Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Które wersje benzynowe mają dwumasę? - Benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272872)

jacekmb1 12-11-2015 17:35

Które wersje benzynowe mają dwumasę? - Benzyna
 
Muszę myśleć już nad wymianą dwumasa bo słychać go coraz bardziej. Mam teraz pytanie czy ktoś może w tym silniku 1,8tdci wymieniał dwumasę na sztywne koło i czy zda to egzamin, bo koszty dwumasy jak i koła sztywnego firmy sachs są porównywalne.

lisek40 13-11-2015 08:30

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Panują różne opinie. Generalnie chyba lepiej dwumasa. Ja kupiłem komplet dwumasa, sprzęgło, wysprzęglik za 1650 tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jacekmb1 26-12-2015 07:50

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Mam do was pytanie czy po numerze vin mogę sprawdzić jakiej firmy mam sprzęgło czy muszę to najpierw rozebrać, bo po świętach chciałem już kupić,i zastanawiam się nad tym czy będzie mi pasować.

jacekmb1 28-12-2015 16:38

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Powracam do pytania dwumasa podzwoniłem objezdziłem mechaników w okolicy i mówią aby założyć sztywne koło, będę to zakładał sam bo to żaden problem dla mnie tylko jaki tego będzie efekt może ktoś z was już sztywne koło zakładał, czy bardzo duża jest różnica w jezdzie.

leonov 30-12-2015 07:44

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Przy duzych pojemnościach silnika może być "różnie", w pracy w Corsie 1,3 CDTI daliśmy sztywne i żadnych problemów, nic nie czuć żadnych drgań itp.
W sklepie w którym kupowalismy sprzęgło, odradzali nam zakup, że niby sprzedali kiedyś do BMW i były problemy.
Musi sie wypowiedzieć ktoś z takim silnikiem i "sztywnym" ;-)

Foczka 23 30-12-2015 10:38

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Tez jestem zwolennikiem polepszania nie ktorych rzeczy ale jeżeli chodzi o dwumase to uważam że lepiej jest ja zalozyc niz sztywne. Argument cena praktycznie ta sama a biorac pod uwage ze jeździsz normalnie bez palenia gumy z pod kazdych swiatel to dwumas wytrzyma okolo 200 tys a nie sądzę ze ty jako właściciel przejedziesz taki dystans. Takze wymienisz raz i zapomnisz o sprzegle. Taka moja sugestia a na nowej dwumasie zadnych drgan na karoserie nie przenosi. Takze to tylko moja opinia. Pozdrawiam

luki6262 31-12-2015 11:07

Odp: Dwumas czy sztywne koło.
 
Tak naprawdę nie wiesz co się stanie. Mogą wystąpić drgania, których nie będziesz czuł, a jednak będą one miały wpływ na skrzynie, półosie itd. Generalnie sztywne koło zamachowe będzie gromadziło inną wartość energii kinetycznej niż koło dwumasowe(nikt w warunkach laboratoryjnych tego nie badał). Oba koła musiałby mieć taki sam promień i taką samą masę - wtedy można coś pokombinować przy zakładaniu. Jeżeli mówisz, że cena taka sama to zostań przy dwumasie- powinno wytrzymać kolejne 250 kkm :)

EmIgrekcC-max 23-11-2017 10:18

Koło dwumasowe mam czy nie ?
 
Witam wszystkich forumowiczów. Jest ktoś w stanie dowiedzieć się czy w moim c-maxie jest koło dwumasowe?? Podaje nr Vin WF0MXXGCDM3J30533 Pozdrawiam

Tigresse 23-11-2017 10:45

Odp: Koło dwumasowe
 
Czytałam, że te silniki mają wyjątkowo jak na benzynę koło dwumasowe, choć nie słyszano o jego wymianie bo benzyniaki nie przeciążają tak jak diesle. Ile w tym prawdy niech ktoś bardziej zorientowany się wypowie.

EmIgrekcC-max 23-11-2017 10:58

Odp: Koło dwumasowe
 
Czytałem że od czerwca 2003 weszły dwumasy do tej że benzyny a mój fordzik został wyprodukowany w styczniu 2003


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.