Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Jaki olej 1,5 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293368)

gucio770920 10-03-2019 19:51

Jaki olej 1,5 tdci
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na forum forda bo od niedawna jestem posiadaczem nowego focusa mk4.
Chciałem dokonać pierwszej wymiany oleju po 4000km, silnik 1,5tdci 120KM, kod silnika ZTDA, jest to silnik podobno trochę zmodyfikowany niż ten montowany w MK3.
W instrukcji zalecany olej to 0w20 i norma WSS-M2C952-A1 i nic więcej nie napisali, problem w tym, że nie mogę znaleźć oleju spełniającego normę forda WSS-M2C952-A1. Niby jest jakiś Castrol spełniający tą normę ale praktycznie nie idzie go nigdzie kupić a już na pewno z jakiegoś pewnego źródła.

Poradźcie jaki olej zastosować czy trzeba trzymać się bezwzględnie tej normy forda? czy może jest to jakaś kombinacja z tą nową normą aby tylko serwisy miały wyłączność castrola na taki olej, chociaż i tak nie wiadomo co tam wleją w serwisie na przeglądzie.
Doradźcie proszę jaki olej byście polecili do tego silnika.

Dodam tylko że wymiany oleju są zalecane co 20 tyś km, ale ja planuję wymianę co 10 tyś a po następnych 10 tyś wymiana na przeglądzie w serwisie itd.

kopson 10-03-2019 19:57

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Na temat olejów w Fordach był już niejeden post, więc nie wiem czy jest potrzeba znów się rozpisywać.
Najważniejsza jest regularna, a nawet wcześniejsza (przed terminem) wymiana oleju i trzymanie się specyfikacji lepkościowej/jakościowej, a kwestia marki oleju to już, moim zdaniem, drugorzędna sprawa.

gucio770920 10-03-2019 20:05

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3104260)
Na temat olejów w Fordach był już niejeden post, więc nie wiem czy jest potrzeba znów się rozpisywać.
Najważniejsza jest regularna, a nawet wcześniejsza (przed terminem) wymiana oleju i trzymanie się specyfikacji lepkościowej/jakościowej, a kwestia marki oleju to już, moim zdaniem, drugorzędna sprawa.

Ale nigdzie nie ma na forum informacji na temat tej normy WSS-M2C952-A1, co to za norma i dlaczego akurat do tego silnika jest taka skoro niby ten sam silnik w mk3 miał inną starszą normę, dlaczego 0w20 skoro niby ten sam silnik w mk3 maiły zalecaną inną lepkość?
Pytam bo przeglądałem trochę forum i na moje wątpliwości nie znalazłem informacji.

yacekb 10-03-2019 20:11

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3104260)
Na temat olejów w Fordach był już niejeden post, więc nie wiem czy jest potrzeba znów się rozpisywać.

Nabijasz sobie posty odpowiadając w taki sposób?

Kolega zadał pytanie odnośnie oleju 0W20 o specyfikacji WSS-M2C952-A1 masz coś do zaproponowania ?

kopson 10-03-2019 21:24

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał yacekb (Post 3104265)
Nabijasz sobie posty odpowiadając w taki sposób?

Kolega zadał pytanie odnośnie oleju 0W20 o specyfikacji WSS-M2C952-A1 masz coś do zaproponowania ?

A ty co masz do zaproponowania? Komentujesz mój wpis, a czemu nie udzieliłeś w takim razie odpowiedzi koledze?
Być może na temat oleju 0W20 nie ma zbyt wielu komentarzy, ale to, co napisałem powyżej stanowi, wg mnie, sedno sprawy: "trzeba trzymać się specyfikacji jakościowej/lepkościowej" producenta. Tylko tyle i aż tyle.

Bump:
Cytat:

Napisał gucio770920 (Post 3104263)
co to za norma i dlaczego akurat do tego silnika jest taka skoro niby ten sam silnik w mk3 miał inną starszą normę, dlaczego 0w20 skoro niby ten sam silnik w mk3 maiły zalecaną inną lepkość?

Nawet jeśli ten sam silnik w mk3 miał olej o innej lepkości, to czy chcesz zaryzykować np. utratę gwarancji na samochód i zalać silnik innym olejem niż zaleca obecnie producent?
Oleje klasy 0W20 to produkty o niskiej klasie lepkości, przyczyniają się do zwiększenia osiągów silnika i podwyższenia oszczędności paliwa. A ponieważ producenci kładą na powyższe czynniki coraz większy nacisk, więc zapewne dlatego ta zmiana oleju w tych silnikach.

gucio770920 11-03-2019 10:43

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3104294)
Nawet jeśli ten sam silnik w mk3 miał olej o innej lepkości, to czy chcesz zaryzykować np. utratę gwarancji na samochód i zalać silnik innym olejem niż zaleca obecnie producent?
Oleje klasy 0W20 to produkty o niskiej klasie lepkości, przyczyniają się do zwiększenia osiągów silnika i podwyższenia oszczędności paliwa. A ponieważ producenci kładą na powyższe czynniki coraz większy nacisk, więc zapewne dlatego ta zmiana oleju w tych silnikach.


Klasy lepkości nie mam zamiaru zmieniać i nie ma większego problemu żeby znaleźć olej o klasie lepkości 0w20 (chociaż jeżeli ktoś ma wiedzę co się zmieniło w tym silniku że zmieniono klasę lepkości to chętnie się dowiem)

Problemem jest znaleźć olej spełniający normę forda WSS-M2C952-A1 - co to za norma ? czy trzeba się tego bezwzględnie trzymać ? czy norma WSS-M2C952-A1 ma jakiś odpowiednik w normach API i ACEA ? jaki olej byście zastosowali na moim miejscu ? czy znacie jakiś olej spełniający normę forda WSS-M2C952-A1 ?

Proszę forumowiczów znających się na rzeczy o konkretne odpowiedzi na powyższe pytania, szkoda czasu na pisanie o rzeczach oczywistych np. utratach gwarancji, oszczędnościach na zużyciu paliwa, jaki producent zaleca takim zalać itp.

marey 11-03-2019 11:01

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał gucio770920 (Post 3104465)
czy znacie jakiś olej spełniający normę forda WSS-M2C952-A1

Castrol MAGNATEC Professional Diesel 0W-20 is suitable for use in Ford vehicles that require a 0W-20 lubricant thatMeets Ford WSS-M2C952-A1

gucio770920 11-03-2019 11:49

Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Cytat:

Napisał marey (Post 3104477)
Castrol MAGNATEC Professional Diesel 0W-20 is suitable for use in Ford vehicles that require a 0W-20 lubricant thatMeets Ford WSS-M2C952-A1

Wygooglować to ja też potrafię tyle że ten olej jest praktycznie nie dostępny - przynajmniej ja go nigdzie w nie mogę znaleźć a już na pewno z jakiegoś pewnego źródła. Na allegro sprzedający RED CAR ma taki olej w ofercie ale jak to w necie zawsze to większe ryzyko trafienia na podróbkę.

edmun 11-03-2019 12:53

Odp: Jaki olej 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Jeśli kupiłeś nowe auto a tam gdzie jest olej do dostania,
to nie chcesz kupować, bo boisz się podróbki, to pojedź proszę do ASO.

Przejrzałem różne sklepy (międzynarodowe)
co polecają do 1.5 diesla Focusa MK4 i:
Euro Car Parts i Parts4less (na oko ta sama firma) ma do tego auta tylko 0W30.

Millers nie posiada w ogóle oleju spełniającego normę WSS-M2C952-A1.
Valvoline również WSS-M2C952-A1.
90% stron które przejrzałem nawet nie mają do wyboru Focusa MK4.

Na razie tyle w temacie.
Coś czuję, że po prostu pozostaje ASO, Castrol lub czekać.

kopson 11-03-2019 13:00

Odp: Jaki olej 1,5 tdci ZTDA 120KM
 
Śledzę ten wątek i też tak uważam, jak kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Jeżeli sam stwierdzasz, że trudno ten olej dostać na własną rękę, to może trzeba go kupić w serwisie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.