Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275709)

daniel1978 26-01-2018 18:29

Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
Witam wszystkich po długiej nieobecności od pewnego czasu pojawił się problem a mianowicie czasami mój fordzie smax z 2008r 2.0 benzyna na gazie czasami poszarpuje tak jak by nie palił na 1 cylinder zjawisko trwa około 5 sekund i potem wraca do normy i tak co jakiś czas i czasami wyskakuje błąd P0354 obwód pierwotny /wtórny cewki zaplonowej D usterka. Zjawisko dzieje się zarówno na gazie jak i benzynie ale na gazie częściej Mechanicy rozkładają ręce. Wymienione świece, cewka, sprawdzone kostki, kompresja, przeczyszczona przepustnica i egr. Dalej brak pomysłów mówią że to może wina luzow zaworowych

lucas4891 28-01-2018 16:45

Odp: Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
Na gazie potrzeba mocniejszej iskry do zaplonu. Zakladam, ze cewka nowa i ma taka sama rezystancje co reszta. Jeszcze warto byloby sprawdzic przewod krory do tej cewki wchodzi.Tak jak jest napisane moze to byc obwod pierwotny lub wtorny. Moze sie myle, ale zawory nie maja nic wspolnego wypadaniem zaplonow

pilar73 30-01-2018 19:12

Odp: Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
mam ten sam problem i ciagle sie pogarsza.u mnie dodatkowo szarpie silnikiem a najgorzej to jest na zimnym silniku. wymienione swiece wszystkie,cewki wszystkie nowe i oryginalne i dale nic.przewody w nocy sie nie swieca a boje sie je rozgrzebac bo sam potem nie zloze. przydalby sie dobry mechanik w rejonie ///Poznania lub suchej beskidzkiej

dwunastnic 14-06-2020 14:21

Odp: Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
Witam! To szarpanie nie ma nic wspólnego z gazem. Mam identyczne objawy, a nie mam gazu. Kolejna rzecz, ktorą wymienie, to cala wiązka elektryczna. Podejrzewam wtyczki wchodzące do ecu.
Pozdrawiam

setaszi 14-06-2020 22:36

Odp: Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
prawdopodobnie przyczyną tych usterek jest sterownik silnika, zerknijcie na aledrogo jakie ceny są za taki ster. / sterownik nie naprawialny , ciężki do rozklejenia/ sprawdzić, podstawić co się da, luzy zaworowe obowiązkowo do sprawdzenia, wymiana sterownika na samym końcu.

puchatek-007 21-06-2020 14:26

Odp: Błąd P0354 usterka cewki i czasami nierówna praca silnika
 
Witam, Odnośnie tej cewki i szarpania to czy czasami uszczelka pod pokrywą zaworów nie jest uszkodzona, u mnie też pojawiał się taki problem ponieważ olej oblewał gniazda świec i co jakiś czas przerywało ne danej cewce, po wymianie kompletnej uszczelki wraz z wewnętrznymi oringami problem ustał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.