brawo za chęci i wykonanie. Wybór akurat tych zegarów jest idealny bo pasują do głównych i kształtem i wskaźnikami. Idealne wypełnienie bezużytecznej dziury na desce kugi.

ranicha 29-06-2021 16:41

Odp: Dołożenie wskaźników z ST
 
Dopiero zobaczyłem temat.Wyszło bardzo szykownie.Sam mam Kugę 2.5.Fakt po wciśnięciu gazu banan na twarzy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.