Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Podwójny wydech i klasyczny panel radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310072)

peju 14-06-2020 15:53

Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Planuję kupić mondeo mk5 w sedanie. Celuję docelowo w silnik 2.0 diesel o mocy 180KM i ze skrzynia manualną. Do tego jak dodam sobie parę innych elementów wyposażenia to takiego auta w ogłoszeniach w ogóle nie ma. W związku z czym mogę obniżyć próg odnośnie silnika na 150KM bo różni się to tylko mapą. W salonie Forda, kupując u nich auto z programu Ford Uzywane powiedzieli że w cenie auta mi zmienią na 180KM więc luz. No ale pozostaje jeszcze ten podwójny wydech który wygląda naprawdę mega. Czy coś takiego łatwo można przerobić (nie samodzielnie, w warsztacie) ale chodzi o to czy jest to jakaś nieskomplikowana i niedroga przeróbka? Co pójdzie do wymiany: wydech i cały tylny zderzak czy jego część? Strasznie mnie to drażni bo ten tył w wersji 150KM jest taki bezpłciowy a podwójny wydech dodaje nieco charakteru do wyglądu.

Drugie pytanie o panel radia. Czasem jest klasyczny a czasem z niby lepszym radiem Sony i wybitnym dużym pokrętłem po środku. I ten panel właśnie mnie aż odrzuca. Styl jak w moim pierwszym aucie Fiat Punto z 1995r. Czy ów panel można wymienić na ten klasyczny? W internecie na zdjęciach widziałem że oba mają po dwa takie same złącza do podpięcia wszystkiego. Ale czy to będzie śmigać? Mówimy o pełnej funkcjonalności z podgrzewaniem przednich siedzeń. Czy wymiana 1:1 jest wówczas możliwa?

Matych 14-06-2020 16:18

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Do wymiany wydech i dokładka zderzaka z końcówkami.Radia możesz zmieniać do woli tylko nie wiem czy panel bieda współpracuje z radiem sony -pewnie tak ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

peju 14-06-2020 16:30

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
a właśnie... czy przy wymianie wydechu bak też trzeba wymieniać na inny czy tego akurat nie ruszamy?

wojnadk 14-06-2020 16:40

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Witam, przerabiałem,wydech z wersji 150 na ten z wersji 180km, kupiłem końcowy nowy oryginalny tłumik plus obejmę z nierdzewki za 430,(chyba że będziesz spawał), zderzak w kolorze z dyfuzorami za 600, i skrzynka piwa za robociznę u kolegi za pomoc na warsztacie,to tyle o kosztach.
Tomek;-)

peju 19-06-2020 18:20

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Gdzie robic takie modyfikacje do Forda? (Warszawa i okolice). Jak zadzwonilem do oficjalnego dealera Auto Plaza w Wawie to mnie zbyli. Powiedzieli ze nie robia zadnych przerobek tylko jedynie naprawiaja. Nawet programu nie wgraja na 180KM tylko zalecal udac sie do byle chiptunera ktory wgra mape. A o przerobce wydechu na podwojny czy dodaniu kirownicy podgrzewanej to juz nawet nie chcieli sluchac.

fixmax 19-06-2020 23:06

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Jedna ważna informacja kupując np. używane części, końcówki wydechu są inne do sedana/hb i inne do kombi, oczywiście dokładka zderzaka też jest inna, poza tym występuje w kilku wersjach, zwykła titanium st, tak z pamięci chyba 3 rodzaje są. Co do tłumika to chyba każdy podwójny z rurami wylotowymi na wprost będzie pasował, ale tu pewności nie mam.

Fiesta Mk8 ST Line 20-06-2020 07:58

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
W kombi końcówki są te same w St-line jak i w titanium, przerabiałem to.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

fixmax 20-06-2020 09:25

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Napisałem że dokładka występuje w 3 wersjach A nie końcówki 😉

Fiesta Mk8 ST Line 20-06-2020 11:32

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Końcówki też występują co najmniej w 2 wersjach mocowań. Chyba są inne w kombi i sedanie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

fixmax 20-06-2020 11:50

Odp: Podwójny wydech i klasyczny panel radia
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3259980)
Końcówki też występują co najmniej w 2 wersjach mocowań. Chyba są inne w kombi i sedanie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj ze zrozumieniem, kilka postów wyżej 😉


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.