Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czy uszkodzona dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265614)

BADACZ1 21-06-2017 22:00

Czy uszkodzona dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów?
 
Witam :( w czasie podróży na dłuuugi i kosztowny :( weekend padła mi dwumasa lub sprzęgło :( nie mogłem wbić biegów ale jakoś dotarłem na miejsce!
Na miejscu nie dałem praktycznie ruszyć z biwaku do mechanika-czułem zapach spalonego sprzęgła.Dojechałem tam na lince :(po rozmowie- diagnoza-Dwumasa!Ok w końcu każdego to czeka :( w trakcie wymiany po wyciągnięciu skrzyni diagnoza potwierdzona ALE podobno skrzynia też zablokowana :(a więc mam pytanie czy to możliwe żeby skrzynia(podobno legendarna 6) została uszkodzona przez Dwumasę?czy to próba naciągnięcia przez mechanika?

Bump: Ps.auto na warsztacie jutro muszę coś wymyślć RATUJCIE!!!!

aprox99 21-06-2017 22:21

Odp: Czy uszkodzona Dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów????
 
Szczerze,jeszcze nie słyszałem żeby dwumasa uszkodziła skrzynię biegów.Może poprzez to wbijanie na siłę coś poszło.Ja rozebrałbym skrzynię i zobaczył co tam w środku się dzieje.Dwumasa też tak nie pada od zaraz jak piszesz tylko najpierw stuka i trwa to długo aż kiedyś trzeba wymienić.piszasz że śmierdzi sprzęgło czyli tam stało się coś innego i może przy okazji poszły jeszcze inne elementy.Skrzynia sama w sobie jest solidnie zbudowana i byle co jej nie uszkodzi

BADACZ1 21-06-2017 22:35

Odp: Czy uszkodzona Dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów????
 
Nie przeczę że stukała ale wg mnie bez sensacji.Sprzęgło nie ślizgało brało dosyć wysoko, jadąc autostradą było ok a przy zjeżdzaniu zaczęły się poważne problemy ze zmianą biegów :(

Bump: Dzięki za szybką reakcję!!!

Bump: Stukała przy gaszeniu bez sprzęgła!W czasie jazdy albo nie słyszałem albo tego nie ogarniałem :( bo do tej pory była tylko stara benzyna.

marwyk 24-06-2017 07:09

Odp: Czy uszkodzona dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów?
 
gdzie jestes obok Wieliczki lub w Bochni jest gość co na szybko sprawdzi taka skrzynie biegów i jak cos bedzie trzeba zrobić to to wymieni

BADACZ1 24-06-2017 17:40

Odp: Czy uszkodzona dwumasa może uszkodzić skrzynię biegów?
 
Dzięki za info!Skrzynia będzię rozebrana w poniedziałek i będę wtedy wiedział co i jak.
Mechanik sam nie naprawia skrzyń a więc zawiózł ją do znajomego.Podejrzewa że skrzynia jezdziła bez oleju lub było go za mało:( ponieważ gdy wyciągał półosie to olej w ogóle nie leciał i pewnie to było powodem awarii.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.