Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kopcenie na zimnym na niebiesko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269897)

Suszek24 19-09-2017 19:53

Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Cześć, znowu pisze zrobilo sie chłodniej i auto po odpaleniu nie kopci ale trzymając go na okolicy 2tys obrotow jest duzo niebieskiego dymu i śmierdzi nie spalona ropa... Po rozgrzaniu auta juz tego nie ma..

Oleju nie ubywa, płyn chłodniczy ok.. tracę juz słabość do tego auta...

aprox99 20-09-2017 04:31

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Wtryski leją a najlepiej pozbądź się go bo Mk3 to studnia bez dna.Wiem że regenerowałeś wtryski ale kto wie,są różni ,,fachowcy"na zimnym pracuje na tłustej mieszance ,może sterownik dostaje złe dane od czujników i wtryskuje za dużo.Szukanie problemów w MK3 to wieczność i kasa

Suszek24 20-09-2017 08:35

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] No tak pozbydz sie, szkoda bylo by teraz jak zostalo wlozon w nie okolo 5tys. Mowisz lejacy wtrysk alr on nie przerywa, nie szarpie w ogole. Podobnie mialem w ubiegla zime, niebieski dym i szarpal.

Zmienialem czujnik na listwie, moze wkręcę stary i sprawdze

Mariusz 20-09-2017 08:52

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
1 załącznik(i)
A sprawdzałeś świece żarowe i towarzyszący mu układ elektryczny sterujący nimi? Często upala się kabel podający napięcie na nie. Płynie tam dość znaczny prąd podczas grzania świec. Sprawdź go dokładnie jeśli świece są dobre.

Suszek24 22-09-2017 18:43

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wtryski oddane na stol zostaly i nie leja zwłaszcza ze w sierpniu byly robione to wedlug mnie za szybko

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na zimnym silniku jak kopci przy 2tys obrotach n biegu jalowym to wtedy smierdzi nie spalona ropa, jak rusze autem normalnie czyli, odpale i ruszam nie widze tego dymu nawet. Na cieplym silniku puszcza tylko czarna mala chmurke. Na co stawiasz ?

I tak ogolnie o temp silnika, jaka powinna byc po pokonaniu 20km? U mnie ciezko bo zaledwie wyszło 67stopni tylko.. przy temp atm. 10stopni

Wszystko zaczelo sie gdy temp spadla ponizej 15stopni na dworze

Mariusz 23-09-2017 07:26

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Cytat:

Napisał Suszek24 (Post 2861899)
I tak ogolnie o temp silnika, jaka powinna byc po pokonaniu 20km?

Po przejechaniu 5-6km powinna stać w pionie jak Batorego komin.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli tak nie jest, to wymień obydwa termostaty. Pamiętaj tylko, że oryginały wchodzą w rachubę. Nie baw się w zamienniki, bo Ci nerwów przysporzą co nie miara.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał Suszek24 (Post 2861899)
Na co stawiasz ?

Sprawdziłeś sprawność świec żarowych i elektryki z tym związanej?

sebollo69 23-09-2017 08:47

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2862017)
Jeśli tak nie jest, to wymień obydwa termostaty. Pamiętaj tylko, że oryginały wchodzą w rachubę. Nie baw się w zamienniki, bo Ci nerwów przysporzą co nie miara.

Trzeba tu jeszcze dopisać że czasami nawet wymiana na oryginał nic nie zmieni,u mnie tak jest i jeszcze u innych paru osób z forum,ale ogrzewanie działa więc olałem sprwę,a niech sobie stoi za pięć dwunasta jak jej tam wygodnie :)

zippy 24-09-2017 21:25

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Sprawdź ciśnienie na cylindrach. U mnie identyczne objawy dawały zużyte pierścienie. Pomiar dał 23 27 24 29. Po zalaniu ceramizera i 5tyś. km ponowny pomiar dał 28 30 29 30. Objawy ustąpiły całkowicie. Czeka mnie więc mały remoncik. Zbliżam się teraz do wymiany oleju (12tyś zrobione) i objawy na razie nie powróciły. Dodam jeszcze, że u mnie przed zalaniem ceramizera po przekroczeniu 4 tyś/obr silnik puszczał delikatny siwy dymek.

Suszek24 25-09-2017 07:27

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jaki ceramizer zalales?
A z drugiej strony olej by mi ubywal, a go nie e ubywa i nie przybywa �� mysle nad ze sa zle dawki wtryskow ustawione, jade dzis do serwisu zeby nadali nowe kody. Zobaczy sie wtedy czy bedie ro rozwiązanie. Swiece iskrza gdy dotykam je kabelkiem wiec grzeja. Plus w aso i innych nie autoryzowanych serwisach chwala silnik za to ze lagodnie i cichutko pracuje dla porownania odpalil mi inne mondeo to az wstyd odpalic go
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ogolnie raz pokazuje ok raz nie, olewam to. Wystarczy kawalek przejechać i wieje cieplym. Ale tak dziwnie dlaczego nawet po nocy w test zegarach pokazuje 40stopni ? �� Na nie odpalonym aucie. Tez tak macie ?


Przyszlo mi na mysl czy czasem nie będzie zatkana odma ?

zippy 25-09-2017 20:16

Odp: Kopcenie na zimnym na niebiesko
 
Oryginalny ceramizer do silników czterosuwowych. Koszt mały a na pewno nie zaszkodzi.
U mnie ubytku oleju również nie zauważyłem tzn ubywał w ilościach normalnych 0,5l na 10tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.