Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czy części karoserii diesla pasują do benzyny? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275264)

Rob_Zone 17-01-2018 20:48

Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Witam!

Od ponad roku jestem użytkownikiem Foki w benzynie/gazie (1.6/2004 r. ). Auto do tej pory sprawowało się bez zarzutu, jestem mega zadowolony. Niestety w zeszłym tygodniu miałem stłuczkę - typ nie wyhamował i zgniótł mi tył plus rozkwasiłem przód o auto przede mną. :( W zasadzie jeżeli chodzi o uszkodzenia to nie są takie tragiczne bo sam silnik nie ucierpiał, chłodnica wygięta ale wszystko dalej jeździ i działa. Dzisiaj dostałem orzeczenie z ubezpieczalni, że dostanę 4600 zł. odszkodowania. No i w sumie mam dylemat bo chciałbym dalej śmigać Foką ale części ogarniać, mechanika, dużo czasu i nerwów a auto jest mi potrzebne na dojazdy do pracy (40 km/dziennie). Przeglądając oferty na alledrogo znalazłem opcję w której gość chce sprzedać praktycznie takie samo auto jak moje tyle, że 1.8 diesel/2000 r. - życzy sobie 2000 zł. W mojej głowie pojawiła się myśl ażeby kupić tego diesla, wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne elementy (zderzaki, maska, klapa tył, jakieś belki, zamki, lampy), a to co zostanie zezłomować. Nie wiem czy to dobry pomysł oraz czy wszystko by pasowało tak jak mi się wydaje bo z pozoru wygląda jak mój ale nie znam się na detalach. Jeżeli ktoś z Was mógłby mi doradzić czy to ma sens to byłbym bliżej wskrzeszenia mojego wehikułu. :)

Kubuch 17-01-2018 20:55

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Blachy, zderzaki i lampy są takie same ;-)

Rob_Zone 17-01-2018 21:37

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Ok, dzięki, a co np. z tymi wszystkimi mocowaniami, belkami, żelastwem do którego jest przymocowane to wszystko? Logika podpowiadałaby, że jeżeli elementy karoserii są takie same to i pod nią powinno być to samo ale wolę się upewnić.. :)

Phoenix_eu 17-01-2018 22:53

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
To zależy, czy masz tarcze czy bębny. W 1.8 TDCI są tarcze, to zawsze możesz swoją foke wzbogacić o nie ;)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

maciej_b 18-01-2018 06:30

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
99% będzie pasowało. Problem możesz spotkać w komorze silnika. Na pasie przednim diesel (2000r to pewnie tddi) ma intercooler, nie wiem jak z chłodnicą trzeba się spodziewać że są inne. Tu dojdzie kwestia jakiś spinek ew specyficznych dla benzyny mocowań.
Sprawy typowo blacharskie, lampy, pas tylni i przedni będą pasowały.

Tomaszstn 18-01-2018 15:04

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Jest jeszcze jeden problem. Ty masz polifta a dawca jest z 2000 roku więc przedlift. Zderzaki mocowaniami pasują ale wygląd inny, środek też inny aczkolwiek wszystko pasuje p&p oprócz tunelu, tylko po co z nowszego auta robić starszy?? Wydasz 2000zł a wyciągniesz tylko błotniki, maskę i tylną klapę, nie wiem czy jest sens. Pisałeś też coś o zamkach, też są inne, cała wiązka w aucie się różni więc nie mam pojęcia co byś z tego wykorzystał. Na Twoim miejscu brałbym same uszkodzone elementy aby naprawić swojego bądź za kwotę z odszkodowania i złomowanie swojego, dołożyć coś o ile masz z czego i kupić choćby MK2, zawsze to nowsze auto. Jednak to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam.

maciej_b 18-01-2018 16:23

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Fakt 2004 to było już po FL. Jednak były również ostatnie sztuki preFL... A kolega napisał że dawca jest identyczny...

arturek 18-01-2018 19:40

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Cytat:

Napisał Rob_Zone (Post 2918305)
[...]
W mojej głowie pojawiła się myśl ażeby kupić tego diesla, wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne elementy (zderzaki, maska, klapa tył, jakieś belki, zamki, lampy),
a to co zostanie zezłomować.
[...]

Witam

Bardzo zły pomysł i może mieć poważne konsekwencje finansowe

zacznijmy od tego, że każde auto musi mieć ubezpieczenie OC,
jeśli zezłomujesz auto (sprzedasz resztki na złom), to do końca zycia będziesz płacił OC za auto, którego nie będziesz mógł wyrejestrować !!,
A jeśli nie będziesz płacił OC, to Fundusz Gwarancyjny, "dowali" kilka tysięcy kary.

Z drugiej strony, aby wyrejestrować auto, musisz przekazać je do Stacji Demontażu Pojazdów.
Za każdy brakujący kilogram, płacisz karę !!

No chyba, że dawcę + uszkodzone części przekażesz do stacji demontażu, ale nie wiem czy taki numer przejdzie.

Przypomnę - w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak wyrejestrowanie pojazdu i zostawienie go sobie na części !!

pozdrawiam
Arturek

Lukasz2525 18-01-2018 20:10

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Weźmie co potrzebuje, do gruza przełoży uszkodzone części i zezłomuje "rozbite" auto, w firmie która się tym zajmuje i skupi go od niego.

J@colo 19-01-2018 09:53

Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?
 
Po co takie straszenie, Oc i jakimiś konsekwencjami ?? Ja wywożę kasty focusów kompletnie zdemontowane i normalnie dostaje papier o demontażu do wyrejestrowania auta, jeżeli kolega nie będzie mógł tak zrobić to zadzwoni do skupu aut spokojnie ktoś resztę za jakieś drobne zabierze.

Najlepiej kupić auto z uk lub Niemiec, jeżeli auto ma klime chłodnice są takie same w dieslu i benzynie, nawet jak masz zespoloną to możesz założyć tą zwykłą, zamki są takie same mogą się różnic ilością pinów (8 lub 5) ale z centralnym działają oba zamiennie.

Inna sprawa to za 2000 albo mniej dostaniesz polifta np z uszkodzonymi wtryskami i wtedy znika duzo problemów, są tez benzyny z uszkodzonymi silnikami tu spokojnie w 1000 się zmieścisz.

Jest opcja żebyś sprzedał auto tak jak stoi dołóż to co dostaniesz z ubezpieczalni i masz nowe auto bez pierdzielenia. :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.