Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267507)

Model mt 31-07-2017 22:14

Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp.
 
Witam. Echhhhh. Jak pech to pech. Kupiłem dziś auto Mondeo 2007r 1.8 ON 125kM i w drodze powrotnej rozkraczyło się. Najpierw podczas jazdy, przeważnie podczas przyspieszania występowało pojedyncze szarpnięcie. Potem nagle ograniczyło moc do 1,5 t obr. i ani grama więcej. Na wyświetlaczu pojawił się napis awaria silnika i zaświeciła kontrolka esp. Zdjąłem na kilka minut klemę z aku i pomogło ale tylko na pewien czas. Po paru kilometrach znów to samo. Gdy dotoczyłem się do domu zostawiłem auto na kilka minut. A potem gdy odpaliłem to znów wróciły obroty a kontrolka znikła.
Co to może być? Wiem że na tym etapie to trochę wróżenie z fusów ale choć podrzućcie jakieś podejrzenia. Ile jeszcze będę musiał wydać.

Tvvardy 01-08-2017 06:26

Odp: Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp.
 
Zrób diagnostykę komputerową, sczytanie i zapisanie sobie błędów DTC to wtedy coś będzie wiadomo. Auto wchodzi w tryb awaryjny tylko z jakiego powodu? Może gdzieś jest dziura w dolocie? Może EGR się zacina? Niektóre błędy odczytasz w teście zegarów.

Model mt 01-08-2017 13:42

Odp: Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp.
 
Byłem u mechanika. Przerwa w pracy wtryskiwacza na 2 cylindrze. Mówi że są 3 możliwości albo wtyczka nie łączy (podgiął blaszki) albo instalacja nie łączy albo wtrysk do wymiany. Tam są piezoelektryczne dlatego radził żeby w najgorszym wypadku nie zakładać regenerowanego. Mówił że jakieś 2 lata temu wymieniał wtryski w jakimś francuzie a tam podobno są takie same i jeden kosztował 2 tys. Prawda to że są aż tak drogie? Nie ma tańszej alternatywy?

bblo 01-08-2017 14:55

Odp: Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp.
 
Na znanym portalu aukcyjnym masz nowy za 1000 zł. Spotkałem się z podobnym przypadkiem ( błąd P1202), co ciekawe też na drugim cylindrze. Na początku poszarpywanie, po jakimś czasie tryb awaryjny i Usterka Silnika. Jak silnik ostygł dało się przejechać kilkadziesiąt km bez błędu. Wymiana wtryskiwacza załatwiła problem. Usterka piezoelektryka to ponoć częsta przypadłość tych wtrysków.

Jeżeli chcesz być pewien na 100 % że to wtryskiwacz , zamień miejscami np. z pierwszym cylindrem i jeźdź do czasu aż wyskoczy błąd. Jeżeli wyskoczy na 1. cyl to ewidentnie wtryskiwacz, jeżeli znów pojawi się na 2. to coś z okablowaniem, bądź sterownikiem.

Model mt 01-08-2017 21:08

Odp: Ograniczenie mocy do 1,5k, kontrolka esp.
 
Tak jak piszesz, dokładnie, najpierw szarpnięcia potem wyskakuje usterka i ograniczenie mocy, po ostygnięciu wszystko wraca do normy na parę kilometrów.W sumie dobra myśl z zamianą wtryskiwaczy miejscami. Po pracy troszkę pogrzebałem i znalazłem właśnie nówki za 1kzł.
A wiesz jak ten wtryskiwacz dalej się zachowuje? Czy po dłuższym użytkowaniu jest ok?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.