Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] akumulator do start/stop ecoboost 1.6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267154)

valhalem 24-07-2017 08:38

akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Cześć,

Drodzy forumowicze, potrzebuje pomocy w doborze akumulatora, głównie chodzi o wymiary :)

Dotychczas posiadałem bv6n-10655-aa / finis 1693 470 ,
znalazłem zamiennik Exide EFS jednak mam problem z doborem rozmiaru ( jeszcze nie miałem czasu wyciągnąć zdechlaka ) .

Pytanie brzmi czy dłuższy bok aku w moim wypadku to 315mm czy 275mm ? Dwa pozostałe wymiary są takie same.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ten jest dłuższy i na taki chwilowo złożyłem zamówinie.


Podpowiedzcie proszę szykać dłuższego czy krótszego ;) ?

headbanger 24-07-2017 08:50

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Niedawno wymieniłem aku i co ciekawe orginał z fabryki był krótszy i mniej pojemny od dobranego wg katalogu a w przegrodzie akumulatora była taka plastikowa blokada włożona żeby się tren mniejszy nie przesuwał. Wziąłem centrę 75ah bo mnie przypiliło i startstop zaczął działać.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

valhalem 24-07-2017 09:16

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
To pojawia sie jeszcze jedno pytanie, czy po zmianie na wiekszy aku bedzie koniecznosc przeprogramowania informacji w samochodzie ?

headbanger 24-07-2017 13:05

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Koleś który mi to wymieniał podłączał taki mały interfejs do auta który rejestruje nowe aku w komputerze samochodu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

valhalem 24-07-2017 13:18

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Dzięki za pomoc, zamontowany Exide 75Ah o długości 315mm , wszystko pięknie smiga :)

inconnel 10-08-2017 18:05

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Panowie, czy jest taka konieczność, aby programować nowy aku? Bez tego nie będzie działał? Padł mi tuż przed wyjazdem i mam problem ze znalezieniem serwisu :(

headbanger 10-08-2017 19:03

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Ten co mi wymieniał mówił że auto inaczej ładuje stary aku a inaczej nowy a bez rejestrowania ten nowy będzie działał ale skraca się jego żywot drastycznie podobno.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

edmun 11-08-2017 10:46

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Bez tego będzie działał, ale auto nie będzie poprawnie "wiedzieć" o jego żywotności, co ma wpływ na system start stop.
Możesz jeździć, zaprogramuj przy okazji kiedyś w przeciągu tygodni czy 2óch-3ech miesięcy.

niejan 18-08-2017 23:12

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
A jakie pojemności mieliście oryginalnie ? Dzisiaj dzwonię do Autoplaza bielany i mówię, że padł aku, rocznik 2011, ASS, 1.6 ecoboost, 60 Ah. Na to specjalista - to nie ma pan ASS. Ja na to, że od ponad 5 lat jeżdżę ponadto wiem chyba co kupowałem. Pan to nie ASS :D
Ale chciał VINu więc podałem i ... a wiec ma pan ASS a Ford wskazał kolejny aku 60Ah.
Pytam czy mogę wstawić większy, np 72Ah - pan na to - nie, bo nie będzie się doładowywał. I co mam o tym k... myśleć ???

kumpel Fordzika 19-08-2017 09:54

Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6
 
Kupowanie akumulatorów na wyrost przy eksploatacji auta w przeważającej mierze miejskiej na krótkich odcinakach to grzech z ery komunizmu :). Pan ma racje, że za duży aku będzie ciągle w stanie niedoładowania i nie zdażyć sie może nigdy, że będzie naładowany na full, no chyba, że powiedzmy raz na 2 tygodnie podłączysz go na noc pod prostownik. Pomoże to przedłużyć jego żywotność. 10% różnicy pojemności to max co można zakombinować. Ważne przy tym zakupie prąd rozruchowy, czyli wybierasz akumulator z jak najwyższym prądem rozruchowym z tych co są do wyboru.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.