Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272353)

tori_amos 01-10-2009 21:21

doświetlenie skrętu
 
Witam, czy ktoś mógłby mnie "oświecić" ;-) w w/w temacie. Noszę się z zamiarem kupna reflektorów soczewkowych (tak, jednak nie xenonów :-) ) i patrząc na oryginały z Helli w opisie jest: "funkcja lampy: ze światłami doświetlającymi zakręt". jednak oglądając sam reflektor nie zauważyłem żeby były jakieś dodatkowe halogeny/żarówki doświetlające zakręt. Czyżby soczewka była ruchoma? Czy wobec tego, zmieniając ze zwykłych na soczewkowe należy dokupić jakiś moduł wprawiający w ruch na zakretach soczewkę? :-)
Czy może za doświetlenie skrętu są jednak odpowiedzialne lampy p/mgłowe ( bo właśnie na stronie owej helli widziałem taki kit do FFII do doświetlania zakrętów i nie było to nic innego jak ruchome p/mgłowe.
czy ktos wie i mógłby mnie "oświecić" w tym temacie "jak to działa" ??

Komor 02-10-2009 08:04

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Tak, soczewki są też ruchome, tzw. skrętne!

kaczozord 02-10-2009 08:42

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
patent z przeciwmgielnymi to prosty układ który włącza jedno że świateł w wypadku włączania jednego z kierunkowskazow. W takim rozwiązaniu nic się nie rusza, a da się to zanotować do prawie każdego auta.

tori_amos 02-10-2009 09:28

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Cytat:

Napisał Komor (Post 1256112)
Tak, soczewki są też ruchome, tzw. skrętne!

Wobec powyższego, jak rozumiem muszę równiez dokupic jakis moduł odpowiedzialny za skręt tychże soczewek, jest to do zrobienia? Czy np. da sie ustawić soczewki w jednej pozycji, tj. zablokować i nie wchodzic w koszta i przeróbki?

Komor 02-10-2009 11:07

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Co do mechanizmów to nie mam pojęcia. na pewno jest jakiś dynamiczny silnik strerujący soczewką przy skrętach.

Jesli chodzi o doświetlanie przecwimgielnymi mozna to zrobić ale w przydadku focusów nielegalnie, nie ma na to homologacji, poza tym one nic poza bardziej atrakcyjnym wyglądem i doświetlaniem jezdni przed zderzakiem nie dają.

mariusz.kowalczewski 02-10-2009 19:14

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Witam,
w mojej Foce są fabrycznie zamontowane światła soczewkowe adaptacyjne (z doświetlaniem zakretów). Fakt z zewnątrz nic nie wskazuje, że mają funckję doświetlenia. Mechanizm reaguje dopiero po odpaleniu.

aprzemek 03-10-2009 22:26

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Mariusz powiedz proszę jak się spisuje te doświetlanie?
W poprzednim aucie miałem ksenony, przesiadłem się na halogeny i co jadę po zmroku to mam traumę.
Hella ma ciekawy patent, światła, które montuje się w miejsce przeciwmgłowych, zawierają i żarówkę do przeciwmgłowych i do doświetlania zakrętów. Niestety są trochę większe niż fabryczne, poza tym kosztują ok tysiaka.

mariusz.kowalczewski 04-10-2009 11:34

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
Witam,
w mojej ocenie, w zasadzie rewelka. W porównaniu do świateł standardowych zdecydowanie na korzyść adaptacyjnych.

aprzemek 04-10-2009 21:14

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
A czy działa to tak jak w instrukcji, czyli skręcają się tylko w prawo?

Vosh 05-10-2009 11:01

Odp: FOCUS II - doświetlenie skrętu
 
E tam, i w prawo i w lewo, tylko w prawo jakby wcześniej i bardziej ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.