Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Szarpie po zaślepieniu EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267583)

oloo7 02-08-2017 13:43

Szarpie po zaślepieniu EGR
 
Witam.
Posiadam mondeo mk4 2.0 tdci 140km automat ( zwykły )

Po zaślepieniu EGR i przejechaniu ok 30km

np:Przy dojezdzie do skrzyżowania powoli lub gwałtownie hamując dosłownie przy samym końcu następuje uderzenie skrzyni, wydaje mi się że jak zmienia bieg z 2 na 1 wtedy występuje ten problem. Przy włączonej klimie jest nasilony.

Wyjąłem zaślepkę i po ok 10 km problem znikł. przejechałem ok 500 km bez zaślepki było ok i patrze że powoli problem zaczyna wracać ale juz nie tak mocno stuka jak przedtem
Możliwe że egr jakoś odciąża silnik? Że zle mierzy obciążenie ?
Poza tym skrzynia chodzi idealnie.
Wyczyscic czy kupic nowy?
a może to wina zaworka ?

DAMIAN-24 02-08-2017 14:20

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
Miałem to samo, problem nasila się w zimę(na zimnej skrzyni uderzenie czy tam szarpnięcie w skrzyni jest dużo mocniejsze). Może jakieś małe powiązanie z EGRem jest na moment ale... głównie problem leży w sofcie skrzyni, trzeba podjechać do jednego z forumowych magików i wgrać upgrade do nowszego - rozwiązuje to problem całkowicie.

Poczytaj ten temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oloo7 02-08-2017 16:54

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
sprawdzilem dokladnie jest to szarpniecie z 3 na 2 bieg. bez różnicy czy hamuje pedałem czy silnikiem. raz objaw raz nie ma. Cholera pod kompem zadnych powaznych bledow
2x cos z alternatorem
EGR na wykresie pokazuje ze zacina sie.
elektrozawory w skrzyni chodzą idealnie.

Bump: podjade do kogoś od skrzyń

oloo7 02-08-2017 20:56

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
z tego co się zorientowałem to do mojej skrzyni nie ma nowych softów. jest jeden fabryczny, co innego w powershift. Tam ponoć można zrobic aktualizacje i problem znika na jakis czas. odłączyłem kleme na noc. zobaczymy co bedzie :)Może zacznie się uczyć od nowa

DAMIAN-24 02-08-2017 21:20

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
Są nowe softy do Twojej skrzyni, masz taką samą jak ja - durashifta sprzężonego z przedliftowym 2.0 TDCi. Możesz kombinować, ja wiem na 100%, że upgrade softu pomoże - na forum są osoby, które Ci to ogarną.

orion512 28-08-2018 11:33

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
Oczywiście, że do skrzyni AWF21 też są nowsze softy.
I zwykle update faktycznie pomaga na szarpanie.

Hansolo 28-08-2018 12:19

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
Mitologia zaślepionego EGR, zaślepia zbyt mocno. Prawidłowo użytkowany ropniak nie powinien mieć problemów z EGR. To nie samochód na zakupy do Biedry i roboty 3 km. Powinien robić trasy, być przedmuchany , a odwdzięczy się zdecydowanie mniejszą awaryjnością.

bimarrrr 28-08-2018 12:53

Odp: Szarpie po zaślepieniu EGR
 
bo wzielo sie to ze starych golfikow czy passacikow, gdzie wszystko bylo mechaniczne. ale czasy sie jednak zmieniaja, wraz z postepem technologicznym


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.