Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Wymiana manetki kierunkowskazów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268962)

tomus80 29-08-2017 15:25

Wymiana manetki kierunkowskazów
 
Witam kolegów
Czy wymiana manetki od kierunkowskazów we Fieście MK7 przed liftem rocznik 2011 jest skomplikowana? Chcę ją wymienić gdyż nie mam u siebie przycisku TRIP do obsługi komputera. Będę wdzięczny za wskazówki odnośnie tej wymiany. Pozdrawiam

pucek7 30-08-2017 18:26

Odp: Wymiana manetki kierunkowskazów
 
Jest łatwo dostępna. Wystarczy zdjąć obudowę kolumny (ztcp dwie śrubki pod zegarami i jedna z dołu), odpinasz kostkę od dołu i wypinasz z zatrzasków. Gdzieś na forum zdjęcia chyba były nawet - poszukaj w wątkach o kompie.

przemsky 31-08-2017 11:01

Odp: Wymiana manetki kierunkowskazów
 
Śrubka od spodu kolumny kierowniczej oraz dwie kolejne czekają na ciebie po skręceniu kierownicy w lewo i prawo o 90st. TORX 25. Kolejny krok rozpięcie plastików obudowy kolumny, część dolna od górnej która jest połączona elastycznym fartuszkiem pod zegarami.

Kolejny krok od spodu masz złączkę którą należy rozpiąć, a następnie patrząc od góry masz zatrzask (w twoim przypadku z prawej strony obudowy lewej manetki) który trzeba odchylić i całość bezproblemowo wyjdzie do góry bez użycia siły.

2/3 minuty i po sprawie.

tomus80 04-09-2017 20:03

Odp: Wymiana manetki kierunkowskazów
 
Dzięki za szczegółowy opis. Bardzo mi pomógł.

pwrlax 16-11-2017 18:27

Odp: Wymiana manetki kierunkowskazów
 
A czy ma ktos może numer katalogowy tej manetki do rocznika 2013 po lifcie? Czy manetka przed i po lifcie była taka sama?

Ryszardoo 27-05-2018 13:23

Dołożenie manetki komputera
 
Witam chciałbym dołożyć manetkę komputera wiem mniej więcej już co i jak porozbierac tylko mam wątpliwości
1.wystarczy kupić manetkę z przyciskiem trip i tylko wpiąć czy musze wpinać się kablami w coś?
2.moge kupić manetkę z poliftowej wersji? Czy oznaczenie np.10.08.09 :18 to oznaczenie daty produkcji?

arturek 27-05-2018 13:34

Odp: Dołożenie manetki komputera
 
Witam

Procedura jest następująca
- obracasz kierownicą w bok
- wtedy zobaczysz 2 śruby Torx
- odkręcasz śruby
- podnosisz do góry, górną część obudowy
- od góry zwalniasz dzyndzel który blokuje przełącznik
- wyjmujesz przełącznik do góry
- odpinasz kostkę elektryczną

i teraz 2 opcje przy składania
- albo uda Ci się wcisnąć kostkę / kabelek (bo jest krótki)
- albo odpinasz dolną część obudowy kierownicy i podpinasz kostkę bez problemu

Przydatny filmik - uwaga - są różnice bo tam jest wersja ST
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aukcja
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Ryszardoo 27-05-2018 14:33

Odp: Dołożenie manetki komputera
 
Dzięki za wyjaśnienie teraz już wiem co i jak,czym się sugerować przy poszukiwaniach znalazłem inne tańsze wydaje się zadbane tylko niewiem czy podejdą mam fiestę 09r sugerować się czymś konkretnym czy moge kupić jaka mi pasuje? Z poliftowej wersji naprzyklad?

KRUKER 27-05-2018 14:39

Odp: Dołożenie manetki komputera
 
Z poliftowej pasuje.

Ryszardoo 31-05-2018 10:44

Odp: Dołożenie manetki komputera
 
Arturek dzięki za rade i filmik zajęło mi to dosłownie 2min,może komuś się kiedyś przyda
Po aktywacji komputera na forscan niemoglem przełączać komp. Z poziomu zegarów dołożenie manetki rozwiązało sprawę
Z poliftowej wersji pasuje

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.