Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270506)

n3m3zis999 04-10-2017 09:48

Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem
 
Witam,
Zauważyłem, że w mojej foce 1.6 ti-vct 125km na zimnym silniku nie raz nie chce przyśpieszać tak jak powinien, tzn.jest jakby delikatne szarpnięcie i nie ma mocy, możliwe że ten typ tak ma ? Z papierów wynika, że przegląd był robiony 10tys km temu więc to raczej nie tu problem. Ktoś miał podobnie ? doszukiwać się czegoś ? Czy dać sobie spokój, pytam bo jestem przed gazowaniem i chcę wszystko mieć na 0.

juri2069 04-10-2017 10:18

Odp: Focus MK3 przyśpieszanie na zimnym
 
U mnie tak jest na zimnym i w sumie tylko na 2 biegu odczuwalne, ale bardzo minimalnie. Nie że nie chce jechać, tylko jakby na ułamek sekundy mu odjelo kilka koni i wraca do normy. I tylko przy niskich obrotach.
Ja jestem czuły bo żona niczego nie zauważa.

Ogólnie to o tym nawet nie myślę bo jest ok. A silnik perełka że tak powiem i niski przebieg.
Może ten typ tak ma.

n3m3zis999 04-10-2017 11:06

Odp: Focus MK3 przyśpieszanie na zimnym
 
Całkiem możliwe, póki co nie będę się doszukiwać, mój przebieg to 163tys

mariouksspg 05-10-2017 10:37

Odp: Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem
 
Miałem to samo przez jakieś 2 lata, ostatnio zaczął szarpać już nawet na ciepłym i na wszystkich biegach + strzela z wydechu jak się mocniej gaz depnie. To jest początek jakiejś usterki, nie wiem co to jest, bo komputer pokazał mi czujnik zmiennych faz rozrządu a po wymianie usterka nie ustąpiła...

n3m3zis999 05-10-2017 12:09

Odp: Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem
 
Cytat:

Napisał mariouksspg (Post 2867366)
Miałem to samo przez jakieś 2 lata, ostatnio zaczął szarpać już nawet na ciepłym i na wszystkich biegach + strzela z wydechu jak się mocniej gaz depnie. To jest początek jakiejś usterki, nie wiem co to jest, bo komputer pokazał mi czujnik zmiennych faz rozrządu a po wymianie usterka nie ustąpiła...

A sprawdzałes luzy na zaworach?

mariouksspg 05-10-2017 13:22

Odp: Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem
 
popychacze są hydrauliczne więc raczej nie to

n3m3zis999 05-10-2017 18:42

Odp: Przyśpieszanie na zimnym słabe lecz tylko czasem
 
Cytat:

Napisał mariouksspg (Post 2867470)
popychacze są hydrauliczne więc raczej nie to

U mnie sa wlasnie plytki i nie maja regulacji, wybieram sie na sprawdzenie i regulacje i zobaczę czy przejdzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.