Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Błąd ciśnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274389)

Sakura 30-12-2017 11:52

Błąd ciśnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Witam. Podczas trasy przytrafiła mi się dziwna przypadłość. Podczas spokojnej jazdy wyświetlił mi się komunikat o awarii silnika (bez zapalenia się którejkolwiek kontrolki). Zjechałem na pobocze wyłączyłem silnik, a następnie go włączyłem. Komunikatu już nie było. Podczas dalszej trasy nie zauważyłem nic niepokojącego. Ford S-max z 2007 r. wyposażonego w silnik diesel 2.0L Duratorq-TDCi (143PS)

W Forscan-ie mam następujące błędy:

===PCM DTC P0087:00-68===
Kod: P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie – zbyt niskie
Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony
Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
===END PCM DTC P0087:00-68===

===PCM DTC P062B:00-28===
Kod: P062B - Dzialanie wewnetrzne modulu sterujacego wtryskiwaczami
Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
===END PCM DTC P062B:00-28===

Podpowiecie co powinienem sprawdzić w Forscanie?

lucas4891 31-12-2017 18:13

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Czy zauwazyles jakis dziwny dzwiek w pracy silnika w momencie wystapienia usterki lub bezposrednio przed? Mam na mysli twarda prace silnila.

Gimnastikball 01-01-2018 12:42

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Filtr paliwa do sprawdzenia

Sakura 01-01-2018 14:08

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Zmiany dźwięku pracy silnika nie wycwyciłem, a teraz nie ma mowy żebym sobie przypomniał. Na co zwrócić uwagę oglądając filtr?

lucas4891 01-01-2018 14:22

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
nie wiem jak mozna okreslic stan filtra poza przypadkiem calkowitego zasyfienia. Najlepiej poprostu go wymienic. Koszta nie sa duze, no chyba, ze sam go ostatnio wymieniales

Bump: na wszelki wypadek mozesz zerknac na wtyczki i kable od zaworow na pompie wtryskowej. Zawor niskiego cisnienia jest na wieszchu, ale zeby sie dostac do wtyczki zaworu wysokiego cisnienia to lepiej wymontowac obudowe filtra powietrza, a i tak latwo nie bedzie

Sakura 01-01-2018 14:40

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Dzięki. Zbliża mi się serwis olejowy więc zlecę przy okazji wymianę filtra. Odnośnie wtyczek to ostatnio łaziła mi jakaś gadzina po silniku i może coś ruszyła. Myślisz że jeżeli błąd się nie pojawił to jest sens grzebać przy wtyczkach?

lucas4891 01-01-2018 14:54

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Sprawdzic stan wtyczek to nie jest jakas wielka robota. A jak blad nie bedzie powracal to mozna sobie darowac poszukiwania.

Sakura 01-01-2018 15:22

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Ok. Dzięki.

r0ck 25-04-2019 06:27

Pomocy! Odpalił, 10 sek i zgasł Kod: P0087
 
Witajcie, auto odpaliło, 10 sek. i zgasł.
Laptop podpiąłem i błąd Kod: P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie – zbyt niskie.
Ostatnio jakieś 1000 km temu wymieniony EGR - poprzedni był zaślepiony teraz zamontowany bez blaszki. Poszarpywania w okolicy 1500-2000 obr - jakby paliwo nie dochodziło, ale zwalałem to na EGR. Przy okazji jakieś 500 km temu wszedł w tryb serwis - zapchany DPF - w tym trybie jechałem około 200 km. Po zgaszeniu wszystko wróciło do normy. Wczoraj dopalał DPF-a. I dziś rano taki cyrk. Pomocy!!!

r0ck 25-04-2019 11:08

Odp: Błąd ciśsnienia szyny paliwowej i modułu sterującego wtryskiwaczami.
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 2909178)
Czy zauwazyles jakis dziwny dzwiek w pracy silnika w momencie wystapienia usterki lub bezposrednio przed? Mam na mysli twarda prace silnila.

właśnie u mnie wczoraj taka praca była, ale myślałem że to DPF się wypala - bo wentylator chodził i gorąco było, aż wszystko "trzeszczało" przy silniku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.