Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293042)

eclipse 03-03-2019 19:30

Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
3 załącznik(i)
Od dawna nurtuje mnie ten problem ze światłami mijania , mam zwykłe lampy
z h7 świecą nieźle... ale chyba już z 7 lat jak wymieniłem żarówki pozycyjne na ledowe z ładnym białym światłem i światła dzienne ORI poliftowe które ładnie komponuja ale..... światła mijania niestety mają tradycyjna barwę rodem z PRL które wszystko psuja . Wczoraj dostałem takie żarówki led od syna w prezencie bo u niego w HYUNDAIU I40 jest inne mocowanie a nie chce nic przerabiać bo to nowsze auto . Zaraz próbowałem przymiarkę w swoim
...ale ...:evil: potrzeba przerobić dekielek ten gumowy bo nie zamyka sie lampa i pewnie wstawić rezystor żeby CAN nie wyrzucał błędu Do tego zapinka żarówki też dopasować .Może ktoś z was już coś dopasował więc czekam na porady .
w Passacie b6 jest całkiem nieźle w soczewce świeci piękne białe światełko prawie jak ksenonik .

Speedo 03-03-2019 19:47

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
nie boisz sie, ze pojdziesz siedziec za zabojstwo? ;) do lamp bez soczewki to wg mnie suaby pomysl, ja se kupilem do terenowki i po jednej wyprawie kilkadziesiat km w nocy wyjalem i nigdy nie wlozylem, prawie kazdy mijany samochod mi mrugal, w domu po testach na ekranie stwierdzilem, że linia odcięcia NIE ISTNIEJE, widocznosc tez byla dyskusyjna - znaki i slupki przy drodze swiecily co prawda z baaaaaaardzo daleka ale asfalt byl czarny jak piekło (padał deszcz o ile pamietam)

krysiu21 03-03-2019 20:25

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
bez soczewki w reflektorze te ledy będą świecić wszędzie i nigdzie łącznie z księżycem, lepiej nie stawać się Januszem latarnią drogową.

Zbyniu123 03-03-2019 23:35

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Przyjacieli kup h7 philipsa white vision, swieca idealnie na bialo i sa legalne, a te ledy wywal do kosza bo to jest jakas masakra

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

jack68 03-03-2019 23:41

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
zaluz czlowieku normalne dobre zarowki
nigdy ni komu zle nie zycze
ale tym co maja ledy xenony w normalnych reflektorach (bez soczewek)
to kibole mogli by kijami porozwlac cale reflektory

Zbyniu123 03-03-2019 23:45

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Cytat:

Napisał jack68 (Post 3101429)
zaluz czlowieku normalne dobre zarowki

nigdy ni komu zle nie zycze

ale tym co maja ledy xenony w normalnych reflektorach (bez soczewek)

to kibole mogli by kijami porozwlac cale reflektory

Ledy i HIDy i inne twory aliexpresu razem wziete, podpisuje sie pod tym co napisales.
W tygodniu robie po 3-4 tysiace kilometrow w nocy i jak mi taki jedzie z na przeciwka to mam ochote pojechac na czolowe

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

jajo85 04-03-2019 06:04

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Licz sie z tym ze zadna h7 nie ma homologacji wiec czego Ci nie zycze wypade stluczka i masz po dupie..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

arekmiz 04-03-2019 07:25

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Cytat:

Napisał jajo85 (Post 3101443)
Licz sie z tym ze zadna h7 nie ma homologacji wiec czego Ci nie zycze wypade stluczka i masz po dupie..


A tzw. KOITO mają? Pytanie retoryczne... :)

dafior01 04-03-2019 08:19

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Ja jeżdżę od października na LED H7 50W NSSC 7200LM. I nie mam zamiaru ich wyciągać.
- święcą zajefajnie, tzn jasno, biało z dużym pokryciem tego co przede mną i z prawej strony)
- nikt mi nie mruga, (jeżdżę po mieście rano lub wieczorem) więc wtedy kiedy one świecą, zwłaszcza zimą.
- nie mają wyraźnej linii odcięcia na pionowej ścianie. Ale rzadko jeżdżę po ścianach. Jak wyżej - nikt nie nie mruga, więc jest ok.
- całość auta wygląda ładnie teraz (to jest postojówki LED / DLR)

Dawno się za to zbierałem, ale stopowały mnie opinie osób które nigdy ich nie miały a mówiły dużo.

Załóż a zobaczysz. LEDy są rożne, lesze i gorsze.
Do tych co mam, okazało się że musiałem dokupić takie blaszki specjalne. Te ledy moje mają ustaloną pozycję, nie da się ich obracać dowolnie. Może to jest przyczyna, że świeca po drodze, a nie na w kosmos.

Ja polecam (w każdym razie ten model).
I je mam, a nie teoretyzuje (chyba jestem Seba a nie Janusz ;-)

kleryk 04-03-2019 08:45

Odp: Jak dopasować do lamp ledy h7 zwykłych lamp.
 
Do pierwszego przeglądu.

Dajcie sobie spokój jest taki wybór dobrych żarówek ze można zrobić wszystko legalnie zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo własne i innych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.