Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Dynamic Full LED - jak to działa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289531)

Freyavac 08-12-2018 16:58

Dynamic Full LED - jak to działa?
 
W moim Mondeo MK5 wydaje mi się, że jakoś słabo świecą światła drogowe (mijania też nie powalają). Pomyślałem, że wymienię żarówkę od "długich". Nie mam pojęcia jaka to, więc pomyślałem, że otworzę maskę, wyjmę żarówkę, kupię taką samą i wymienię... ale tam nie ma żadnego dojścia!
Co więcej próbowałem rozkminić jak te światła działają i nie mam pojęcia. W każdej lampie widzę dwie diody i jedną soczewkę, za którą widać jakąś żarówkę (żarnik xenon?).

Gdy mam włączone światła mijania, to świeci się tylko jedna dioda, ta od środka auta oraz światło za soczewką. Gdy włączę długie to soczewka świeci mocniej (bi-xenon)?

Czy ktoś spróbuje wytłumaczyć:

1. Jak działają lampy Dynamic Full LED, czyli która dioda, która żarówka jest od czego i kiedy się załącza?
2. Jak mogę wymienić żarówkę/żarnik od świateł drogowych?

juri2069 08-12-2018 17:11

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Nie chce żeby zabrzmiało uszczypliwie i bez urazy , ale jak można nie wiedzieć jakie ma się światła , kupując auto za tyle tysięcy jeszcze ?:)
Myślę, że to ciekawi wiele osób czytających twoje pytanie :)

Chyba nie ma xenonów w mk5 ? Koledzy zaraz odpowiedzą:)

Pulse 08-12-2018 17:16

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Jasne, ze nie ma ksenonów.
A dostęp jest po odkręceniu koła, zdjęciu nadkola i zderzaka. To chyba już powszechnie znana cecha tego modelu. :)

Hansolo 08-12-2018 17:17

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Cytat:

Napisał Freyavac (Post 3065774)
Jak działają lampy Dynamic Full LED

AUTOMATYCZNIE. Jedyne co masz zrobić to ustawić na AUTO i jechać. Czasem przy mgle, czy innych niekorzystnych warunkach warto zejść z automatyki, żeby kierowcy innych aut w kufer nie wjechali gdy automatyka dalej będzie się upierać przy dziennych.
Prawdopodobnie skończyła się w lampie nafta ;)
FDL przynajmniej w teorii [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 08-12-2018 17:19

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 3065779)
jak można nie wiedzieć jakie ma się światła , kupując auto za tyle tysięcy jeszcze ?:)

Nie czepiaj się, bo dopiero 3 lata to auto ma, to może nie wiedzieć.

siebek 08-12-2018 17:21

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W Mk5 nie masz żadnych xenonów...
Fully Dynamic LED oznacza, że światła są LED. Nic tam nie wymienisz ;)

Freyavac 08-12-2018 17:24

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Nie 3 lata tylko kilka miesięcy i wiem tyle, że jest to Dynamic Full LED. Nie wnikałem przy kupnie jakie żarówki siedzą gdybym miał wymienić.

Jeśli według juri2069 każdy posiadacz MK5 wie kiedy i jak świeci każda dioda/żarówka, jaki typ/model tam siedzi i jak (jeśli w ogóle) się je wymienia to proszę o podzielenie się wiedzą.

@siebiek - czyli za soczewką też jest trzecia dioda LED? Te dwie kwadratowe to oczywiste, że LEDy ale za soczewką nie jestem w stanie dostrzec co tam siedzi. Szczególnie, że na większości ofert sprzedający piszą jako wyposażenie "światła LED" ORAZ "światła ksenonowe", więc myślałem że siedzą w jednej lampie takie pomieszane typy.

ołowiany 08-12-2018 17:27

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Daj H7 200 % i będzie ok.

radkor 08-12-2018 17:30

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Krótko i na temat: w MkV w lampach Ford Dynamic LED nie ma żadnych żarówek czy żarników! Wszystko jest oparte na niewymiennych diodach LED.
Żywotność LED jest ponoć 10x dłuższa niż xenonów co w praktyce powinno wystarczyć na całe "życie" samochodu.
Światła świecą jak świecą i nic z tym nie zrobisz. Co najwyżej możesz wymienić całe lampy na soczewkowe halogeny - będziesz pionierem. :D

juri2069 08-12-2018 17:35

Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?
 
Przecież napisalem , że bez urazy to raz, a dwa to jeżeli można mieć FDL lub zwykłe i nie wie jakie się ma to proszę Cię.....
I tamto było raczej groteskowo więc na spokojnie

Odpisali już koledzy , że się nie wymienia. Jak już to całą lampę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.