Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] wymiana szyby czołowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274504)

x54 02-01-2018 17:41

wymiana szyby czołowej
 
Witam kolegów/koleżanki. Prawdopodobnie czeka mnie wymiana szyby czołowej (ogrzewana), gdyż zauważyłem lekkie pęknięcie od kamienia a naprawa chyba nie poszła za dobrze, gdyż pęknięcie jest teraz bardziej widoczne niż przed naprawą. Dlatego proszę o jakieś wskazówki w tym temacie. Interesuje mnie szczególnie, czy wymienić na oryginalną, czy może na jakiś zamiennik - jakie są plusy i minusy obu tych wariantów, w tym dotkliwości dla portfela. Trzeba będzie też pewnie szybę ubezpieczyć, dlatego może, ktoś z doświadczeniem podpowiedziałby, jaka firma oferuje najkorzystniejsze ubezpieczenie. Z góry dziękuję.

slawek-kali 02-01-2018 18:23

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Nie wymieniaj na nordglass i chyba tyle..

x54 02-01-2018 18:26

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Czyli co, wszystko inne da się strawić?

slawek-kali 02-01-2018 18:27

Odp: wymiana szyby czołowej
 
saint gobain lub pilkington szly na pierwszy montaz ;)

x54 02-01-2018 18:34

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Zatem może da się coś przyoszczędzić, bo szczerze mówiąc przymierzałem się już do wymiany na oryginał w ASO i liczyłem się z tym, że może zaboleć.

bleekm 02-01-2018 18:47

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Ja mam nordglassa i odradzam rowniez, ta szyba sie tak rysuje ze to po prostu masakra. Szkoda kasy bierz te co ci napisali w komentarzach.

SilverShadow 02-01-2018 19:00

Odp: wymiana szyby czołowej
 
W ASO za samą szybę ogrzewaną i z czujnikiem deszczu zawołali 3357,90 zł, koszt całkowity wymiany 4590 zł brutto :)
Masz wykupione AC?

x54 02-01-2018 19:00

Odp: wymiana szyby czołowej
 
No to moje obawy się potwierdziły i z oryginału już jestem wyleczony. No chyba, że jakiś ubezpieczyciel mi to zasponsoruje. AC jeszcze mam ale w momencie wystawienia faktury przez sprzedawcę samochodu (mam je od tygodnia, faktura będzie za dwa tygodnie) AC wygaśnie. Czytałem, że do OC możesz też dokupić ubezpieczenie szyby i pewnie zaraz to zrobię. Tylko nie wiem czy ubezpieczyciel takie fanaberie zasponsoruje.

juri2069 02-01-2018 19:03

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Kiedyś wymieniłem na nordglass ( z ubezpieczenia ) i niby wszystko ok poza tym , że od razu po wymianie już ze 2 paski nie grzaly. Tandeta pierwsza klasa

SilverShadow 02-01-2018 19:06

Odp: wymiana szyby czołowej
 
Zamiennik, jak się orientowałem, to koszt na poziomie 1400 - 1600 zł (ceny z lipca 2016, jeżeli dobrze pamiętam pytałem o Pilkingtona).
Ostatecznie szkoda została zlikwidowana z AC, wymiana na szybę oryginalną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.