Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Menu serwisowe temperatura silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280814)

Nanek 12-05-2018 20:23

Menu serwisowe temperatura silnika
 
4 załącznik(i)
Koledzy we środę po zrobieniu kilkunastu km wyłączeniu samochodu na jakieś 10-15 minut i po odpaleniu zapalił się check engine. Zrobiłem 80km do Wrocławia mimo kontrolki samochód jechał normalnie na miejscu postuj podobny jak wcześniej i na powrocie zauważyłem że samochód trochę osłabł ale da się jeździć. Na komputer będę miał czas dopiero w poniedziałek ale postanowiłem wejść w menu serwisowe i zonk 0 błędów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim zagadnieniem?

Druga sprawa na wskaźniku temperatura poniżej 90 a w menu serwisowym 115. I pytanie czy w temp engine nie chodzi o temperaturę oleju? Bo jeśli wody to skąd "rozrzut" między wskaźnikiem a temperaturą w menu?

Lukasz2525 12-05-2018 20:27

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Po pierwsze menu serwisowe nie jest do odczytywania błędów, a po drugie w menu serwisowym nie jest podana temperatura w stopniach tylko sygnał dla wskaźnika, było tysiąc razy na forum.

hindus 12-05-2018 20:34

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał Nanek (Post 2978204)
postanowiłem wejść w menu serwisowe i zonk 0 błędów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim zagadnieniem?

Może wypalone wszystkie świece żarowe? Błędu na zegarach nie będzie, a tryb awaryjny owszem.

Nanek 12-05-2018 20:38

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 2978210)
Może wypalone wszystkie świece żarowe? Błędu na zegarach nie będzie, a tryb awaryjny owszem.

Nie sądzę jeszcze zimę pamiętam i przy minus 20 bez problemu samochód odpala od strzała (oczywiście po zagrzaniu świec przez około 5 sekund) po za tym wpływu na delikatny spadek mocy chyba by nie miało. Czy się mylę?

hindus 12-05-2018 20:50

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Mi też odpalał od strzała. I w lipcu padła mi ostatnia świeca - tryb awaryjny w przeddzień wyjazdu na drugi koniec Polski. Więc jak się upewniłem, że to "tylko" świece, to pojechałem - w trybie awaryjnym - na ten drugi koniec Polski. Na autostradzie jak tir, 120 km/h tylko z górki, pod górkę zwalniał do 90. Wyprzedzanie na zwykłej drodze niemożliwe, chyba, że z kilometrowym zapasem.

Nanek 12-05-2018 20:56

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 2978218)
Mi też odpalał od strzała. I w lipcu padła mi ostatnia świeca - tryb awaryjny w przeddzień wyjazdu na drugi koniec Polski. Więc jak się upewniłem, że to "tylko" świece, to pojechałem - w trybie awaryjnym - na ten drugi koniec Polski. Na autostradzie jak tir, 120 km/h tylko z górki, pod górkę zwalniał do 90. Wyprzedzanie na zwykłej drodze niemożliwe, chyba, że z kilometrowym zapasem.

To u mnie jest słabszy tylko trochę nie aż tak. Tak miałem jak turbo padło :P Ale dzięki za podpowiedź jak w pn na kompie też nic nie wyskoczy to wymienię świece w pierwszej kolejności (fabryczne jeszcze)

hindus 12-05-2018 21:09

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Jeśli jechałeś spokojnie i nie po autostradzie to mogłeś nie odczuć :) W mieście podobnie, myślałem, że wszystko gra. A efekt jest taki, jakby pedał gazu reagował do 1/3 wciśnięcia - dalsze dociskanie nie powoduje żadnego efektu. I przy spokojnym przyspieszaniu, czy np. w mieście, różnicy praktycznie nie ma. Dopiero jak potrzeba mocy, żeby wyprzedzić albo jechać z dużą prędkością - to zaczynały się problemy.
BTW skoro świeci się check, to na kompie na pewno coś wyskoczy. Bez powodu się nie pali. W ciemno nie wymieniaj.

greglow 29-05-2018 09:29

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Nie żebym się czepiał ale świece żarowe nie mają nic do osiągów samochodu. Mają one zastosowanie tylko i wyłącznie na czas rozruchu a im cieplej tym krócej działają... Mój z uwalonymi 4 świecami zapalał jeszcze przy ok +1oC.
Poza tym u mnie nie zapalał się żaden check (ale to może zw na inny silnik).
Poza tym - jest check - jest błąd. Tu pomoże tylko zczytane na kompie a nie żadne wymiany świec..

weuek 29-05-2018 09:58

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał greglow (Post 2985396)
Mają one zastosowanie tylko i wyłącznie na czas rozruchu a im cieplej tym krócej działają...

Tak było daaawno. Zaktualizuj stan wiedzy. :-)

hindus 29-05-2018 21:32

Odp: Menu serwisowe temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał greglow (Post 2985396)
Poza tym u mnie nie zapalał się żaden check (ale to może zw na inny silnik).

To "feature" 1.6 tdci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.