Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Zagraniczne prawojazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308711)

tapas 03-05-2020 19:23

Zagraniczne prawojazdy
 
Witam. Może taki temat już był może nie, nie wiem, ale taka sytuacja, prawojazy zdane w Polsce kategoria B, po jakimś czasie zdaża się tak że jest wyjazd za granicę na kilka lat, w między czasie jest wymiana prawka na zagramaniczne, dodatkowa kategoria A wyrobiona też za granicą, po jakimś czasie powrót do kraju, obowiązek wymiany prawka jest do pół roku więc się zwleka bo nie wiadomo czy w ciągu tego czasu nie wróci sie z powrotem, po dwóch miesiącach zatrzymuje patrol policji, ogląda prawko i panowie policjanci twierdzą że w Polsce nie można jeździć motorem bo kategoria A była wyrabiana za granicą, teraz pytanie: jakim cudem ta "nowa" kategoria jest ważna wszędzie, w całej europie tylko nie w naszym dziwnym kraju? Może ktoś tutaj miał taką sytuację?

MAG 03-05-2020 19:39

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
Wg mnie totalna bzdura. Poza tym ciekawi mnie temat obowiązku wymiany prawka, bo mieszkam w Szwecji ponad 10 lat i nadal używam polskiego prawka i nigdy, w czasie żadnej z kontroli przez policję tu w Szwecji, nikt nie wymagał ode mnie wymiany prawka na szwedzkie.
Nie znam się, ale wg mnie jest to kwestia dobrowolna, pod warunkiem że mówimy o państwach EU.

gregor75 03-05-2020 19:46

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
Obowiązek wymiany prawa jazdy po 6 miesiącach przebywania w danym kraju jak najbardziej prawdziwy .
Co do prawa jazdy kat.A wyrobionego za granicą - moim zdaniem uprawnia do jazdy w PL .

tapas 04-05-2020 10:43

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
No właśnie to jest dziwne ale nie koniecznie, to chyba zależy od interpretacji własnej policjanta

hindus 04-05-2020 13:02

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
Nie ma czegoś takiego jak interpretacja własna policjanta. Ma przestrzegać przepisów, a te są jasne i wynikają z naszego członkostwa w UE. Prawo jazdy wydane przez jednego członka wspólnoty jest uznawane i ważne w pozostałych miejscach, koniec kropka.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pitol321 07-05-2020 06:09

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 3247329)
Obowiązek wymiany prawa jazdy po 6 miesiącach przebywania w danym kraju jak najbardziej prawdziwy.

Kod:

Grundsätzlich gilt: Wer eine Fahrerlaubnis aus einem Staat besitzt, der nicht der EU oder dem EWR angehört, muss nach sechs Monaten ab Begründung eines ordentlichen Wohnsitzes in Deutschland (185 Tage im Jahr) hier einen neuen Führerschein beantragen. Führerscheine aus EU- oder EWR-Mitgliedsstaaten werden in Deutschland unbeschränkt anerkannt und brauchen, auch bei Wohnsitzbegründung in Deutschland, nicht umgeschrieben werden.
Na terenie Unii nie masz takiego obowiązku.
Od 2006 roku mieszkam w Niemczech, auto oczywiście także tu zarejestrowane, kilka kontroli drogowych już ja i żona mieliśmy i tylko raz, prawie na początku naszego pobytu, policjant upierał się, że mieszkam już dwa lata, to dawno powinienem wymienić.
Pozwoliłem sobie nie zgodzić się z opinią pana policjanta.
Po 10 minutach i konsultacjach z przełożonymi wrócił z moim prawkiem i przeprosinami, życząc dobrej drogi.
Od tamtej pory ani razu policja czy celni nie sugerowali konieczności wymiany.

Pyton_000 14-05-2020 21:56

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
Tu co nieco do poczytania: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PatrykSon03 26-05-2020 14:46

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
ja chyba zrobię prawko za granicą, podobno łatwiej :)

Deryll 27-05-2020 17:26

Odp: Zagraniczne prawojazdy
 
To może kup sobie na Ukrainie. Będzie jeszcze prościej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.