Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294020)

Januszek72 25-03-2019 21:44

Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Witam! Czy ktoś z Was zna jakiś magiczny sposób na wyłączenie sygnału niezapiętych pasów bezpieczeństwa w Focusie MK4 z systemem bezkluczykowego startu?

defektpl 25-03-2019 21:49

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
W konfiguracji centralnej.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

stew66 26-03-2019 06:00

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Cytat z instrukcji FF mk4 z dn 19.12.2018:

Pasy bezpieczeństwa

PRZYPOMNIENIE O ZAPIĘCIU PASÓW BEZPIECZEŃSTWA



Lampka ostrzegawcza przypomnienia o zapięciu pasów bezpieczeństwa

Lampka ostrzegawcza zapala się, jeśli włączony jest zapłon, przednie siedzenie jest zajęte, a pas bezpieczeństwa nie jest zapięty.

* Lampka ostrzegawcza świeci się, dopóki pas bezpieczeństwa nie zostanie zapięty.

Ostrzeżenie akustyczne przypomnienia o zapięciu pasów bezpieczeństwa

Sygnał ostrzegawczy zabrzmi, jeśli lampka ostrzegawcza się świeci, a samochód przekroczy pewną stosunkowo niską prędkość.

Sygnał ostrzegawczy rozlega się przez maks. pięć minut lub do chwili zapięcia pasa bezpieczeństwa.

Wyłączanie ostrzeżenia akustycznego

Zalecamy skontaktowanie się z Autoryzowanym Dealerem.

Stan pasa bezpieczeństwa


APas bezpieczeństwa zapięty.
BPas bezpieczeństwa niezapięty.
CPas bezpieczeństwa tylnego siedzenia niedawno odpięty.

Aby zobaczyć stan pasów bezpieczeństwa, użyj elementów sterowania wyświetlacza informacyjnego na kierownicy, wybierając następujące opcje:


Pozycja menu*Wymagane czynności*

Ustawienia

Naciśnij przycisk Menu.*

Informacja

Naciśnij przycisk*OK.*

Pasy bezpieczeństwa

Naciśnij przycisk*OK.*

Komunikaty informacyjne o stanie pasów bezpieczeństwa


Komunikat*Opis*

Awaria kontroli tylnego pasa Serwis!

Układ wykrył usterkę wymagającą naprawy.Należy jak najszybciej zlecić sprawdzenie pojazdu specjaliście.*

Focus Instrukcja obsługi

Jedras_SZN 09-08-2021 20:23

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Ktoś wie jak wyłączyć te komunikaty w trakcie jazdy? Ostatnio miałem taki przypadek, że pasażer na tylnej kanapie odpiął pas w trakcie jazdy i przesiadł się z lewej strony na środek. Na ekranie między zegarami pojawił się komunikat i zablokował cały ekran, do tego oczywiście powtarzające się sygnały dźwiękowe. Żadnymi przełącznikami w kierownicy nie dało się tego wyłączyć, nie dało się także wejść do żadnego menu. Dopiero zapięcie pasa z lewej strony kanapy na pustym już miejscu spowodowało odblokowanie ekranu i wyłączenie komunikatu. Da się to w inny sposób wyłączyć niż zapinając pas na pustym miejscu?

tedi_k 09-08-2021 21:54

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał Jedras_SZN (Post 3361110)
... Da się to w inny sposób wyłączyć niż zapinając pas na pustym miejscu?

Tak - nie pozwalając pasażerom zmieniać miejsca w trakcie jazdy....:568:
Za którymś razem rozproszony kierowca może nie uniknąć tragedii...

Komunikat "z pełną premedytacją" jest praktycznie zmuszający do zatrzymania. Z tyłu siedzą bardzo często dzieci i mają pomysły "bawienia się pasem" - bo "przeszkadza".

daniel2505 10-08-2021 06:10

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Sygnał braku zapiętych pasów mi nie przeszkadza, zawsze pilnuję zapięcia pasów zwłaszcza że z tyłu mam dwójkę dzieci. Mam jednak pewien problem z sygnalizacją w Focusie. Czasem zdarza się że zawożę dzieciaki do szkoły. Dzieciaki wysiadają gaszę samochód, zaprowadzam je do szkoły a po ponownym odpaleniu samochodu wyświetla się wykrzyknik na tylnej kanapie i włącza się sygnał nie zapiętych pasów. Dzieciaki nie jeżdżą już fotelikach więc nie wiem skąd sygnalizacja, że ktoś siedzi na kanapie. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić. Zazwyczaj po kolejnym zatrzymaniu i uruchomieniu samochodu sygnalizacja znika.

TomekM_1983 10-08-2021 15:45

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał daniel2505 (Post 3361149)
Dzieciaki nie jeżdżą już fotelikach więc nie wiem skąd sygnalizacja, że ktoś siedzi na kanapie.

Komunikat wykrzyknika oznacza, że ktoś odpiął pas przed zgaszeniem pojazdu. Po ponownym rozruchu po prostu pamięta stan sprzed zgaszenia.
Jest to zrobione po to, ponieważ system uznaje że gdy auto jest odpalone, to kierowca może w każdej chwili ruszyć. I ostrzega kierowcę, że nie wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy, i w trakcie ruszania ktoś z pasażerów może nagle zaczął wysiadać. Albo dziecko ci może wypaść na zakręcie, jak w pamiętnym filmiku.
Cytat:

Napisał daniel2505 (Post 3361149)
Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić.

Najpierw zgasić samochód, a dopiero potem niech dzieci odpinają pasy. I po problemie :)
Cytat:

Napisał Jedras_SZN (Post 3361110)
Da się to w inny sposób wyłączyć niż zapinając pas na pustym miejscu?

Tak - poprosić pasażerów na tylnej kanapie aby usadzili swoje tyłki na swoich miejscach i zapięli pasy :)

Generalnie system jest dobry, tylko nawyki kierowcy złe.

Mnie zawsze uczono następująco: odpalam samochód, czekam aż wszyscy zapną pasy i po upewnieniu się że wszyscy są zapięci, dopiero ruszam.
Przy zatrzymaniu: zatrzymuję auto, gaszę i dopiero pasażerowie się odpinają i wychodzą.

AdoKrycha007 10-08-2021 18:50

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał TomekM_1983 (Post 3361251)
Mnie zawsze uczono następująco: odpalam samochód, czekam aż wszyscy zapną pasy i po upewnieniu się że wszyscy są zapięci, dopiero ruszam.
Przy zatrzymaniu: zatrzymuję auto, gaszę i dopiero pasażerowie się odpinają i wychodzą.

Ano. +1.
A tutaj ojciec uczy swoje dzieci by pasy odpinały gdy auto odpalone :(

edmun 10-08-2021 21:43

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Dziwny wymog, żeby dzieci koniecznie wysiadały tylko przy zgaszonym silniku.
Podrzucasz dzieciaki pod szkołę, masz specjalny zajazd jednokierunkowy z miejsce gdzie Twoje dzieciaki opuszczają pojazd. Nawet masz start stop że jak staniesz (ba.. focus mk4 ma przecież auto hold) to nie smrodzisz z rury. dzieci mówią "papa" a Tobie potem ma wyc auto i pikać?
ja już raz podrzucałem jak WULGARYZM jest Focus MK4

Tu podobny przykład z Fiesty.
Po ciul mi to zostaje na wyswietlaczu przez minute podczas jazdy?


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oczywiscie zaraz mi ktoś powie ze przecież mogę naciskać ok.
Tyle że ja kursuje całymi dniami. Wsiadam i wysiadam.
zapinam pasy. lubię że jest przypomnienie że nie zapiąłem pasów (nie pamiętam kiedy mi ostatnio pikało no ale cieszę się że jest).
Nowy Focus czy Fiesta to przegięcie pod względem tego ile razy muszę wcisnąć przycisk ok żeby mieć po prostu komputer pokładowy. Za każdym razem.
Podwiozłem małżonkę pod jej miejsce pracy i zgasiłem silnik na 15 sekund bo pomagam jej coś wyciągnąć z auta? Wsiadam i od nowa WULGARYZM OK na kierownicy bo inaczej ilość komunikatów nie pozwoli zobaczyć nic na desce rozdzielczej przez następny kilometr.
Więc sorry, ale debile z Forda się zapewne jarali jak dzieci pokazując komuś "super pomysł" tylko jak zwykle, nikt tego potem nie przetestował wśród osób które po prostu korzystają z auta

daniel2505 11-08-2021 06:13

Odp: Wyłączenie sygnału pasów bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3361327)
Dziwny wymog, żeby dzieci koniecznie wysiadały tylko przy zgaszonym silniku.
Podrzucasz dzieciaki pod szkołę, masz specjalny zajazd jednokierunkowy z miejsce gdzie Twoje dzieciaki opuszczają pojazd. Nawet masz start stop że jak staniesz (ba.. focus mk4 ma przecież auto hold) to nie smrodzisz z rury. dzieci mówią "papa" a Tobie potem ma wyc auto i pikać?

Dokładnie. Bez sensu totalnie. Informacja między zegarami też wyświetla się zdecydowanie za długo. Jak dojdzie do tego jeszcze rezerwa paliwa to szlag trafia zanim się to wyłączy i dojdzie do "normalnego" wyświetlacza


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.