Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Zamek centralny- jak dobrać części (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278021)

Grzechoo 13-03-2018 21:38

Zamek centralny- jak dobrać części
 
Mam problem w dobraniu zamka. Mam Fiestę MK6 po lifcie. Chcę założyć centralny. Pojawia się pytanie, czy zamki w lifcie są takie same jak przed?

Pytanie drugie czy zamki od wersji 5d podejdą do mojej 3d?

Może ktoś również się orientuje czy wersja modułu gem A różni się czymś od wersji np. C, D.
Czy są różnice w elektronice czy np. idsem sobie włączę funkcje zamykania z pilota?

Aha i czy zamki do podwójnego ryglowania różnią się czymś od tych z pojedynczym czy to tylko gem jest inny?

arturek 14-03-2018 06:33

Odp: Zamek centralny- jak dobrać części
 
Witam

http://www.republika.pl/fefk/central.jpg



pozdrawiam
Arturek

slawomirro 14-03-2018 06:39

Odp: Zamek centralny- jak dobrać części
 
Cytat:

Napisał Grzechoo (Post 2948795)

1. Pojawia się pytanie, czy zamki w lifcie są takie same jak przed?

2. Pytanie drugie czy zamki od wersji 5d podejdą do mojej 3d?

3. Może ktoś również się orientuje czy wersja modułu gem A różni się czymś od wersji np. C, D.

4. czy zamki do podwójnego ryglowania różnią się czymś od tych z pojedynczym czy to tylko gem jest inny?

Ponumerowałem Twoje pytania, łatwiej będzie odpowiedzieć :)

1. Nie.
Przed liftem centralny nie obsługuje składania lusterek przy zamykaniu auta. Moduł w drzwiach kierowcy ma mniej pinów.

2. Sam mechanizm zamykania - tak, ale on nie różni się od tego co masz. Istotne jest centralka zaraz za zamkiem. I odpowiedź brzmi: nie.

3. Opisałem dokładnie to na stronie. Za dużo by tu pisać:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

4. Różnica występuje w module GEM. W każdym razie ja swoje podwójne ryglowanie wyłączyłem, bo mnie denerwowała ta funkcja i konieczność pamiętania że aby otworzyć wszystkie drzwi, a nie tylko kierowcy trzeba na pilocie dwa razy dość szybko naciskać guzik.
Mozna to programować jakoś kluczykiem, ale najlepiej się to robi przez menu komputera pokładowego. Jak go nie masz, polecam dokupić zegary i manetkę. Tylko tyle Cię dzieli od jego posiadania i łatwiejszej kontroli nad centralnym.

Grzechoo 26-03-2018 21:58

Odp: Zamek centralny- jak dobrać części
 
Odnośnie pytania czym się różnią moduły GEM nie zrozumieliśmy się, albo zbyt mało jasno napisałem. Chodziło mi o to, czy różnią się elektronicznie. Ponieważ mam swój IDS i czy mogę sobie zrobić z A np. C. Bo czym różni się A od C wiedziałem.

Sorki za absencję, jak i to, że mogę sobie podłączyć i sam sprawdzić. Niestety na chwilę obecną nie mogę bo mam nogę w gipsie na 6 tyg :( Także może ktoś pomoże z wiedzą?

Może macie pomysł gdzie kupić zamki do Fiesty z podwójnym ryglem 3D po liftingu?

slawomirro 27-03-2018 14:05

Odp: Zamek centralny- jak dobrać części
 
Cytat:

Napisał Grzechoo (Post 2955674)
Chodziło mi o to, czy różnią się elektronicznie. Ponieważ mam swój IDS i czy mogę sobie zrobić z A np. C. Bo czym różni się A od C wiedziałem.

Na pewno różni się ilością wyjść do okablowania, czyli poza wgraniem nowego obrogramowania (nie wiem czy to się da), musiałbyś lutować piny jesli na płytce są wogóle wyjścia. Zdecydowanie taniej i łatwiej jest kupić używany na Allegro.
Cytat:

mam nogę w gipsie na 6 tyg :(
Dużo zdrowia :)
Cytat:

Może macie pomysł gdzie kupić zamki do Fiesty z podwójnym ryglem 3D po liftingu?
Allegro?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.