Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304189)

Bodzio58 11-12-2014 13:42

Wymiana żarówki przedniej
 
Witam , czy aby wymienić żarówkę kierunkowskazu konieczny jest demontaż zderzaka przedniego?

tedi_k 11-12-2014 16:09

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
Kierunkowskaz jest w lampie. Żarówki w lampie wymienia się po demontażu reflektora...
Stosowny poradnik od dawna dostępny na forum (wystarczy użyć szukajki) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 11-12-2014 16:46

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2315579)
Kierunkowskaz jest w lampie.

Generalnie masz rację, ale nie w przypadku Kugi MK2 :)

tedi_k 11-12-2014 17:14

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
Sorki - moje niedopatrzenie. Ciągle mam w głowie moją byłą Kugę MK1...
Tak czy inaczej nie zdejmuje się zderzaka tylko tę nieszczęsną osłonę w zderzaku albo robi "od spodu" (po zdjęciu dolnej osłony pod zderzakiem).

Bodzio58 11-12-2014 19:48

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
No właśnie , nie daje wiary że aby wymienić żarówkę kierunkowskazu to trzeba odkręcać cały dół osłony zderzaka przedniego , podszedłem dzisiaj do swojej kugi z zamiarem wymiany spalonej żaróweczki odkręciłem tą srebrną osłonę środkową i szok dalej jest w całości zabudowa zderzaka od spodu i dałem sobie spokój na dzisiaj i dlatego pytam forumowiczów co oni na to , wierzyć mi się nie chce że cze ba zdemontować całą dolną osłonę przedniego zderzaka aby wymienić zas...ą żaróweczkę :shock:

robson3231 12-12-2014 21:53

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bodzio58 14-12-2014 08:49

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
No wielkie dzięki "robson" wreszcie jakieś konkretne info :) choć prawdę mówiąc już zaglądałem od strony koła na to nadkole ale już brakło odwagi do dalszego kombinowania bez konkretnej porady , a tak swoją drogą to rzeczywiście jak w drodze by zatrzymał jakiś patrol policji i by się uparli że bez sprawnego kierunkowskazu dalszej jazdy nie będzie to d**a tylko zostaje auto laweta to jest masakra jakaś i jeszcze jedno pomyślę i zbadam sprawę czy by nie wyciąć w dolnej części zderzaka (tej czarnej od spodu ) jakiegoś okienka rewizyjnego i potem zakryć go na dwie jakieś śrubki .Pozdro dla wszystkich posiadaczy kugi II :)

vpw 15-12-2014 08:53

Odp: Wymiana żarówki przedniej
 
Instrukcja obslugi mowi aby udac sie do serwisu i niestety warto. Odgiecie nadkola jest trudne, trzeba zdjac kolo i mozna uszkodzic czujniki parkowania. Ponadto nawet postepowanie zgodnie z instrukcja wymaga szczuplych i dlugich rak aby siegnac po zarowke, odlaczyc przewody, wyjac z gniazda. Mnie po 4 wymianie, calosc zajmuje ok 30 min. Wole zaplacic w warsztacie.

Wesson 19-12-2019 10:07

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu
 
Witam. szukam porady jak wymienić żarówkę lewego, przedniego kierunkowskazu. Prawy reflektor jest dostępny po zdjęciu dolnej osłony, ale ldo lewego nie ma szansy dojść. Czy trzeba ściągać nadkole i przepinać komputer?

defektpl 19-12-2019 10:36

Odp: Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu
 
Przez nadkole.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.