Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Podłączenie wideorejestratora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296374)

radmol 22-05-2019 20:27

Podłączenie wideorejestratora
 
Witam,

Podłączyłem nowo zakupiony wideorejestrator pod złącze USB, które mam w schowku kolanowym pasażera. Podłączyłem go tam bo jest to jedyne łatwo dostępne miejsce, które wydawało mi się nie ma napięcia po wyłączeniu zapłonu. Ale kamerka dziwnie się zachowuje - na włączonym zapłonie działa niby OK (jutro sprawdzę jak podczas jazdy się zachowuje) ale na wyłączonym zapłonie przyciski co jakiś czas się podświetlają tak, jakby tym złączem USB podawane było jednak co jakiś czas jakieś napięcie ?? O co chodzi?
Gdzie najlepiej podłączyć wideorejestrator w takim razie? Zostawić go w złączu USB w schowku czy przenieść w jakieś gniazdo bezpieczników?

(w toyocie i hondzie narzekałem, że nie da się słuchać radia bez kluczyka w stacyjce a w fordzie narzekam, że wszystko ma podane napięcie bez kluczyka - czy są normalne samochody na tym świecie? :lol: )

Zbyniu123 23-05-2019 00:41

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
W podsufitce nad lusterkiem masz miejsce na kabelek, wsadz go tam i pociagnij prad z podswietlenia.
Ja tak mam u siebie i dziala wspaniale

Sent from my F8331 using Tapatalk

radmol 23-05-2019 07:04

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Kamera ma zasilanie 5V - w podsufitce jest 12V.
Ja rozumiem, że podłączyłeś to do oświetlenia za pomocą adaptera zasilania (lutowałeś coś?) i może używasz trybu parkingowego?
Czy w lampce napięcie 12V jest non stop podawane czy po zamknięciu auta po jakimś czasie zanika napięcie do 0V? (jeśli zanika to czy wie ktoś po jakim czasie?)

daniel2505 23-05-2019 07:46

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Ja swój wideorejestrator wpiołem w gniazdo zapalniczki w podłokietniku Przewód pociągniety słupkiem później pod obudową konsoli do podłokietnika. Jedna mała dziurka w podłokietniku fi 3mm i wszystko jest niewidoczne. Z gniada w podłokietniku i tak nie korzystałem. Wtyczka od kamery jest dostępna więc zawsze można ją wyciągnąć. Napięcie na gniazdach zapalniczek w fordzie "znika" po ok 15minutach wiec po tym czasie kamara ama się wyłączy i uruchomi ponownie po właczeniu zapłonu.

eclipse 23-05-2019 08:37

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Jeśli dobrze pamiętam to gniazdo zapalniczki w bagażniku ma ciągle napięcie, lub łatwiej przecież przeciągnąć kabelek plusowy jeden bezpośrednio z akumulatora i będziesz miał stałe napięcie na kamerze nawet po 12 godzinach o ile nie zacznie szwankować akumulator z powodu lewego poboru prądu .

radmol 23-05-2019 09:17

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Dziękuję za informację o tym, że napięcie znika po 15 minutach w gnieździe zapalniczki - sprawdzę dzisiaj. Jeśli tak jest to tu się wepnę i nie będę kombinował. Nie pamiętam czy w schowku w podłokietniku mam 12V - raczej nie. Ale ja sobie dolutuję nowe gniazdo 8)

Natomiast nie radzę nikomu (!!) podłączać się bezpośrednio pod akumulator.
Mi i tak chodzi o to abym NIE MIAŁ NAPIĘCIA podczas postoju auta na parkingu.

Nurtuje mnie jednak to podpięcie pod oświetlenie sufitowe - jak kolega to zrobił?

mjoker 23-05-2019 21:19

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał radmol (Post 3134445)
Nurtuje mnie jednak to podpięcie pod oświetlenie sufitowe - jak kolega to zrobił?

zapewne wykorzystał wnetrze ladowarki, tej do zapalniczki. Podpial pod oswietlenie a na wyjsciu ma 5V

Zbyniu123 24-05-2019 01:53

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał mjoker (Post 3134769)
zapewne wykorzystał wnetrze ladowarki, tej do zapalniczki. Podpial pod oswietlenie a na wyjsciu ma 5V

Dokladnie tak jak mowisz, rozbebeszylem to i polutowalem, w podsufitce jest wszystko przygotowane pod to i wszystko wyglada jak by bylo oryginalne, a i do tego nie potrzeba nic ciac, wiercic czy wyrywac, tylko wyjmujesz podswietlenie z tym lusterkiem ktore jest na zatrzaski i przeciagasz kabalek.
Ja mase dalem z dachu gdzie byla masa odgrzanej przedniej szyby, a plus dalem z ktoregos kabelka, ale nie pamietam ktorego.

Sent from my F8331 using Tapatalk

AndrewC 09-07-2019 12:10

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
1 załącznik(i)
Witam,
Panowie A czy istniała by szansa na to aby opisać dokładnie (jak dla laika), krok po kroku który kabelek do którego przylutować w oświetleniu sufitowym. Korzystając z wnętrzności ładowarki od kamerki. Przesyłam załącznik zdjęcia. Dziękuję i pozdrawiam.

AndrewC 10-07-2019 12:34

Odp: Podłączenie wideorejestratora
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał AndrewC (Post 3150806)
Witam,
Panowie A czy istniała by szansa na to aby opisać dokładnie (jak dla laika), krok po kroku który kabelek do którego przylutować w oświetleniu sufitowym. Korzystając z wnętrzności ładowarki od kamerki. Przesyłam załącznik zdjęcia. Dziękuję i pozdrawiam.

Wyciągnąłem oświetlenie i co dalej który kabel z wideorejestratora do czego przylutować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.