Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285442)

michal861q 29-08-2018 02:33

Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Witam, chce zakupić takiego oto cmaxa http://novakomis.gratka.pl/ogl/22466...5fe5a9ddc179,1. No i nasuwa mi się pytanie o silnik i emisję spalania. Czy jest sens wogole inwestować w diesla? Czy za chwilę nie wejdzie jakiś zakaz nie pozwalający mi wjechać do większych polskich miast? No i jak to wygląda w Niemczech? Samochodem będę jeździł pewnie około 5 lat czy jest teraz sens wydawać ponad 42 tys a załóżmy za te 5vlat ciężko będzie go sprzedać za rozsądną cenę bo diesel? Co o tym sądzicie?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

slawek-kali 29-08-2018 04:17

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Kiepskie wyposazenie i NOVA to nie jest dealer Forda, jakis czas temu utracili licencje.

michal861q 29-08-2018 04:19

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
To akurat wiem, dlatego mam jeszcze wizytę w ASO. Chodzi mi tu bardziej o diesla i emisję? Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

slawek-kali 29-08-2018 04:20

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
euro5, moim zdaniem spokojnie pojezdzisz pare lat.
W DE zakaz obejmuje kilka ulic miast! a nie cale miasta, no i powoli sie z tego wycofuja.

michal861q 29-08-2018 04:36

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Naczytalem się, że wchodzi od 1 września kolejna już poprawka euro 6 . Gazety straszą że to już koniec diesel. Sam nie wiem co o tym myślec, może szukać benzyniaka...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Istvan 29-08-2018 07:37

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Jeżeli martwisz się teraz o to ,że diesle znikną z dróg to oczywiście szukaj benzyny.
Moje zdanie na temat sztucznie pompowanego tematu diesla jest niezmienne.Obecnie będzie dopiero wchodziła nowa norma Euro6D.Jakie auto benzynowe spełnia tą normę bez skomplikowanego i bardzo drogiego układu wzorowanego na dieslowskim FaPie lub DPF-ie? Odpowiadam.Tymczasem żadne.Żadne benzynowe.Czy jakaś benzyna ma niższą emisję CO2 od diesla? Odpowiadam .Nie.Dealerzy wycofują z salonów właśnie auta benzynowe,lub przed 1 września dają całkiem niezłe upusty na nie.Diesle jakimś cudem spełniając normę Euro 6 wchodzą w rynek jak w masło.
Oczekujmy więc rewolucji na rynku aut nowych.Ona jednak zacznie się od aut ciężarowych i nie wcześniej niż za jakieś 20-30 lat.Warto obserwować ten poligon ciezarówek,produkcji silników diesla (nowych) właśnie do nich i spojrzeć na plany produkcyjne fabryk aut osobowych.Około połowa aut zostanie wyposażona właśnie w diesle.
Według mnie sztucznie dęty problem z kłamstwem na końcu i na początku.
Przyjemność z jazdy i czucia mocy i momentu obrotowego auta raczej mało porównywalna.
Technika zastosowana w sprzęgłach,turbinach,wtryskiwaczach,głowicach,zawo rach etc..etc.. wcale nie mówią o benzyniakach (nowych) jako tańszych w eksploatacji autach.A spalanie no cóż.... :)
Ale jak już pisałem na wstępie ,jeżeli masz obawy względem diesla,szukaj benzyny.

dorsiu 29-08-2018 07:39

Re: Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Cytat:

Napisał michal861q (Post 3023623)
Gazety straszą że to już koniec diesel

Koniec w tym sensie, że koncerny samochodowe będą się wycofywać powoli z produkcji diesli, cześć producentów już zadeklarowała, że diesle znikną z oferty. Volvo nie będzie już rozwijać diesli i zakończy produkcję prawdopodobnie w 2023 r., zresztą nowe S60 nie dostaniesz już z dieslem, tylko benzyna lub hybryda. FCA, czyli Fiat Chrysler Automobiles wycofa diesle z oferty do 2022 r.
Tak jak Sławek napisał, w DE są tylko strefy wydzielone w kilku miastach, tragedii nie ma. Biorąc pod uwagę, że w PL ciągle gospodarka oparta jest o węgiel, a ekologia to temat trzeciorzędny dla państwa, to przez najbliższe 5 lat bym się nie obawiał o diesle w PL.

michal861q 29-08-2018 11:58

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Dzięki za naświetlanie sytuacji, faktycznie jak się bliżej przyjrzeć cała ta akcja wygląda conajmniej dziwnie. Ciekawe ile samochód straci na wartości przez te 5 lat z racji całej tej emisji euro? To już czas pokaże w jakim kierunku to wszystko się rozwinie.
A co sądzicie o tym konkretnym aucie, warte swoje ceny?Jednostka napędową od strony mechanicznej awaryjna? Czy raczej udana? Jak już kolega wyżej wspomniał troszkę uboga wersja. Mi się rzuc w oczy brak climatronika, są korbki z tyłu do otwierania szyb.Brak opon letnich stoi na zimowkach. W środku zadbany nie ma się do czego przyczepić. Auto poleasingowe, ale pierwszemu właścicielowi służylo do prywatnego użytku co pokazuje nieduży przebieg. Jeżeli wizyta w ASO skończyła by się pozytywnie chyba byłbym skłonny kupić. Tylko czy ta cena trochę nie zawyzona?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

michal861q 29-08-2018 11:59

Odp: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Dodam jeszcze że stargowane jest te 900 zł czyli do kupienia za 42000

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

dorsiu 29-08-2018 13:01

Re: Prośba o Waszą opinię - kupno samochodu
 
Najdroższy na otomoto przy parametrach C-max 1.6 TDCi 2013 rok, a przecież mówimy o wersji trend. Pierwszy lepszy znaleziony na otomoto [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] porównaj do twojego z ogłoszenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.