Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280955)

RAFALR30 15-05-2018 11:57

Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Proszę o pomoc w identyfikacji okablowania zasilającego światła cofania. Chcę podłączyć zasilanie kamery pod przewody zasilania światła cofania (kamera uruchamia się gdy wrzucę bieg wsteczy i zaświeci się światło cofania) . W którym miejscu najlepiej podłączyć się pod te przewody i które to przewody?

spidi 15-05-2018 15:50

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
1 załącznik(i)
Zdemontuj tylną prawą lampę i wepnij się przy wtyczce. Włącz wsteczny i sprawdz jakąś kontrolką 12V. Ford oferuje uruchamianie kamery cofania poprzez Can. Jeśli masz radio multimedialne może posiada tą funkcje?

Maniek179 15-05-2018 19:22

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Czarno-biały masa i brązowo-zielony plus ( są niestety dwa).
Wpiąłem się już w srodku, ale zdemontowałem lampę śledząc jakie przewody idą do żarówki wstecznego (czarny i biały). Potem w kostce zmieniają się we wspomniane kolory.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

RAFALR30 16-05-2018 08:42

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał spidi (Post 2979461)
Zdemontuj tylną prawą lampę i wepnij się przy wtyczce. Włącz wsteczny i sprawdz jakąś kontrolką 12V. Ford oferuje uruchamianie kamery cofania poprzez Can. Jeśli masz radio multimedialne może posiada tą funkcje?


Tak mam stację multimedialną Bosion - zestaw jak na zdjęciu i w linku poniżej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Już teraz po włączeniu wstecznego (a nie mam jeszcze kamery) włącza mi się stacja multimedialne (jeżeli nie była wcześniej włączona) lub przełącza się ekran na widok z kamery (gdy stacja multimedialna jest włączona) ale pojawia się napis o braku sygnału video z kamery - to jest uruchamianie obrazu z kamery poprzez Can. Samą kamerę muszę zasilić najlepiej z zasilania światła wstecznego przez co kamera nie będzie pobierać prąd bez przerwy, tylko przy samym manewrze cofania będzie miała zasilanie.

Kolejne moje pytanie. Mam zestaw kamery WiFi jak na zdjęciu. Gdzie najlepiej podpiąć zasilanie odbiorniki WiFi tak, aby i on nie pobierał prądu przez cały czas a tylko w momencie włączenia biegu wstecznego.

RAFALR30 18-05-2018 07:36

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
2 załącznik(i)
Ponawiam moje pytanie. HELP PLEASE :570:
Mam zestaw kamery WiFi jak na zdjęciu. Gdzie najlepiej podpiąć zasilanie odbiorniki WiFi tak, aby i on nie pobierał prądu przez cały czas a tylko w momencie włączenia biegu wstecznego.

hindus 18-05-2018 09:08

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Zobacz na schematach skąd wychodzi prąd do światła cofania - i tam się podepnij. Nie mam innego pomysłu.

spidi 18-05-2018 12:39

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Sprawdz proszę najpierw czy radio nie wysyła zasilania jako sygnał do uruchomienia kamery. W moim mam podłączoną kamere tylko kablem cinch.

RAFALR30 19-05-2018 20:29

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Cytat:

Napisał spidi (Post 2980896)
Sprawdz proszę najpierw czy radio nie wysyła zasilania jako sygnał do uruchomienia kamery. W moim mam podłączoną kamere tylko kablem cinch.

Kamerę masz podłączoną tylko kablem cinch - żółtym video?

zolo 03-06-2018 15:39

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
Chciałbym zapytać który system w kamerze jest lepszy PAL czy NTSC?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - NTSC

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - PAL

hindus 03-06-2018 16:34

Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia
 
To tylko standard analogowego sygnału telewizyjnego. Pal - standard europejski. NTSC - standard amerykański. Dobierz taki jaki masz ekran.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.