Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Objawy padającego sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306267)

Mrmister 15-02-2020 13:13

Objawy padającego sprzęgła
 
Witam, tak jak w temacie może ktoś ma doświadczenia w Focusie Mk2 1.6 benzyna 100 KM i pomoże w ocenie padającego sprzęgła. Objawy są dziwne bo biegi wchodzą ładnie, sprzęgło łapie gdzieś w połowie (nie przy końcu) nic się nie ślizga a jedyna niepokojąca sprawa to dziwne ciche wycie przy wciśniętym sprzęgle. Przy nie zapiętym sprzęgle cisza i zero wibracji. Ktoś pewnie przerabiał temat i pytanie czy to czas na wymianę sprzęgła? Dwumasy w benzynie nie ma jeśli dobrze rozumiem???

Fulara 15-02-2020 13:16

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
jak coś wyje po wciśnięciu sprzęgła to tylko oporowe

jeśli przebieg spory to szykować się na wymianę

Mrmister 15-02-2020 13:21

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3224291)
jak coś wyje po wciśnięciu sprzęgła to tylko oporowe

jeśli przebieg spory to szykować się na wymianę

Zapomniałem dodać że wyje tylko na zimnym jak temperatura niska na dworze. Przebieg 255 tyś

Mooomin 15-02-2020 13:31

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Niedawno miałem to samo. Łożysko oporowe. Mechanik się zdziwił po wyjęciu, że tylko takie delikatne odgłosy wydawało bo było już bardzo zużyte. Mnie wymiana reszty sprzęgła ominęła bo było w dobrym stanie, ale przebieg mam dużo mniejszy - 140 tys.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Fulara 15-02-2020 13:37

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Mooomin (Post 3224300)
Niedawno miałem to samo. Łożysko oporowe. Mechanik się zdziwił po wyjęciu, że tylko takie delikatne odgłosy wydawało bo było już bardzo zużyte. Mnie wymiana reszty sprzęgła ominęła bo było w dobrym stanie, ale przebieg mam dużo mniejszy - 140 tys.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

oj joj joj co to za mechanik który przy 140 000 wymienia tylko łożysko oporowe... za 20 000 będziesz ruszał to samo i co teraz wymienisz tylko zestaw sprzęgła ?

takie rzeczy współpracujące razem się wymienia całościowo, żeby każdy element zaczął pracę od 0 kilometra...

sam się przekonasz bo ja się już wiele razy przekonałem jak klient nalegał a po miesiącu przyjeżdzał 2x robić tą samą robotę - i zapłacił i za tą, i za tamtą...

Mooomin 15-02-2020 13:44

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Zaufany człowiek, u którego że 20 lat serwisuję samochody. Miał przygotowany cały zestaw, ale wyjęli, pomierzyli i stwierdził, że sama tarcza sprzęgła jest może w 40% zużyta i jeszcze długo pojeździ, zwłaszcza, że mam lekką nogę i delikatnie się z nim obchodzę.
A post dotyczył zdaje się diagnozy, a nie krytykowania człowieka, którego nie znasz...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Fulara 15-02-2020 13:50

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
nie krytykuję, tylko stwierdzam fakt. Możesz sobie wymieniać 1 oponę, bo 3 są jeszcze ok, ale to nie jest zgodne ze sztuką. szkoda rozbierania skrzyni i roboty na 3-4 godziny. ale decyzja klienta. pomiary nie zawsze są miarodajne, bo do docisku nie wejdziesz...

ja robię zawsze komplet, bo szanuje swój czas i pieniądze klienta

Mooomin 15-02-2020 13:56

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Decyzja była jego, nie moja, byłem przygotowany na wymianę całości, a na człowieku jeszcze się nie zawiodłem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Fulara 15-02-2020 13:57

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
poza tym, nauczyłem się już tego, że jak ktoś nie chce wymieniać kompletu to mu poprostu dziękuję. to jak wymienić rozrząd na starym napinaczu, bo panie dobry

nie raz było tak, że internetowy wszystkowiedzący kierowca przyjechał i łożysko oporowe przywiózł. mówię, że nie daje gwarancji. dobra, panie, dobrze będzie.

wrócił za 2 tygodnie z mordą. wymieniłem komplet - 2 lata jeździ. pytam go w między czasie i co panie, trzeba było wymieniać komplet ?

a wszystkowiedzący kierowca\ mechanik internetowy: panie, bo pan pewnie coś wtedy źle zrobił....

dlatego teraz albo komplet, albo januszowi dziękuję parafrazując:

szanuję swój czas i pieniądze klienta

Mrmister 17-02-2020 17:36

Odp: Objawy padającego sprzęgła
 
Czyli pewnie wymiana łożyska a jak robić to całość. Orientujecie się ile taka "impreza" kosztuje tzn. łożysko oporowe plus sprzęgło?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.