Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Pierwszy przegląd okresowy-koszty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287825)

Andrzej78500 27-10-2018 16:53

Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Witajcie Panowie,

Nabyłem nowego Focusa MK3 FL z silnikiem 1.5 TDCI. Powoli zbliżam się do pierwszego przeglądu i tu pytanie - Czy ktoś jest w stanie przedstawić "zestawienie" kosztów pierwszego przeglądu ? Najbardziej interesuje mnie ile ASO liczy sobie mniej więcej za olej. Rozważam zmianę oleju od razu na MILLERS XF LONGLIFE FORD 0W30 bo cena w porównaniu do ASO pewnie będzie taka sama/niższa, a jednak olej inny :)

MicRu 27-10-2018 17:38

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Cześć,

Olej wg kosztorysu ASO w Poznaniu za 3,85l 330 zł,
Robocizna 480 zł
Uszczelka 15
Filtr oleju 65 zł
Filtr zapachów 200 zł

To są ceny oczywiście dla nowych aut, dla starszych mają duże promocje.
Co do zmiany oleju, czy warto?
Castrola też znajdziesz taniej niż w ASO

Gosia01 27-10-2018 18:25

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Moje dotychczasowe przeglądy gwarancyjne to tylko robocizna, co prawda mam benzynę 1,6 - 105 KM, ale ceny pewnie podobne. Ostatni przegląd na 60.000 km lipiec tego roku: wymiana filtrów: powietrza, oleju i kabinowego, wymiana oleju, wymiana świec oraz inne czynności przy tym przeglądzie zapłaciłem niecałe 400 zł w Poznaniu - Jelonek. Towar miałem swój. ASO przykładowo wyceniło olej castrol na 345 zł za 4 litry ja kupiłem za 130 z przesyłką, 4 świece 32 zł kupione w sklepie wysyłkowym w rejonie Poznania - oryginalne Ford, cena w ASO 80 zł. Reasumując na przeglądy gwarancyjne jadę ze swoimi filtrami, olejem itd, a biorę tylko robociznę. W ASO ich wycena - robocizna i towar za ten przegląd to 970 zł. Kupując sam wszystko zaoszczędziłem około 270 zł - było warto. Ja po gwarancji przechodzę na Millersa - cena nie jest super wyższa od Castrola, a opinie duże lepsze.

Andrzej78500 27-10-2018 18:32

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Cytat:

Napisał MicRu (Post 3047362)
Cześć,

Olej wg kosztorysu ASO w Poznaniu za 3,85l 330 zł,
Robocizna 480 zł
Uszczelka 15
Filtr oleju 65 zł
Filtr zapachów 200 zł

To są ceny oczywiście dla nowych aut, dla starszych mają duże promocje.
Co do zmiany oleju, czy warto?
Castrola też znajdziesz taniej niż w ASO

Tak, tylko castrol to wątpliwa jakość ( podobnie jak motorcraft :D ) A Millersa kupie za 200 pln ( 50 pln litr) a to jednak marka.
Pod filtrem zapachów rozumiesz filtr kabinowy ? Co musi spełniać dana część żeby aso się nie doczepiło ? Przy oleju wiadomo musi spełniać normę producenta. A co do innych części ? Są jakieś specyficzne wymogi ?

Bump:
Cytat:

Napisał Gosia01 (Post 3047385)
Moje dotychczasowe przeglądy gwarancyjne to tylko robocizna, co prawda mam benzynę 1,6 - 105 KM, ale ceny pewnie podobne. Ostatni przegląd na 60.000 km lipiec tego roku: wymiana filtrów: powietrza, oleju i kabinowego, wymiana oleju, wymiana świec oraz inne czynności przy tym przeglądzie zapłaciłem niecałe 400 zł w Poznaniu - Jelonek. Towar miałem swój. ASO przykładowo wyceniło olej castrol na 345 zł za 4 litry ja kupiłem za 130 z przesyłką, 4 świece 32 zł kupione w sklepie wysyłkowym w rejonie Poznania - oryginalne Ford, cena w ASO 80 zł. Reasumując na przeglądy gwarancyjne jadę ze swoimi filtrami, olejem itd, a biorę tylko robociznę. W ASO ich wycena - robocizna i towar za ten przegląd to 970 zł. Kupując sam wszystko zaoszczędziłem około 270 zł - było warto. Ja po gwarancji przechodzę na Millersa - cena nie jest super wyższa od Castrola, a opinie duże lepsze.

Dlaczego akurat po gwarancji ? Przecież skoro olej spełnia dana normę producenta, to gwarant chyba nie powinien się przyczepić ?

Gosia01 27-10-2018 18:44

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Filtr kabinowy - filtr zapachów jak najbardziej, poza tym jeśli sam kupujesz filtry, olej itd to muszą one spełniać wymogi producenta więc najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w częściach do Forda. Tam zazwyczaj masz części oryginalne Ford lub polecane zamienniki. Ja kupuję oryginalne, a i tak wychodzi taniej niż w ASO. Nie chcę tu robić reklamy więc nie będę podawał adresu sklepu, gdzie kupuję, ale jeśli chcesz to podeślę na privat.

Bump:
Cytat:

Napisał Andrzej78500 (Post 3047387)
Dlaczego akurat po gwarancji ? Przecież skoro olej spełnia dana normę producenta, to gwarant chyba nie powinien się przyczepić ?

Tu mas rację i ja również wychodzę z takiego założenia, że jeśli olej spełnia warunki producenta to jest OK. Jednak powiem tak, że w jednym z ASO w Poznaniu wprost mi powiedziano, iż w ogóle nie ma możliwości realizacji przeglądu gwarancyjnego na własnych komponentach, a tym bardziej zastosowania oleju silnikowego innego niż ten, który jest podany w instrukcji obsługi samochodu - śmiech na sali, ale cóż ich wola. Pozostawiłem to bez komentarza i pojechałem do innego ASO. Następnego przeglądu już w ASO nie robię i dlatego pisałem, że po gwarancji wymieniam olej.

Bad Boy 27-10-2018 18:57

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Ojciec swojego MK3 FL 1.6 Vi-VCT 125KM miał na pierwszym przeglądzie w tym tygodniu, łączny koszt 840zł (nie wiem jak to wygląda po rozbiciu na pozycje).
Dodam, że przegląd robiony w ASO w Poznaniu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Andrzej78500 27-10-2018 19:02

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Cytat:

Napisał Gosia01 (Post 3047392)
Filtr kabinowy - filtr zapachów jak najbardziej, poza tym jeśli sam kupujesz filtry, olej itd to muszą one spełniać wymogi producenta więc najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w częściach do Forda. Tam zazwyczaj masz części oryginalne Ford lub polecane zamienniki. Ja kupuję oryginalne, a i tak wychodzi taniej niż w ASO. Nie chcę tu robić reklamy więc nie będę podawał adresu sklepu, gdzie kupuję, ale jeśli chcesz to podeślę na privat.

Bump:
Tu mas rację i ja również wychodzę z takiego założenia, że jeśli olej spełnia warunki producenta to jest OK. Jednak powiem tak, że w jednym z ASO w Poznaniu wprost mi powiedziano, iż w ogóle nie ma możliwości realizacji przeglądu gwarancyjnego na własnych komponentach, a tym bardziej zastosowania oleju silnikowego innego niż ten, który jest podany w instrukcji obsługi samochodu - śmiech na sali, ale cóż ich wola. Pozostawiłem to bez komentarza i pojechałem do innego ASO. Następnego przeglądu już w ASO nie robię i dlatego pisałem, że po gwarancji wymieniam olej.

A co jest podane w instrukcji obsługi ? Lepkość i wymagana norma, a tabelka z castrolem to jest tylko sugestia. Ewidentnie ASO chciało oszukać- wiadomo zarabiają na tym, ale to było nieuczciwe posunięcie z ich strony które zasługuje na złożenie skargi.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał Bad Boy (Post 3047398)
Ojciec swojego MK3 FL 1.6 Vi-VCT 125KM miał na pierwszym przeglądzie w tym tygodniu, łączny koszt 840zł (nie wiem jak to wygląda po rozbiciu na pozycje).
Dodam, że przegląd robiony w ASO w Poznaniu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Zapewne tak jak wyżej, tyle, że bez kabinówki - niby przewidziana na większy okres :D

Szuiram76 12-11-2018 20:26

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
W Wawie żadne ASO nie akceptuje własnego oleju, chyba że masz znajomego w ASO, to tylko wtedy, ale i tak nadrabiają robocizną, zatem to żadna korzyść.
Pierwszy przegląd po 20k km to tylko zmiana oleju, filtra oleju i korka spustowego.
koszt ok 500pln

Andrzej78500 12-11-2018 20:58

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Cytat:

Napisał Szuiram76 (Post 3054517)
W Wawie żadne ASO nie akceptuje własnego oleju, chyba że masz znajomego w ASO, to tylko wtedy, ale i tak nadrabiają robocizną, zatem to żadna korzyść.
Pierwszy przegląd po 20k km to tylko zmiana oleju, filtra oleju i korka spustowego.
koszt ok 500pln


I czym to uzasadniają ? Muszą się czymś "podeprzeć". Skoro olej spełnia normy przewidziane przez producenta, to co oni maja do gadania ? Nigdzie nie jest napisane, że olej musi być kupiony od ASO. Ma spełniać daną normę.

yacekb 12-11-2018 21:25

Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty
 
Cytat:

Napisał Andrzej78500 (Post 3054533)
to co oni maja do gadania

mi też powiedzieli na pierwszym przeglądzie że tylko ich olej ( Castrol ) , za pierwszy przegląd zapłaciłem około 600 zł bo był " dolewany " płyn do spryskiwaczy i chyba chłodzący .
Za drugi przegląd zapłaciłem 816 zł + 50 za kontrolę powłoki lakierniczej .
Rozmawiałem z pracownikiem obsługi na temat oleju , że po gwarancji przyjadę z własnym , powiedział mi że się nie opłaca , usługa wymiany oleju w Gdańsku BigAutohandel wynosi ... 190 zł , a oni mają promocję na wymianę oleju z filtrem powietrza za 319 zł ( oczywiście castrol , ale leją zgodny ze specyfikacji czyli np. 5W20 ) więc się Panu nie opłaca .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.