Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291496)

DominikSier 27-01-2019 19:09

Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Witam,
Zbliża mi się przegląd serwisowy (mój pierwszy) przy 40 tys. km. Najprawdopodobniej pojadę na przegląd do Serwisu na Mogileńskiej w Poznaniu. W związku z tym mam pytanie jaki szacunkowy koszt mogę ponieść, czego wystrzegać się, żeby nie zostać nabitym w butelkę. Będzie co pierwszy jakikolwiek przegląd w ASO (poprostu nie mam w tym doświadczenia)
Proszę bardzo o podzielenie się opiniami.

kopson 27-01-2019 20:14

Odp: Przegląd serwisowy Mondeo mk5
 
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale po raz pierwszy jedziesz na przegląd Fordem dopiero po przebiegu 40 tys.km??? A wcześniej, np. po przebiegu 20 tys.km nie byłeś?

wojt66 27-01-2019 20:15

Odp: Przegląd serwisowy Mondeo mk5
 
Witam
Ja robilem niedawno serwis po 3 roku ale mialem na liczniku tylko 23000 km. Wymiana plynu hamulcowego oleju i filtrow kosztowala mnie 465 zl sama robocizna w serwisie Forda w Bydgoszczy. Oleje, plyn h. i filtry mialem swoje oryg. Pozdrawiam

kmop 27-01-2019 20:24

Odp: Przegląd serwisowy Mondeo mk5
 
Ja swój pierwszy przegląd robiłem po roku przy przebiegu 27tys. i wymienili mi olej, filtr olejowy, filtr kabinowy i ogólny przegląd auta z tego co pamiętam.
Tydzień temu po dwóch latach przy przebiegu 42tys.robiłem wymiane oleju, filtr oleju, przegląd lakieru i blacharki i wymienili mi płyn hamulcowy.
Ale czy nie powinieneś robić przeglądu przy 30tys.

Lewsey89 28-01-2019 06:00

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Cytat:

Napisał DominikSier (Post 3086781)
Witam,
Zbliża mi się przegląd serwisowy (mój pierwszy) przy 40 tys.

Jeśli kupiłeś nowy samochód z salonu i jedziesz na pierwsyz przegląd po 40tys km to największym kosztem będzie utrata gwarancji na samochód. U mnie pierwszy przy 30 tys. kmprzegląd wycenili na 900 zł ze wszystkimi usługami dodatkowymi np. kontrola lakieru. W 1.5 EB powinno być tnaiej ponieważ wchodzi mniej oleju.

arturek 28-01-2019 06:31

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Witam

1) Koszty: najprościej zadzwonić do serwisu i zapytać
W krakowskim ASO, ceny przeglądów są wywieszone w recepcji serwisu
(cen nie pamiętam)

2) Przeglądy: w książce gwarancyjnej jest podany interwał przeglądów,
potrzebnych do utrzymania gwarancji na nowy samochód
- albo co roku
- albo co 20 000 km
zależnie co minie wcześniej

Nie wiem jak jest w konkretnym egzemplarzu kolegi,
jeśli chodzi o przebieg między przeglądami => patrz książka gwarancyjna

Tolerancja przeglądu, to
- kilkaset km
- kilkanaście dni
(nie pamiętam dokładnie)

Tak więc jeśli auto ma przejechane 40 000km i nie był wcześniej robiony przegląd, to przegląd zrobią,
i skasują, natomiast auto nie będzie już miało gwarancji

W takiej sytuacji można pytać o procedurę przywrócenia gwarancji

3) Cały czas mówimy o przeglądzie mechanicznym
Jest jeszcze drugi przegląd - blacharski, który robi się osobno,
co roku - bez względu na przebieg => i wtedy mamy gwarancję na perforację nadwozia

Przy gwarancji na nadwozie jest procedura przywrócenia gwarancji - sam ją przechodziłem

pozdrawiam
Arturek

Ze_ja 28-01-2019 10:06

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Jak przedmówcy napisali, jeżeli 40 tysięcy bez przeglądu od zakupu, to... żegnaj gwarancjo. No chyba, że kupiłeś auto lekko używane, demo car, czy coś i pierwszy przegląd już był, zanim odebrałeś auto.
O ile dobrze pamiętam, nie ma obowiązku robienia przeglądów w ASO, żeby mieć gwarancję, ale gdzieś zrobić trzeba i udokumentowany być powinien.

Jest opcja "alternatywna i kreatywna", ale nie każdy mechanik się na to zgodzi, bo może się liczyć z ew. odpowiedzialnością za poświadczenie nieprawdy itp. U znajomego można się dogadać, u obcego raczej nie przejdzie. Krótko mówiąc pojechać do znajomego, zaufanego mechanika i wybłagać, wyprosić, żeby zrobił przegląd, ale w książkę wpisał dwa, pierwszy z datą wsteczną i przebiegiem 20, a drugi teraz. Jako, że to "kreatywna dokumentacja", to wiem, że nie będzie łatwo znaleźć chętnego i raczej wielu powie, że trzeba było myśleć wcześniej. Niemniej jakiś znajomy, albo "Mietek kombinator" może się zgodzi na taką niecodzienną pomoc.

pankrakus 28-01-2019 10:46

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Witam

Jest jeszcze jedna opcja
Kolega mógł kupić używane auto na gwarancji i poprzedni uzytkownik zrobił przegląd po 20 000km.

Znajomy kupił takie auto w komisie dealerskim.
Auto było półroczne, po pierwszym przeglądzie przy 20.000km

pozdrawiam
pankrakus

DominikSier 28-01-2019 11:04

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Auto kupiłem roczne i miało przebieg 34,5tys km. Auto było po rocznym leasingu. Gwarancje mam do 2020r. Teoretycznie przegląd mam w połowie października ale zostało mi 500km do 40tys przebiegu. Jeszcze mam takie pytanie jaki jest margines kilometrowy przy 40tys. ( Ile można przejechać na "górkę")

jvc 28-01-2019 11:08

Odp: Przegląd serwisowy jaki szacunkowy koszt mogę ponieść
 
Mnie mówili że 1000km w jedną ,albo w drugą stronę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.