Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264688)

kumpel Fordzika 02-06-2017 12:21

Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Parę dni temu wypełniłem przysłany formularz i dziś świeżo wróciłem z ASO po akcji klimatyzacja za 99zł. Ucieszony, że majster sprawdził wszystko na tip top, uzupełnił czynnik chłodzący. tzn maszyna taka duża wszystko robiła po połączeniu przewodu ciśnieniowego zielonego i czerwonego. Wytwarzanie próżni 30 minut, uzupełnienie czynnika 120 gram od 2010 roku czyli 1/5 pojemnosci, nie jest źle , bo cały układ to 600 gram. Poprosiłem mechanika aby wymienił filtr kabinowy.
Stary wyjął nowego nie wkładał i wtedy wstawił do kabiny na podłogę przy pedałach jakiś agregat jonizujący i jakiś smrodek rozprowadzający.
Przyjechałem do domu zadowolony i jako użytkownik pierwszego auta z klimą zadumałem się.
Kurde jak można odgrzybić obieg klimatyzacji bez włączania obiegu i wentylatora. Zwróciłem na to uwagę mechanikowi, a on, że tego gazu jest w zamkniętej kabinie tak dużo i stoi agregat 20 minut to dotrze w każdy zakamarek. Chyba zakamarek tapicerki ?
Co o tym myślicie ? Ściema jakaś, bo doświadczenia moje z klimatyzacją są zerowe ? Nawet w sumie jeszcze w swoim nie używałem klimy, bo nie było potrzeby, nie było upałów, ale działa sprawdzałem w zimie :)

Juzek 02-06-2017 12:54

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Obieg jest regulowany tylko i wyłącznie klapką przy wlocie powietrza do układu. Więc dla ozonowania nie ma to znaczenia. Nawet lepiej jak układ jest wyłączony, bo jony mogą zrobić swoją robotę.

Wysłane z Szajsunga MkIV

kumpel Fordzika 02-06-2017 13:11

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Hmmmm ale tu raczej chodzi o moją rozterkę ;) czy jonizowanie i czymś tam odgrzybianie ma sens i w ogóle jakąś skuteczność jeśli ten jonizator stoi na podłodze przy pedałach ( spora skrzyneczka) drwi pozamykane, szyby też, filtr kabinowy wyjęty , kieszeń filtra nie zaślepiona, nie zamknięta, a wentylatory nie pracują, klima nie pracuje czyli nie ma obiegu żadnego po kanałach. Ja rozumiem, że przez 20 minut pracy jonizatora w tak małej kubaturze jak kabina Focusa to zjonizowane powietrze wszystko pernetruje, ale kanały klimy, bez jej włączania ? Śmierdzi mi teraz w samochodzie czymś

KrisW 02-06-2017 13:20

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
To nie jest jonizator tylko ozonator i śmierdzi ozon. Nie musi być włączony nawiew.

Bigum 02-06-2017 13:21

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Przy ozonowaniu klima powinna być włączona na minimum (LO), obieg zamknięty włączony i wentylator na ok. połowę prędkości.

piotras31 02-06-2017 13:33

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Że niby za 99zł to wszystko robią?

kumpel Fordzika 02-06-2017 14:49

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Cytat:

Napisał Bigum (Post 2811263)
Przy ozonowaniu klima powinna być włączona na minimum (LO), obieg zamknięty włączony i wentylator na ok. połowę prędkości.

Dokładnie mechanik tak zrobił, otworzył drzwi wyłączył ozonator i włączył klimę na LOW na minute czy dwie w tym czasie wyjmując ten agregat z auta. Coś majdrował też przy ustawianiu rodzaju nawiewów, ale już nie uchwyciłem.
Czyli co ? Można odgrzybić klimę, bez przegonienia tego ozonu przez cały układ kanałów nawiewowych ?

Bump:
Cytat:

Napisał piotras31 (Post 2811267)
Że niby za 99zł to wszystko robią?

Tak do końca czerwca jest akcja Klimatyzacja za 99zł. Jak się korzysta z tej akcji to jeszcze filtr kabinowy węglowy za 79 zł można mieć wymieniony. U siebie wymieniłem, bo według faktur miał już pełne dwa lata.
Za te 99 zł w sumie sporo roboty było, coś ponad półtorej godziny na warsztacie auto było. Długo trwa praca tej dużej zielonej maszyny dostawianej do auta, wpuszcza, wypuszcza, wypompowuje, mierzy wazy, dodaje kontrast do czynnika.

Akcja powszechnie dostępna w każdym ASO dla wszystkich Fordów. Za to lubię Forda , bo to na przestrzeni paru miesięcy już druga fajna akcja za małą kasę z której korzystałem.

Bigum 02-06-2017 15:03

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2811296)
Czyli co ? Można odgrzybić klimę, bez przegonienia tego ozonu przez cały układ kanałów nawiewowych ?

Powinien zrobić to co napisałem wcześniej ale przez co najmniej 20-30 min.

kumpel Fordzika 02-06-2017 15:10

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Czyli lipa zrobiona z ozonowaniem na maxa. No nic podjadę niech zrobią raz jeszcze skoro tak twierdzisz i na logikę tak być powinno.

andrzej.wasowicz 02-06-2017 17:30

Odp: Akcja Klimatyzacja 99zł - skuteczność
 
Witam
Dziś udałem się do serwisu Forda na Akcja Klimatyzacja. Od serwisanta usłyszałem, że się nie załącza a reszta jest OK. Stwierdził, że to może być sprężarka albo sprzęgło klimatyzacji. Wydaje mi się to troszkę dziwne bo gdy załączałem ją to odczuwalne było jej włączenie oraz zwiększało się spalanie paliwa. Czy usterka został zdiagnozowana poprawnie, czy może chcą mnie naciągnąć na diagnozę problemu plus koszty wymiany powyższych części??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.