Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305391)

tombra1985 23-01-2020 17:25

Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Witam wszystkich. Mam problem z samopoziomowaniem w lampie ksenon. Dzisiaj wymieniłem odbłyśniki w obu lampach. Po uruchomieniu samochodu i włączeniu świateł zauważyłem, że światła nie robią wstępnej diagnostyki, tzn po włączeniu wogóle się nie ruszają. Po sprawdzeniu forscanem wyskoczyły mi błędy lewego i prawego silniczka regulacji ustawienia reflektora. Moje pytanie czy mogłem coś zepsuć wymieniając odbłyśniki? Czy raczej jest to ze sobą niezwiązane. Bezpiecznik f39 w komorze silnika sprawdzony - jest cały. Kostki dociśnięte do reflektora.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Juzek 23-01-2020 20:03

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Sprawdź odczyt z czujników przy wahaczach

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

tombra1985 23-01-2020 20:17

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
To już jutro sprawdzę. Zginął mi też prawy kierunkowskaz, więc chyba sprawdzę okablowanie jeszcze raz. Czy możliwe jest że przez źle podłączenie jednego reflektora, błąd silniczków do regulacji pojawia się w dwóch lampach?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

radkor 23-01-2020 20:38

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Wczoraj odłączałem obie lampy i miałem podobnie. Po włączeniu świateł rano brak testu samopoziomowania i zapisane błędy obu silniczków poziomowania. Skasowałem błędy i wszystko wróciło do normy.

Skasowałes błędy silniczków?

tombra1985 23-01-2020 20:42

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Błędy kasowałem, z tego co pamiętam to były cały czas obecne w trakcie sprawdzania.



Dzisiaj jeszcze raz rozebrałem wszystko i podociskalem wtyczki do reflektora. Wszystko działa jak należy, błędy wykasowałem i już nie powróciły. Wychodzi na to że od początku nie wcisnąłem wtyczek wystarczająco głęboko. Temat do zamknięcia. Dziekuję za zainteresowanie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Rzabcia 23-02-2020 10:39

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Jak po wymianie odbłyśników? Jest spora różnica?

tombra1985 23-02-2020 12:47

Odp: Po wymianie odbłyśników nie działa samopoziomowanie
 
Przed wymiana, jadąc nocą nieoświetlona droga więcej światła dawały przeciwmgłowe niż ksenony. W tej chwili ksenony świeca tak że nie muszę już wspomagać się innymi światłami.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.