Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] zaślepienie egra 1.6TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306718)

maurinio87 26-02-2020 16:44

zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Witam szukałem dzisiaj informacji na temat zaślepienia egra w moim aucie i poległym mój silnik 1.6 duratorq 115km a posiadam taki zawór [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sorry za link do allegro sądząc po budowie wydaje mi się że nie da się go zaślepić ale może się mylę proszę o pomoc

maurinio87 27-02-2020 04:28

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
nikt nic nie napiszę czy się da czy

Zbigniew_K 27-02-2020 09:20

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Sam się przymierzałem do tego, ale w tym rozwiązaniu nie jest to tak oczywiste. Na pewno nie przy samym zaworze. Odpuściłem temat do wiosny, ale będę szukał.
Może ktoś coś podpowie.

Pozdrawiam
Z.K.

jaksen 27-02-2020 09:51

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
a z jakiego powodu chcesz go zaślepić? W dobie coraz częstszych kontroli policji, zmian prawa w kierunku ochrony środowiska/powietrza, dużo większej świadomości w aspekcie wpływu takich działań na zdrowie człowieka nadal rozważacie takie modyfikacje?
Sam w poprzedniej generacji 1.6 TDCI 80kW 109KM miałem problemy z egrem, myślałem o jego zaślepieniu, wyprogramowaniu... czyszczenie nic nie dało, walczyłem, walczyłem, aż w końcu wymieniłem na nowy valeo. Nie wiem ile już przejechał, ale pewnie okolice 50 tys. km i nie ma z nim żadnych problemów. Jakby znów się odezwał, a czyszczenie nic by nie dało, to nie mam wątpliwości, że ponownie kupiłbym nową sztukę.

pozdrawiam

lotek 27-02-2020 10:03

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Też jestem ciekaw, czemu nie możesz zamontować zwyczajnie nowego zaworu egr?

maurinio87 27-02-2020 10:41

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
pytam o zaślepienie egra bo chciałem go zaślepić na próbę żeby być apewnym że to on jest winowajcą ponieważ po nocnym odpaleniu czuje jakby coś zatlepało silnikiem i mam jakieś dziwne wibracje przy przygazowaniu gdy przejade kawałek wtedy wszystko ustępuje

lotek 27-02-2020 10:45

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Podłączaleś interface diagnostyczny?

maurinio87 27-02-2020 11:40

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Tak zero błędów myślałem że to świece i wymieniłem wszystkie cztery ale zero poprawy teraz odpiolem wtyczka od egra i wydaje mi się że auto lepiej chodzi ale to może tylko efekt placebo podjeżdże tak parę dni i zobaczę ale nie wiem czy EGR jest teraz zamknięty i denerwuje mnie błąd który się świeci po od pięciu wtyczki

Dizelek 27-02-2020 12:25

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
U mnie w tym samym silniku jest czasem poszarpywanie przy delikatnym dodawaniu gazu od 2 biegu wzwyz, tez chcialem zaslepic ale nie mam werwy aby sie za to zabrac...

nkluivert 28-02-2020 07:42

Odp: zaślepienie egra 1.6TDCI
 
Tu macie panowie wątek z focusa mk3 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.