Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Szarpanie biegów w PS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273762)

tomcio43 14-12-2017 10:40

Szarpanie biegów w PS
 
Witam, mam trudność żeby ustalić przyczynę dziwnego zachowania skrzyni automatycznej PS. Przy zmianie na 1-2-3 bieg odczuwa się takie szarpnięcia, na kolejnych już tego nie ma przełączają się płynnie. Dodam że miałem wymieniany olej w skrzyni robioną kalibrację i nie pomaga.
Czy ktoś podpowie co można z tym zrobić.
Pozdrawiam

stingerA6 14-12-2017 10:48

Odp: Szarpanie biegów w PS
 
Cytat:

Napisał tomcio43 (Post 2901330)
Przy zmianie na 1-2-3 bieg odczuwa się takie szarpnięcia

Teoretycznie lekkie szarpnięcie z 1-2 występuje czasami. Z tym, że nie wiem jak mocne jest to szarpnięcie?
Poczytaj w dziale skrzyń automatycznych - tam o PS już chyba wszystko napisano

tomcio43 14-12-2017 11:41

Odp: Szarpanie biegów w PS
 
Dzięki kolego ale ja już tam pisałem i nic z tego nie wynikło, ktoś napisał że mam sobie poszukać serwis skrzyń automatycznych.

Bump: Dodam, że kiedy silnik jest zimny to praktycznie nie odczuwa się tych szarpnięć, natomiast po rozgrzaniu to tak jakbym kogoś holował i linka się urwała i auto szrpnie do przodu, aha i w momencie zmiany biegu na wyższy to bardzo obroty spadają do 1100-1400 i auto aż zawarczy (zadrży) .
Znowu jak depnę na pedał gazu konkretnie to tych szarpnięć nie odczuwa się, i biegi wchodzą płynnie,
ciekawe.

gandolfinek 14-12-2017 19:37

Odp: Szarpanie biegów w PS
 
Cytat:

Napisał tomcio43 (Post 2901358)
Dzięki kolego ale ja już tam pisałem i nic z tego nie wynikło, ktoś napisał że mam sobie poszukać serwis skrzyń automatycznych.

Bump: Dodam, że kiedy silnik jest zimny to praktycznie nie odczuwa się tych szarpnięć, natomiast po rozgrzaniu to tak jakbym kogoś holował i linka się urwała i auto szrpnie do przodu, aha i w momencie zmiany biegu na wyższy to bardzo obroty spadają do 1100-1400 i auto aż zawarczy (zadrży) .
Znowu jak depnę na pedał gazu konkretnie to tych szarpnięć nie odczuwa się, i biegi wchodzą płynnie,
ciekawe.

Mam to samo tylko że 1-2 dalej już płynnie. Serwis twierdzi że tak jest w każdym nawet nowym i zdziwieni byli jak powiedziałem że dopiero teraz to zauważyłem (prawie dwa lata i 26 tyś przebiegu) A ja dam sobie rękę uciąć że wcześniej tego nie było.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka

bob8 14-12-2017 20:28

Odp: Szarpanie biegów w PS
 
Na zimnym silniku ma prawo szarpnac , poniewaz zimny a przez to gestszy olej dluzej jest rozprowadzany po skrzyni.

Natomiast jezeli na rozgrzanym szarpie to juz jest oznaka przycinajacych sie zaworow w skrzyni.

Mialem tak w poprzednim aucie i winne byly zawory.

Jak sie myle to niech mnie ktos poprawi.

qwertykk 16-12-2017 17:36

Re: Szarpanie biegów w PS
 
Nie zgadzam się. Na dobrze zachowanym powershifcie (czyli ciężko o taki) nie ma różnic czy zimny czy ciepły. Natomiast, można tą skrzynię zmusić do szarpnięć i tak już niestety jest.

tomcio43 17-12-2017 19:09

Odp: Szarpanie biegów w PS
 
Koledzy, czyli myślicie, że czas mojej skrzyni dobiega końca?
Cholera , kupiłam automat specjalnie dla żony aby miała lżej a tu zonk (oby nie) popróbuję jeszcze gdzieś popytać, ale jak by ktoś mógł pomóc coś doradzić to będzie super.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.