Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] popsuty tempomat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263629)

kubus puchatek 11-05-2017 22:15

popsuty tempomat
 
1 załącznik(i)
Witam, mam taki problem: jechałem ostatnio na włączonym tempomacie, dodałem gwałtownie gazu i cos w pedale gazu noga poczułem, jakby coś sie urawło...
Po czym jak ponownie zaczałaem włączac tempmat, to pomimo swiecej sie kontrolki na desce rozdzielczej sygnalizujacej działanie tempmatu tempomat mi nie działa.

Mam pytanie, w ktorym miejscu tempomat steruje obrotami silnika? Czy do pedału gazu przy podłodze gdzies jest przymocowana jakas linka, tzn linka łaczaca pedał gazu z tempomatem i tam sa stabilizowane obroty jezeli włacze tempomat?

Bo domyślam się, ze coś uległo rozłączeniu w moim tempomacie i staram się dowiedzieć co i gdzie? Tzn czy jakas linka sie urawał
czy np mocowanie wyczepiło sie w miejscy gdzie było zamocowane i trzeba go ponownie wpiąć w to same mijesce....

Wrzucam zdjęcie pedału gazu, i tam na nim widać taką różową sprężynkę, czy to może ta sprężynka być może się wypięła i dlatego tempomat nie działa? bo tak sterczy ta sprężynka a wydaje mi się ze powinna być gdzie zamocowana...

Lukasz2525 11-05-2017 22:22

Odp: popsuty tempomat
 
Cytat:

Napisał kubus puchatek (Post 2800945)
Czy do pedału gazu przy podłodze gdzies jest przymocowana jakas linka, tzn linka łaczaca pedał gazu z tempomatem i tam sa stabilizowane obroty jezeli włacze tempomat?

O ku#%a xD

To nie jest duży fiat, że pedał gazu był na lince :).

W pedale nic nie mogłeś poczuć, bo jest to pedał elektroniczny z potencjometrem, który nazwijmy to, sprawdza jak mocno wciskasz pedał i przekazuje sygnał do zegarów, a stamtąd do silnika.

Po włączeniu tempomatu sygnał jest od razu przekazywany, bez wciskania pedału.

kubus puchatek 12-05-2017 11:01

Odp: popsuty tempomat
 
Co do pedału gazu - z tego co zauważyłem od pedału gazu idzie linka to pod maskę silnika, więc jakaś linka jest (w przypadku mojego auta).
W momencie jak uruchamiałem tempomat i ustawiałem prędkość np 100 km/h to czułem stopą ze pedał gazu jest położony niżej niż gdy silnik pracował na wolnych obrotach...
Podobnie, jak tempomatem zwiększałem prędkość to czułem, że pedał gazu "szedł" w dół więc jakoś chyba pedał gazu jest zintegrowany z tempomatem, tak mi się przynajmniej wydawało...

A jeżeli nie jest, to w ktorym miejscu tempomat ma dostęp do obrotów silnika?

Lukasz2525 12-05-2017 11:43

Odp: popsuty tempomat
 
Jesteś pewny że chodzi o Focusa II 2007 ?

maijkel 12-05-2017 12:06

Odp: popsuty tempomat
 
Pewnie AMERYKANIEC.

kubus puchatek 12-05-2017 12:24

Odp: popsuty tempomat
 
Cytat:

Napisał maijkel (Post 2801160)
Pewnie AMERYKANIEC.

Tak to jest wersja USA...

kubus puchatek 12-05-2017 21:25

Odp: popsuty tempomat
 
ok, doszedłem sam co było nie tak z tempomatem. wypięła się linka obok przepustnicy pod maską, wystarczyło ją wpiąć z powrotem i tempomat działa :-)

informacja dla przyszlych pokolen jakby ktos miał podobny problem :-)

Tarmas 13-05-2017 22:41

Odp: popsuty tempomat
 
Pisz na początku, że masz wersja USA, bo to jest kompletnie inny samochód niż wersja dla cywilizowanego świata :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.