Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] usuniecie zagubionego pilota/kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305873)

mic224 05-02-2020 12:22

usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Witam,
nie mam 1 pilota - kupiłem auto z jednym kluczykiem.
Jak wejdę w zegary w MyKey pisze, że są 2 amin key. Jak usunąć ten którego nie mam?

sabaciontko 05-02-2020 12:35

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Ale co ma funkcja My Key do Twego zagubionego kluczyka? Przecież to służy do nakładania restrykcji na wypadek użytkowania przez inną osobę. Nie widzę związku.

mic224 05-02-2020 12:43

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
wydaje mi się związek jest taki, że jeżeli mykey wie że ma 2 klucze to ogólnie są one dozwolone w systemie, więc można obu użyć do np. uruchomienia auta. A jeżeli ja go nie mam to chciałbym go usunąć.

leszcz 05-02-2020 12:52

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Cytat:

Napisał mic224 (Post 3220645)
A jeżeli ja go nie mam to chciałbym go usunąć.

Kolego kupujesz drugi kluczyk i tzreba na nowo dokodowac oba . Czyli wywalić z auta i dodac na nowo . Inaczej się nie da. Tym samym ten co był dokodowany a go nie masz stanie sie bezużyteczny dla Twojego auta :one:

zenq 05-02-2020 13:28

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
nie mozesz pozostawic w systemie zakodowanego jednego kluczyka. Jak pisze Tomek - dokup drugi i od nowa zakodowanie obydwu

tedi_k 05-02-2020 14:26

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Cytat:

Napisał mic224 (Post 3220635)
...Jak usunąć ten którego nie mam?

Aby rozwiać kolejne wątpliwości powstałe z powyższych postów:
- kodowanie kluczy "od nowa" (niezbędne by został "wymazany" zgubiony kluczyk) wykonuje się interfejsem serwisowym Forda albo lepszymi maszynkami chińskimi u dobrych "kluczników" samochodowych. Ja polecam interfejs serwisowy. Klucze kodowałem wielokrotnie. Operacja wymaga posiadania 2 kluczyków. Ten "nowy" może być używany (są koledzy w dziale "Sprzedam" na forum ogłaszający się z ofertą kluczy używanych prawidłowo dobranych do posiadanego auta), byle był takiego samego typu jak ten obecnie w użyciu.

leszcz 05-02-2020 14:51

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
dokładnie napisałem ,że potrzebne są dwa kluczyki .Z kupieniem ,wymazaniem oraz powtórnym dokodowaniem nie ma najmniejszego problemu ;)

mic224 05-02-2020 14:57

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Zakodowałem u magika nowy klucz i teraz w Mykey mam 3 klucze admin. ;/
Może to nie oznacza, że mogę otwierać i uruchamiać 3 kluczami?
Sam już zgłupiałem jak się pytałem faceta przy kodowaniu to powiedział, że ten stary którego nie mam usunął i zakodował dwa na nowo. Ale dlaczego w MyKey są 3 ?

leszcz 05-02-2020 15:02

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Cytat:

Napisał mic224 (Post 3220680)
to powiedział, że ten stary którego nie mam usunął i zakodował dwa na nowo. Ale dlaczego w MyKey są 3 ?

bo tego nie zrobił ..= ściemniał
ten trzeci którego nie masz dokładnie tak samo zadziała jak dwa które masz :one:
Widać Twój gość od kodowania nie umiał wywalić kluczyków(lub się bał) i tylko dodał ;)

tedi_k 05-02-2020 15:40

Odp: usuniecie zagubionego pilota/kluczyka
 
Cytat:

Napisał mic224 (Post 3220680)
...
Sam już zgłupiałem...

Jak to zwykle w życiu - jak się na czymś nie znamy, to łatwo paść "łupem" "pseudo-magika"...8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.