Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Oświetlenie wnętrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294037)

arekkczek 26-03-2019 11:37

Oświetlenie wnętrza
 
Witam.
Moje pytanie dotyczy oświetlenia kabinowego w mk5 synk2, 2015r.
Po otwarciu drzwi, nie zaswiecają się lampki w konsoli sufitowej kierowcy, oraz w przestrzeni pasażerów na tylnej kanapie. Oświetlenie bagażnika, jak również oświetlenie schowków i kolanowe działa.
Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

slived27 26-03-2019 13:07

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
Może masz wcisniety przycisk który odpowiada właśnie za wyłączenie tych lampek o których piszesz

Hansolo 26-03-2019 14:15

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
Przy lusterku wstecznym i lampkach jest przycisk do oświetlenia wnętrza tak jak kolega napisał. Pewnie podświetla się off .

arekkczek 26-03-2019 19:38

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
Problem w tym, ze na konsoli przy lusterku wstecznym , nic sie nie świeci. Nie reaguje na wyciskanie jakichkolwiek przycisków w tej konsoli.
A w bagażniku się świeci, konsole zdejmowalem, wtyczki wpiete

slived27 26-03-2019 20:40

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
W bagażniku chyba zawsze się święci przy otwartych drzwiach pomimo wyłączenia tym przyciskiem off (przynajmniej u mnie tak jest)

arekkczek 26-03-2019 22:42

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
A jeżeli wciśnięciu się przycisk off, to aby włączyć spowrotem trzeba jakąś specjalna procedurę przeprowadzić? Bo próbowałem wciskać wszystkie inne, przytrzymać dłużej i nic.

Hansolo 26-03-2019 22:47

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
Jak dasz na off to będzie podświetlał się na pomarańczowo i nie będą działały inne lampki , nawet po otwarciu drzwi. Jak go wyłączysz to podświetla się na niebiesko . Tak jest przynajmniej u mnie. Klik off, klik on i nic więcej.

arekkczek 27-03-2019 19:27

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
Zatem problem leży w czymś innym, bo u mnie nic się nie zaswieca. Czy jakiś bezpiecznik mógł by tak mieszać? gdyby to był bezpiecznik to pokazał by się jakiś błąd chyba.??

Hansolo 27-03-2019 19:44

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
2 załącznik(i)
Nie mam pojęcia co tam się dzieje. Jedynie wrzucam Ci fotki jak to jest u mnie i jest ok.
Fotka 1. Lampki działają po otwarciu drzwi itp / do zdjęcia wyłączyłem wszystkie po kolei /
Fotka 2 . Lampki nie działają

Cześć przycisków jest od rolety panoramy i szyberdachu, ale to nieistotne.

mike_1 27-03-2019 19:51

Odp: Oświetlenie wnętrza
 
zdaje się te przyciski się podświetlają jedynie przy zapłonie w pozycji 1 lub włączonym silniku. Wówczas można je włączać on/off.
Kilka miesięcy temu wyłączyłem ośw kabinowe i następnie silnik. Aby włączyć ośw kabinowe spowrotem musiałem odpalic silnik bo "na sucho" przycisk nie reagował.

Wygląga to na podobny przypadek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.