Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305505)

koza0007 26-01-2020 22:19

RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
W moim Edgu wystrzelona była poduszka kolanowa oraz napinacz pasa. Po regeneracji wyczyściłem błędy forscanem i teraz nie wyświetla mi żadnych błędów. Czy samo kasowanie błędów wyczyściło również pamięć RCM? Jak objawia się "niewyczyszczony" RCM. Czy powinien pokazywać jakieś informacje?

koza0007 27-01-2020 22:30

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Czy naprawdę na forum nie siedzą osoby, które mają wiedzę w tym temacie. Odnoszę wrażenie, że w tematach gdzie ktoś może zarobić, występuje brak chęci pomocy. Byłem przygotowany na wizytę u fachowca na kasowanie RCM, ale jeśli faktycznie błędu nie ma albo się skasował to po co robić coś czego nie trzeba.

leszcz 27-01-2020 22:37

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3217532)
Jak objawia się "niewyczyszczony" RCM.

tak w Forscanie - pamięć zderzeń pełna
jak nie pokazuje to jest OK

Bump:
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3217861)
Odnoszę wrażenie, że w tematach gdzie ktoś może zarobić, występuje brak chęci pomocy.

zła masz wrażenia

tedi_k 28-01-2020 00:10

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3217532)
...wystrzelona była poduszka kolanowa oraz napinacz pasa....

NApinacz pasa może nie być odnotowany jako crash w RCM, ale nie słyszałem dotychczas by poduszka kolanowa nie była odnotowana...
Czym te błędy były sprawdzane?

koza0007 28-01-2020 12:54

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Sprawdzałem forscanem i były błędy wystrzelonego pasa i poduszki kolanowej. Nie pamiętam czy było coś o pamięci zdarzeń. Po skasowaniu błędów kontrolka poduszki na desce zgasła i forscan nie pokazuje żadnych błędów.

Galaxy2009 02-05-2020 18:27

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Witam. Podpinam się do pytania - miałem wystrzelone poduchę kierownicy, kolanową, kurtynę, pas lewy i fotela. Forscan pokazuje pełną pamięć zdarzenia. Usunąłem wszystkie błędy lecz kontrolka poduszek dalej wraca. Czy dobrze wnioskuje że muszę zdemontować moduł ( który nie mam pojęcia gdzie się znajduje ) i wysłać do skasowania crash data ? Dziękuję za poradę. Pierwszy raz walczę samodzielnie z poduszkami więc proszę o wyrozumiałość :)

damascus7 02-05-2020 18:45

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Właśnie przez to przeszedłem... Musisz zdemontować boczki od tunelu środkowego z wyczuciem szarpać je, nastepnie odkręcić po 2 śrubki z boku z tyłu tunelu na klucz nasadowy 8mm, 4 śrubki na klucz 10mm i jakieś z przodu bodajże 7mm. Unieść zdecydowanym ruchem cały tunel na wysokość ok 5-8cm w jego tylnej części i naszym oczom ukaże się moduł od poduszek przykrecony na 3 nakrętki klucz 10mm i mający 2 wtyczki. Moduł należy zanieść do elektronika i za 150 zł skasuje tzw. crash data. Potem nowe poduszki i kasowanie błędów.
Jak co to odezwij się w wiadomosci i porobię kilka zdjęć bo jeszcze nie skladalem tego.

Galaxy2009 02-05-2020 18:50

Odp: RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek
 
Dzięki bardzo :) poduszki już naprawione. Pozostało uporać się z błędami. Można na forum polecić kogoś ( nie wiem jak na to regulami ) dobrego kto ogarnie temat skasowania pamięci kolizji ?
Pozdrawiam

Bump: Założyłem już poduszki przed skasowaniem crash daty - czy to duży błąd ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.