Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Płyn do wspomagania jaki ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270893)

deemek 12-10-2017 18:00

Płyn do wspomagania jaki ?
 
3 załącznik(i)
Jaki płyn do wspomagania do focusa z 2008 roku 1.6 benzyna? W książce obsługi piszą WSS-M2C204-A2 czyli zielony. W TIS pisze zeby wlać WSA-M2C195-A. Ja ze swojego układu zlałem odrobinę takiego jak na zdjęciu. Ktoś mi powie jaki to może być kolor?

Fulara 12-10-2017 18:53

Odp: Płyn do wspomagania
 
no czerwony
czemu nie dasz pod słońce pojemnika ?

marcociarz 12-10-2017 19:02

Odp: Płyn do wspomagania
 
Wyraźnie widać że jest czerwony.
Na dniach wymieniałem płyn do wspomagania ale z pompą mechaniczną (Ford Fiesta 1.3 z 2006) i wyglądał identycznie.
A będąc w ASO po nowy, poinformowałem że potrzebuje czerwony a pracownik sklepu poinstruował mnie, cyt: "do mechanicznych pomp, tylko czerwony a do elektrycznych pomp można i czerwony i zielony". Dla wszelkiej pewności poprosił mnie o dowód rejestracyjny, a ja mechanicznie podałem od Fokusa myśląc że daje od Fiesty. Sprawdził, i mówi że do Fokusa jeden i drugi.
Mogę podpowiedzieć, że akurat w moim przypadku mam ZIELONY.

tomi002 12-10-2017 21:30

Odp: Płyn do wspomagania
 
Cytat:

Napisał deemek (Post 2870573)
Ja ze swojego układu zlałem odrobinę takiego jak na zdjęciu.

A wiesz kto go zalewał?
Po co kombinować. W książce pisze, ze taki to lej taki jak w książce. Zwłaszcza, ze zielony WSS-M2C204-A2 jest tańszy.
Z resztą wymieniasz czy dolewasz?

Fulara 12-10-2017 21:41

Odp: Płyn do wspomagania
 
lali w fabrykach co mieli, instrukcje sobie mozna w buty wsadzic tez mialem miec zielony a mam czerwony i taki leje

tomi002 12-10-2017 21:50

Odp: Płyn do wspomagania
 
Lubisz przepłacać to lej.

Fulara 12-10-2017 22:18

Odp: Płyn do wspomagania
 
no faktycznie, ten olej się tak często zmienia że szok...

gruby33 12-10-2017 22:58

Odp: Płyn do wspomagania
 
Cytat:

Napisał tomi002 (Post 2870723)
Lubisz przepłacać to lej.

Może nie chodzi o to, że Faulara ma dużo kasy na wydanie i leje sobie taki płyn ale o to, że jak byś nie wiedział płynów nie można mieszać Więc jeśli łany był zielony to lejemy zielony, a jeśli czerwony to lejemy czerwony .

tomi002 13-10-2017 08:42

Odp: Płyn do wspomagania
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2870729)
no faktycznie, ten olej się tak często zmienia że szok...

No i co w związku z tym?
Zielony jest tańszy i podany przez producenta w książce obsługi do tego samochodu. Zamierzasz z tym dyskutować? Masz jakieś mocne argumenty na to aby przy zmianie oleju wlewać droższy i inny niż w książce.

gruby33 to raczej oczywiste, że jak dolewasz to taki jak masz. No chyba, że masz coś co nie pewno tam być. Wtedy zmieniasz wszystko. A jak zmieniasz to na taki jak zaleca producent. W końcu instrukcja po coś jest. Mimo, że Fluara twierdzi go innego.

Fulara 13-10-2017 08:49

Odp: Płyn do wspomagania
 
ludzie, jak wy sobie potraficie zycie utrudniać, racji dochodzić i mędrkować

mam czerwony, nie cieknie, chodzi, działa, leje czerwony. po co się doktoryzować.
na pewno wymienisz cały płyn w układzie, na pewno. zmieszasz jeden z drugim i będziesz potrzebował 10 l żeby faktycznie zostawić jeden kolor...

lej jaki chcesz, ja leje, taki, jaki nalała fabryka a nie co książka pisze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.