Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266233)

elucidate 03-07-2017 22:54

Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Co sądzicie? Wejdzie czy zniknie jak akcyza?

cattani75 04-07-2017 06:39

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Wejdzie, bo to łatwa kasa na 500+, a dodatkowo spowoduje wzrost cen, więc i z VATu będzie więcej wpływów.

Korchez 04-07-2017 07:18

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
No i paliwo teraz tanie wiec spróbują przemycić podwyżkę.

taajniak 04-07-2017 11:14

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2825537)
Wejdzie, bo to łatwa kasa na 500+, a dodatkowo spowoduje wzrost cen, więc i z VATu będzie więcej wpływów.

Lepiej tego nie można ująć ;), jak drożeje transport to drożeje wszystko. Tak samo to wyglądało jak wprowadzili opłaty viatoll'owe.

Paliwo mamy w sumie tanie na tle całego UE - oczywiście nie mówię o stosunku cena / zarobki, bo Niemicy jak by mieli płacić 4,5 eur / litr to by chyba bundestag rozsadzili, więc nasi rządzący wykorzystują moment...

Projekt poselski jest tylko dlatego, żeby ominąć konsultacje społeczne i żeby ciszej w mediach było.
Mi to raczej na 500+ nie wygląda.
Wygląda to raczej tak, jak by chcieli z tej opłaty wpompować kasę w samorządy, żeby te wygrały wybory dla PiS, nic chyba bardziej nie cieszy mieszkańców małych miejscowości niż budowa obwodnic.

Z resztą jak ktoś uważnie słuchał expose Szydło, to ona powiedziała że jak braknie kasy na 500+ to uruchomią program LOTR - czyli dodruku kasy, czyli nałożą ukryty podatek pod postacią inflacji. Oni są mistrzami w nowych podatkach... ale w sumie dotrzymują słowa - nie podnoszą podatków - nakładają nowe :one:.

Zobaczycie, że jak za 2 lata przed wyborami ropa zdrożeje, to oni zdejmą tą opłatę, a w TVP usłyszycie o wspaniałej interwencji rządu, który nie dopuścił aby cena paliwa przekroczyła 6.00 zł za litr.

Takie mam generalnie zdanie o tym całym zamieszaniu. Jak to mawia Kurski, ciemny lud to kupi.

Ps. Dodam tylko, że wg mnie pod kątem strategii politycznej na najbliższy okres, to ten manewr to naprawdę światowa liga i Kaczyński (ewentualnie Morawiecki) raczej naprawdę długo nad tym myślał... chyba że ja ideologie dorabiam, a obecna władza to debile i po prostu naprawdę im kasy brakuje.

Psilocke 04-07-2017 11:32

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Nawet jakby o 5 pln podnieśli to i tak będzie dziura na dziurze. U nas się nie drogi buduje tylko lepianki na 2-3 lata bez remontu, do tego droższe niż cokolwiek innego.
Jestem się w stanie założyć że ta kasa i tak na drogi nie pójdzie.
Muszą z czegoś chociaż w kit wyzerowac rozdawnictwo 500+ które na dobrą sprawę nic nie wnioslo w demografie.
Lipa i kolejny zamach na mój portfel.

Ciekawe jak wszystko pójdzie w górę i ludzie znowu masowo zaczną wyjeżdżać czym to będą tłumaczyć.

AnonimowyAlkoholik 04-07-2017 16:52

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Nie zaczną wyjeżdżać. Nie będzie ich stać na paliwo :diabel2:

Golson 04-07-2017 16:55

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 2825795)
Nie będzie ich stać na paliwo

Rowerami...

Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2825676)
Ciekawe jak wszystko pójdzie w górę i ludzie znowu masowo zaczną wyjeżdżać czym to będą tłumaczyć.

Jak to czym?

http://www.kiep.pl/img46/2017/01/13/5878339127e33.jpg

Psilocke 05-07-2017 08:56

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Poprawiles mi humor.
Dzięki.

Marek 05-07-2017 09:19

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2825676)
Ciekawe jak wszystko pójdzie w górę i ludzie znowu masowo zaczną wyjeżdżać czym to będą tłumaczyć.

Już widzę jak masowo wyjeżdżają za 0,25zł podwyżki :)

Jest tanie paliwo to trzeba upchnąć kolejny podatek. Naród pojęczy i zapłaci, a na wybory będzie się czym chwalić ile to km dróg nie zrobili,500+,mieszkanie+ itp..
Od początku było wiadomo,że od Nas tą kasę wyjmą.
Jest plan na stawkę minimalną od 2018 r. na 17-18 brutto. Myślę,że to bardziej zaboli jak wejdzie w życie.

rumunn95 05-07-2017 09:26

Odp: Oplata paliwowa + 25 groszy - poselski projekt
 
Wzrośnie szara strefa jak to miało się z fajkami podwyżki cen spowodowały spadek popytu a założę się że ludzie przez to nie rzucili palenia;) będzie więcej paliwka ze wschodu ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.