Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308218)

Szaniak 17-04-2020 11:39

Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Koledzy próbuje za pomocą FORscana zainicjowac blokade kierownicy po wymianie RFA. Problem w tym ze po pewnym czasie samochód przechodzi tak jakby w tryb eco i odlacza np. zasilanie radia - wtedy inicjalizacja kończy sie błędem. Jest jakks sposób na podtrzymanie zasilania w całym samochodzie ? Otwieranie drzwi co jakis czas ? Nie mam pomysłu za bardzo. Silnika nie mogę odpalić. Jedynie zaplon włączyć

MarcinSalvage 17-04-2020 11:43

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Drugie auto i przewody

Szaniak 17-04-2020 13:24

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
chodziło mi o oszukanie sterownika który po jakimś czasie wyłącza część urządzeń - tryb eko. Ale niestety to nie to. Pomimo iż pojazd nie wszedł w tryb eko ( zasilanie na radiu było cały czas ) wyskoczył błąd podczas inicjalizacji blokady kierownicy z RFA. Macie może pomysł skąd ten błąd ? Mój poprzedni RFA to 7S7T-19G481-BD obecny 7S7T-19G481-BC. Problem w tym ?

radkor 17-04-2020 16:40

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Cytat:

Napisał Szaniak (Post 3243247)
Jedynie zaplon włączyć

I to właśnie zrób...

Szaniak 21-04-2020 16:51

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Koledzy pomocy !:(

Przez swój brak wiedzy zaktualizowałem moduł RFA 7S7T-19G481-BD który po tej operacji padł. Wymieniłem go na nowy 7S7T-19G481-BC dopisałem dwa kluczyki i odpaliłem procedurę inicjalizacji modułu RFA w której to łączy się on z ESCL (elektroniczna blokada kolumny kierownicy). Procedura ta dochodzi do 65% i zawsze w tym samym momencie wyskakuje błąd, który informuje że procedura nie została zakończona. Kupiłem następny model RFA 7S7T-19G481-DB i dokładnie ta sama historia. Dodatkowo podczas dopisywania kluczyków - po dopisaniu pierwszego wyskoczył błąd że znaleziono usterkę w ESCL - sprawdź schemat instalacji elektrycznej modułu. Zresetowałęm forscana, wyczyściłem DTC co pozwoliło bez problemu dopisać drugi kluczyk. Niestety inicjalizacja modułu ponownie zatrzymuje się na 65%. Skończyły mi się pomysły. Nie chce mi sie wierzyć że nagle padło ESCL bo przed aktualizacją nie stwarzało nigdy żadnych problemów.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszcz 21-04-2020 16:54

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
no to trzeba Ci IDSa , GFDRSa jak tamto nie ogarnia

Szaniak 21-04-2020 17:10

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Dziwne jest to ze jest rzesza ludzi którzy wymieniali RFA właśnie na moduł z końcówką DB ze względu na odpalanue impulsowe i bez żadnych problemów robili całość FORscanem

pgrob 21-04-2020 21:37

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
A próbowałeś to zrobić jakąś inną wersją forscana czy tylko tą testową 2.4.0?

Szaniak 22-04-2020 11:34

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
Cytat:

Napisał pgrob (Post 3244460)
A próbowałeś to zrobić jakąś inną wersją forscana czy tylko tą testową 2.4.0?

Tak. 2.4.0 i 2.3.32. Na obu to samo. Zmieniłem FW kabla na 3.3.1 i też nic

setaszi 22-04-2020 21:12

Odp: Inicjalizacja elektronicznej blokady kierownicy po wymianie RFA
 
podczas tej operacji gdzie jest kluczyk / w którym miejscu/ powinnien być w kolumnie kierowniczej w miejscu klasycznej stacyjki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.