Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Uszkodzony korek spustowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293639)

Wojciech81 16-03-2019 22:15

Uszkodzony korek spustowy
 
Witam.
Postanowiłem samodzielnie wymienić olej w moim aucie i narobiłem dodatkowych problemów. Mianowicie uszkodziłem korek spustowy. Użyłem klucza 13, jednak mimo wszystko łeb śruby (korka) zrobił się prawie okrągły. Co gorsza zanim spróbowałem go odkręcić wlałem płukankę. Teraz nie wiem, czy z takim rozcieńczonym olejem mogę jechać gdzieś na warsztat... Powiedzmy do 3km? Czy może próbować jakimś sposobem odkręcić ten wyrobiony korek? A może odessać olej przez bagnet? Czy korek ma gwint prawy? Proszę o jakieś sugestie...

Istvan 16-03-2019 22:39

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Częste zdarzenie.Denerwujace.Z płukanką lepiej nie jeżdzić.Chyba że dosłownie sie toczyć,ale z dużym wyczuciem.Te 3 km nie powinny nic zaszkodzić.Mozesz również naspawać na korek łeb od dużej śruby i odkręcić.

Jaryska 17-03-2019 08:57

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Weż klucz z ząbkami jaki uzywają hydraulicy, i odkręcisz bez problemu.
Wtedy do korka przyspawaj nakrętkę od śruby, nie łeb, bo w nakrętce można w środku stopić materiał, a jak sam łeb przyspawa, to urwie sie za pierwszym odkręcaniem.

CmaXpk 17-03-2019 09:12

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Też tak miałem.W moim przypadku nawet żabka hydrauliczna nie pomogła.Musiałem ''uciec'' się do metody''po rusku'' tzn.młotek i ślusarski śrubokręt.

Wojciech81 17-03-2019 09:28

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
A kwestia odessania? Wiem, że w jednym serwisie mają taką specjalną odsysarkę i w ten sposób wymieniają olej.

CmaXpk 17-03-2019 09:48

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Można.Każdy szanujący się warsztat/punkt wymiany oleju powinien mieć takie urządzenie.Gdy miałem kiedyś scenica to wymieniałem właśnie w ten sposób.Ale korek odkręć i wymień -koszt nowego to kilkanaście złotych.

marlon7676 17-03-2019 11:03

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Tyle że z odsysaniem jest taki problem że nie odciągną całego oleju do zera zawsze coś zostanie a w Twoim przypadku olej z płukanką .....wiem bo miałem tak samo z tą śrubą po zakupie auta tyle że do pierwszej wymiany oleju nie zalewałem płukanki , teraz za każdym razem zakładam nową śrubę -9 zł.

markiz323 17-03-2019 11:55

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Jedź do jakiegoś mechanika i niech Ci wymieni olej.
Mechanik odkręci Ci tą śrubę pewnie w 10 minut.

Wojciech81 17-03-2019 12:50

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
Spróbuję odkręcić. Chociaż warunki mam niezbyt komfortowe.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaryska 17-03-2019 17:04

Odp: Uszkodzony korek spustowy
 
No to młotek i ostry przecinak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.